Chalupa na prenájom

objekt č. 00455
15 osôb
4 spálne
1x hodnocení
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Chalupa sa nachádza v Českom raji neďaleko hradu Trosky. Je to ideálne miesto, odkiaľ sa dajú podnikať výlety do blízkeho i vzdialeného okolia na nespočetné množstvo hradov a zámkov. Poloha chalupy je v okrajovej časti obce a je dobre prístupná autom. Táto oblasť Českého raja je ideálne miesto ako pre rodiny s deťmi, tak pre skupiny priateľov, milovníkov turistiky, cykloturistiky, hubárčenia, horolezectva. V našom krásnom kraji si nájdete na každý deň Vašej dovolenky iné a jedinečné miesto nevšedných zážitkov. Chalupa je dostatočne priestranná a preto sa hodí aj pre väčšie skupiny hostí.

Pri chalupe je oplotená záhrada, detský kútik s pieskoviskom, hojdačka a trampolína pre deti. Na spríjemnenie pobytu poslúži aj PRIESTORNÁ ZASTREŠENÁ TERASA so záhradným nábytkom. Pri chalupe je aj uzamykateľný záhradný domček, kde si môžete uložiť vaše bicykle, kočíky alebo lyže. Majitelia tu nebývajú.

Ubytovanie

Spálne a izby

KUCHYŇA: Na prízemí sa nachádza: kuchyňa so spoločenskou miestnosťou, chladnička s mrazničkou, kuchynská linka, 4x jedálenský stôl, 15x stolička, televízia, indukčná varná doska s el. rúrou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica a riad.

KÚPEĽNE A WC: Na prízemí sa nachádza 2x kúpeľňa s WC, sprchovacím kútom, umývadlom a zrkadlom. Ďalej ďalšie samostatné WC s umývadlom.

IZBY: na prízemí sú celkom dve štvorlôžkové izby.

Prvá izba je zariadená: 2x samostatná posteľ a 1x dvojlôžková (manželská) posteľ, šatníková skriňa, nočné stolíky s lampičkou.

Druhá izba: 2x poschodová posteľ, šatníková skriňa. Pri všetkých posteliach je nočný stolík s lampičkou. Lôžka sú vybavené zdravotným penovým matracom a lôžkovinami.

Na prízemí je ďalej chodba s vešiakom na kabáty a vstup na schodisko do prvého poschodia chalupy.

PRVÉ PARTO:

Na 1. poschodí (podkroví) sa nachádza 1x trojlôžková izba v ktorom sú 3 samostatné postele, vešiak na šaty + úložné boxy, nočné stolíky s lampičkou.

Ďalšia podkrovná izba je štvorlôžková v ktorej sú 2 samostatné postele a jedno dvojlôžko (manželská posteľ - možno ju rozdeliť na dve samostatné lôžka). Pri každej posteli je nočný stolík s lampičkou. Všetky postele sú vybavené zdravotným penovým matracom a lôžkovinami. Ďalej je na poschodí kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a WC.

Sociálne zariadenia

Na chalupe sú celkom 3 kúpeľne a 4x wc. Na prvom poschodí je kúpeľňa s umývadlom, sprchovacím kútom a WC. Na prízemí sú dve kúpeľne so sprchovacím kútom, umývadlom a WC. Ďalej sa na prízemí nachádza jedno samostatné WC s umývadlom.

Vykurovanie

Radiátory (elektro kotol), krbové kachle v spoločenskej miestnosti..

Doprava, parkovanie

Dôjsť autom k chalupe je možné za každého počasia.

Parkovanie je na oplotenom pozemku pri dome..

Stravovanie

Priestranná kuchyňa na prízemí na vlastné varenie. Obchod sa nachádza priamo v obci. V okolí sa nachádza niekoľko reštauračných zariadení. V obci Ktová sa nachádza bistro s ponukou hotových jedál a predajom zmrzlín. Ďalšie obchody, pekárstvo, cukráreň, večierka sú v obci Rovensko pod Troskami.

Výlety, atrakcie, zábava

K dispozícii je záhradný nábytok, priestranná vonkajšia ZASTREŠENÁ terasa s posedením, kryté detské pieskovisko, hojdačka, mobilný gril, oplotená záhrada a parkovisko. Od mája do konca septembra je na záhrade k dispozícii trampolína pre deti. V spoločenskej miestnosti je stolný futbal.

Výlety, atrakcie, zábava

Vďaka výhodnej polohe chalupy máte možnosť si za skvosty Českého raja dôjsť pešo bez toho, aby ste museli použiť auto. Zrúcanina hradu Trosky, Valdštejn, Hrubá Skala, Rovensko a napríklad rybník Vidlák alebo Borecké skaly sú v dosahu príjemného a nenáročného pešieho výletu.

Možnosti zábavy, športu a kultúrneho vyžitia sú v našom okolí nevyčerpateľné. Spoločenským a kultúrnym centrom je mesto Turnov alebo Jičín. Jičín [www. mujicín. sk], [www. kzmj. sk], [www. rozprávka. sk], [www. šport - jicin. sk]

Hrady: Perlou medzi hradmi je určite hrad Kost [www. hrad - kosť. sk] cca 15km. Zrúcanina hradu Trosky [www. hrad - trosky. eú]. HradValdštejn [www. hrad - Valdstejn. sk]. Zrúcanina v skalách, hrad Valečov [www. castles. sk], Drábske izbičky [www. drabske - svetnicky. cz], zrúcanina hradu Kumburg [www. kumburg. sk] s krásnou vyhliadkou atď.

Zámky: Hrubý Rohozec pri Turnove [www. hrubý - rohozec. eú]. Zámok Sychrov pri Turnove [www. zameksychrov. wz], zámok Hrubá Skala [www. hrubaskala. sk], zámok Staré Hrady [www. starehrady. sk], zámok Humrecht pri Sobotke [www. pamätihodnosti. sk].

Iste by ste nemali vynechať blízku raritu, obrátené zvony v Rovensku pod Troskami [www. rovensko. sk]. Prachovské skaly – raj horolezcov a turistov [www. prachovskeskaly. com] Chcete vidieť najpestrejší súbor exotických rastlín v Českej republike? Navštