Chaloupka nad Českým rájem

objekt č. 11418
20 osôb
7 spální
5x hodnocení
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
vnútorný krb
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Našu rodinnú, priestorovo luxusnú, nefalšovanú pôvodnú a "zabývanú" polorúbenú chalúpku cca pre 10 ľudí môžete v nami neobsadených termínoch využiť pre príjemný pobyt, alebo pre potulky po Krkonošiach, Jizerských horách aj Českom raji. Je kúsoček od Malej Skaly (so skalným hradom a mnohými atrakciami), vo výrazne kopcovitom teréne av krásnej, takmer panenskej krajine, ktorú navyše nevalcujú tisíce turistov. Nevšedná podkrkonošská útulne zariadená chalupa s pôvodnými prvkami už z predpredminulého storočia sa nachádza 8 km od Jablonca nad Nisou. Nie je to obyčajná napodobenina rubienok, má nenahraditeľnú atmosféru a kúzlo starých čias, čo v novodobých drevkách nájsť nemôžete. Zreštaurovaná chalupa, založená síce už okolo roku 1780 a sčasti aj vybavená dobovým udržiavaným nábytkom, vyhovuje aj dnešným náročným klientom. Nehnuteľnosť ako celok prenajímame jednému českému nájomcovi, ktorý ako jediný zodpovedá za zavinené škody na chalupe počas prebiehajúceho pobytu, podpisuje Zmluvu o prenájme a zaisťuje dodržiavanie nadväzujúcich záväzných Pokynov. Môže si pozvať 9 ďalších priateľov, pre krátkodobý prenájom je možné sa za príplatok dohodnúť aj na vyššej obsadenosti (až 12 ľudí). Domáce zviera ani fajčenie vo vnútri povolené nie je. V objekte je tiež priestor pre bicykle a lyže a možnosť WiFi pripojenia. Každý má miesta dosť aj na spanie, žiadne poschodové postele. Nie je to objekt jednorazovej spotreby, preto je potrebné rešpektovať určité pravidlá. V zime prídete do už príjemne vyhriatej chalúpky. Najkrajšie obdobie je máj a jún, čas, kedy všetko okolo chalúpky kvitne, vrátane azaliek a rododendronov. Prosím, kým si pobyt objednáte, prečítajte si pozorne celý popis. Prezentácia je podrobná, vrátane cien, prosím preto o otázky len vážnych záujemcov. Môžete žmurknúť aj na naše stránky www. nadrajom. sk.

Cez leto (júl - koniec augusta) je vonku okrúhly osviežovací bazén (priemer 3,66 x 1,20m), nosnosť schodíkov do 100 kg, dve nekryté posedenia, jedno pri bazéne, druhé na raňajkové teraske s krásnym výhľadom, ohnisko, gril, pieskoviskátko pre deti, trampolína. V zimnom období je v okolí do 10 km niekoľko zjazdoviek a pri priaznivých snehových podmienkach bežecké stopy hneď za chalupou. Počas vegetačného obdobia je samozrejme súčasťou chalupy kvetinová výzdoba, bez nej by to nešlo, o tú vrátane zalievania sa staráme my. Okolitá krajina je veľmi pekná, bez vplyvu priemyslu, čo sa dá využiť na kratšie či dlhé prechádzky. Nachádzame sa uprostred trvalo obývanej dediny, mimo rekreačnej oblasti, a tak je bezpodmienečne nutné dodržiavať nočný pokoj podľa zákona od 22.00 - 6.00 hod., aj Vy si s najväčšou pravdepodobnosťou užijete absolútny pokoj. Keď budete mať šťastie, prídu Vás navštíviť aj srnky. Prenájom je bez IČA, tj bez služieb, bez personálu, základné upratovanie si nájomník zaisťuje sám. Ale čokoľvek budete potrebovať, budeme sa snažiť zaistiť susedskou výpomocou. Chalupa aj okolie je veľké a je potrebné, aby pri Vašom odchode bolo všetko v poriadku a zrovnané, tak, ako ste to prevzali, vrátane Vami použitých spotrebičov, vonku aj vo vnútri. Za chalupu zodpovedá objednávateľ, (s ktorým spíšeme zmluvu o prenájme) a tiež ju osobne odovzdá. Bazén a trampolínu občas tiež používajú deti majiteľky, keď je prítomná v susednom objekte, ale tak, aby Vás rušili čo najmenej. Radi uvítame všetkých slušných ľudí, ale O OPILECKÉ MEJDANY ZÁUJEM NEMÁME!! Cez letné prázdniny a na Silvestra iba týždenné pobyty. Príďte pobiť a veríme, že sa Vám u nás aj v našom krásnom kraji a navyše krásnej chalúpke bude páčiť a že budete viac než spokojní!.

Ubytovanie

Spálne a izby

.

1.pokoj = starodávne vybavenie - pre 2 osoby, WC so spŕch. kútom.

2.pokoj = veľká manželská posteľ pre 2 osoby, WC so spŕch. kútom.

3.izba = sedliacky maľovaný nábytok, pre 2 - 3 osoby - 2 samostatné postele + rozkladací gauč (dá sa použiť aj pre 2 deti).

4.izba = najväčšia, až pre 6 osôb, 5 postelí, z toho 1 vysoká manželská (priestor pod ňou sa dá využiť na uloženie batožiny), 1 váľanda. Pre izbu č 3 a 4 spoločné sociálne zariadenie..

Sociálne zariadenia

Kúpeľňa s vaňou na prízemí - teplá voda automaticky iba vo vykurovacom období, (inak je potrebné kúriť v kúpeľných kachliach), 3x sprchovací kút s elektrickými bojlerkami, 5x WC (z toho na prízemí 2 samostatné), práčka, sušička.

Pre deti stoličky, vanička, prebaľovacia podložka, chodítko, hrazdička, nočníčky ..., veľa hračiek a stolných hier.

Vykurovanie

Kotol na tuhé palivá, obsluhovaný susedom. Pokiaľ Vám bude chladno aj mimo vykurovacej sezóny, nie je problém centrálne zakúriť v ÚK. Kúpeľné kachle na drevo (vo veľkej kúpeľni mimo vykurovacieho obdobia) a krb v sadnici si po dohode obsluhujú hostia.

Pri krbe je pripravený košík tvrdého dreva zadarmo.

Doprava, parkovanie

Stopercentná dostupnosť autom aj autobusom, v lete dostatok parkovacích miest v okolí objektu, v zime miesto maximálne pre 4 autá.

Príchod zo smeru PRAHA – na Železný Brod, 1 km pred Brodom v obci Splzov na križovatke odbočka doľava do kopca, smer Huntířov, Skuhrov – za 4. zákrutou od miestnej ceduľa SKUHROV po pravej ruke je cesta s posuvnou bránou = CIEĽ.

Príchod zo smeru JABLONEC nad Nisou - smer Žel. Brod cez Maršovice, Čížkovice, odbočka vpravo na Skuhrov, asi po 1 km s kopca je autobusová zastávka a za zákrutou 2.cesta vľavo s bránou.

Stravovanie

Veľká, úplne zariadená kuchyňa, 2 reštaurácie do 3 km.

Výlety, atrakcie, zábava

Po ruke máte všetko, čo potrebujete aj pre dlhodobejší pobyt, kuchyňa je plne vybavená, bez kávovaru, takmer nič nie je PO DOHODE nemožné. Celé prízemie je využiteľné na voľný čas. Okrem štýlovej kuchyne veľká "sadnica" s biliardom a elektronický terč (šípky nutné mať vlastné), LCD... So sebou potrebujete iba veci osobnej potreby, aj uteráky. Na chalupe sú veci pre menšie a malé deti, vrátane hračiek.

Výlety, atrakcie, zábava

Krásne a príjemné bezprostredné okolie nabádajúce k prechádzkam, výlety do Krkonôš, Českého raja, Jizerských hôr, rozhľadne - Kopanina, Bramberk, Čierna Studnica, Kozákov - paraqlidinq s rozhľadňou a vyšantením pre deti,...., zámky - Hrubý Rohozec, Mníchovo Hrad , Hrubá Skála, Sychrov...., nie príliš vzdialené mestá a strediská /do 25 km/ - Liberec = IQ park, aquapark, zoologická a botanická záhrada, Jilemnice = stredisko zimných športov, 2 vleky do 5 km, do 20 vysockej Šachty, Hermína, Bedrichov, Smržovka..., v Janove a na Javorníku sú bobové dráhy.

Golf klub v neďalekých Semilách, cyklotrasy, ako napr. hornom Pojizerím, zo Železného Brodu do Dolánek.

Kozákov do 10 km, lezenie po pieskovcových skalách do 8 km.... Dolomitové jaskyne do 15 km.

Ideálna na pasívnu i aktívnu rekreáciu.

Na kúpanie k dispozícii osviežovací bazén priemer 3,6 m pri chalupe s posedením, 2 nič moc kúpalisko v mieste, mestské verejné v Železnom Brode 5 km, krytý bazén v Jablonci nad Nisou do 10 km a hneď vedľa je jablonecká priehrada.

Odvážlivci, (je ich dosť), ktorým nevadí studená a nie úplne priezračná voda, sa chodia kúpať či brodiť do neďalekej rieky Jizery, kde sa nechajú aj požičať lodičky a zísť niekoľkokilometrový úsek rieky. Na Malej Skale si môžete zapožičať aj kolobežky, prejsť sa v lanoví či využiť tamtiež ďalšie atrakcie. Len tam býva strašne narvané, ale pokiaľ Vám to nevadí... Novo vybudovaná cyklotrasa vedie údolím Jizery zo Železného Brodu až takmer do Turnova.

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii

Okolie

 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • práčka
 • sprchovací kút
 • vaňa

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • bazén
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • trampolína

Cenník ubytovania

Sezóna je o hlavních prázdninách, pouze týdenní pobyty so - so, ostatní termíny jsou mimosezónní.
Ceny jsou konečné včetně všech poplatků, v topné sezóně je ale třeba připočítat vytápění chalupy.
Letná sezóna
21 400 Kč za celý objekt / týždeň
Letná sezóna
jen týden / víkend
Zimná sezóna
16 300 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
7 000 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
16 300 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
7 000 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
7 000 Kč za celý objekt
+ vytápění dle ceníku, částka velmi příznivá, bez jakéhokoli navýšení, za 2 noci jako o víkendu, 23. - 25. 12., příjezd možný i dříve, pak je cena dle počtu nocí., Pokud chcete vánoční výzdobu uvnitř chalupy i venku, viz fotogalerie, vše bude pro Váš pobyt připravené, Výzdobu si můžete udělat i sami, libovolné množství chvojí zdarma k dispozici. Pobyt minimálně 2 noci, tzn.3 dny, za 7 000 Kč, eventuálně naše vánoční výzdoba 500 Kč. Samozřejmě + vytápění.
Silvester
22 500 Kč za celý objekt
cena vždy za týdenní silvestrovský pobyt (+ vytápění dle skutečného počtu dní) - rok 2024 obsazen, Týden si můžete posunout, jak Vám vyhovuje.
Veľká noc
11 500 Kč za celý objekt
tj. 4 noci, ceny včetně energií, dle ceníku., Vánoce, Velikonoce, prodloužené víkendy jsou počítány podle počtu pobytových dnů, ceny konečné, přesně jak je uvedeno v ceníku.
Jarné prázdniny
16 300 Kč za celý objekt
Cena je za týden, možnost i pouze Vámi požadovaný počet dní, pak je to dle ceníku., Základ ceny ubytování do 10 osob, mimosezónní ceny, ceny konečné, mimo vytápění - v ceníku.

Prevádzka, poplatky, ceny

Základní cena je při obsazení chalupy do 10 klientů (děti do 9 měsíců zdarma a nezapočítávají se do kapacity). Nájemce si za základní poplatek může chalupu obsadit do 10 lidí. Za příplatek je možno až 2 hosty nad celkovou kapacitu. Přijet můžete po celý rok. V topné sezóně přijde pobyt dráže o vytápění, viz níže. Možnost ubytování minimálně 2 noci. Jednodenní pronájem neposkytujeme.
Ceny za 2 noci za celou chalupu 7 000,- Kč,
3 dny - 9 300.-
4 dny - 11 500.-
5 dní - 13 200.-
6 dní - 14 800,. Kč

Hlavní sezóna je v období letních prázdnin (pobyty pouze týdenní (sobota - sobota), právě tak pouze týdenní pobyt okolo Silvestra - Silvestr 2024 obsazen.

V době letních prázdnin a o Silvestru pronajímáme celou chalupu nejméně na 1 týden. Zimní otop - brikety - první 2 dny po 800 Kč, další dny 500,- Kč/den, jste-li na 2 noci, znamená to 3 dny topení atd . Na ohřev vody v koupelnových kamnech bedýnka dříví za 100 Kč, košík dřeva u krbu v ceně pronájmu. Nejkratší pobyt je 2 noci (3 dny). Nástup o hlavních prázdninách je V SOBOTU PO 15. HODINĚ!, uvolnění chalupy je v sobotu do 10 hodin dopoledne, nebude-li domluveno jinak. Do 3 dnů od závazného objednání pobytu je nutno zaslat nevratnou zálohu (cca 20%), jinak se rezervace ruší. Doplatek základní ceny + event. vytápění nejpozději v den nástupu. K tomu ještě vybíráme kauci na škody 2 000,- Kauce bude vrácená na účet klienta nejdéle do 2 dnů po celkovém zkontrolování objektu. Základní úklid zajišťuje nájemník. Při neuskutečněném pobytu při překážce z naší strany vracíme samozřejmě ihned vše, co nám bylo uhrazeno, právě tak když při Vašem příjezdu nebude objekt prokazatelně odpovídat prezentaci a Vy se rozhodnete chaloupku nevyužít, tak Vám vrátíme uhrazenou zálohu.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Chaloupka nad Českým rájem

Jar 2024 - Ardilka so skupinou priateľov
100 %
Plusy: Do této chaloupky jezdíme už roky. Je krásná,a zásluhou paní majitelky vonící čistotou. Zasazená v překrásném místě . Z terasy je úžasný výhled do okolí. Ve vybavení opravdu nic neschází, spíše vás překvapí co všechno tam je. Od vybavení chalupy, kuchyně, hraček pro děti - rozdělených ve skříních na holky i kluky. Her pro dospěláky včetně kulečníku či šipek. Venku velká trampolína a bazén. Vhodná jak pro víkendové odpočinky tak pro dovolenkové týdny. Pro slušné bandy i rodiny. Majitelé jsou velmi slušní a komunikativní. Po celé roky nebyl nikdy problém s ničím. Pobyt na této chalupě doporučuji.
Leto 2021 - Jana Michovská s viacerými rodinami
100 %
Plusy: Dobrý den,musím napsat recenze na chaloupku nad Českým rájem,vše bylo super ,majitelé se snažili ve všem vyhovět ,abychom všichni měli skvělý pobyt,musím říct ,že paní majitelka nám vyšla maximálně vstříc i s tím ,že jsme si u ní na ,,krásné chaloupce" mohli s celou mojí rodinou a s těmi co mám ráda uskutečnit,,svatební obřad "a za to jí patří velké díky!!!Už ted´ plánujeme se sem vrátit,a vůbec nám nevadilo ,že je to všude do kopce!Pro děti 100% vyžití /hraček ,že je ani nevyužily/,a večerní zápasy v šipkách byli super ,výlety po okolí ,čisto všude,chaloupku jsem si velmi zamilovala!!Stěžkým srdcem jsem se vracela pod Říp!Ještě jednou dík MAJITELŮM za péči!!!
Mínusy: žádné!!!!
Jar 2021 - Petra s viacerými rodinami
100 %
Plusy: Chaloupka čistá, plně vybavená, nádherný výhled ze společenské místnosti. Celkově jsme byli moc spokojeny

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

100 %
8 hodnotení
16 osôb
9 spální
virtuálna prehliadka
vonkajší bazén
na samote
sauna
luxusné
Hľadáte dokonalý odpočinok pre vás a množstvo zážitkov pre vaše deti? To všetko na vás čaká v našom rodinnom apartmánovom areáli uprostred horskej prírody, stranou všetkej civilizácie. Viac
97 %
2 hodnotení
10 osôb
3 spálne
vonkajší bazén
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
Ponúkame chatu s vlastnou terasou, grilom, vlastným ohniskom s posedením, veľkou záhradou priamo za chatou. Chata je súčasťou areálu U Čierneho Barana a tak má k dispozícii aj.... Viac
13 osôb
4 spálne
vonkajší bazén
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
Rád by som vám predstavil vybavenie chalúpky. Pre kuchárov a kuchárky je pripravená nová rúra na pečenie. Varenie bude hračka s indukčnou varnou doskou, ktorá sa zaobstarala predovšetkým. Viac
98 %
2 hodnotení
11 osôb
4 spálne
kúpacie jazierko
pri lese
vnútorný krb
luxusné
Roubenka Henricha sa nachádza v malebnej dedinke Jindřichov nad Nisou v Jizerských horách. Stojí na krásnej slnečnej lúke s výhľadom do lesa. Pokoj Vás tu doslova pohltí. Nájdete. Viac
100 %
2 hodnotení
10 osôb
4 spálne
vonkajší bazén
pri lese
sauna
luxusné
V júli 2023 sme pre vás dostavili chalupu Jizerku v malebnej obci Plavy, časti Haratice. Jizerka sa nachádza na pomedzí Jizerských hôr a Krkonôš a komfortne ubytuje 10 hostí..... Viac
100 %
2 hodnotení
8 osôb
2 spálne
bezbariérový
pre deti
vonkajší bazén
pri potoku
vnútorný krb
●●● Máj až október - energia v cene pobytu ●●● Vítame Vás v najsevernejšej časti republiky v kraji kde sa neponáhľa, s nádhernou prírodou Jizerských hôr na dosah. Chalúpka.... Viac
97 %
5 hodnotení
16 osôb
4 spálne
virtuálna prehliadka
pri lese
vírivka
maznáčikovia vítaní
luxusné
Priestranná rekreačná chalupa sa nachádza na Černostudničnom hrebeni, v samom srdci Jizerských hôr. Štýlovo zariadená chalupa, na polosamote, kde oceníte pokoj a nádherný výhľad. Viac
100 %
4 hodnotení
12 osôb
3 spálne
pre deti
pri potoku
sauna
luxusné
Milujete hory ak tomu chcete stráviť Vašu dovolenku v štýlovej roubence? Táto chalupa bola v roku 2014 tvorená s láskou a leží na krásnom mieste 100m od zjazdovky. Chalupa.... Viac
99 %
8 hodnotení
31 osôb
8 spální
vonkajší bazén
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
Rodinný penzión na úpätí Tanvaldského špičáku. Parkovisko na vlastnom pozemku. Záhrada 7000m². Na záhrade bludné balvany, stromy a veľa priestoru na hry. V zime sa môže.... Viac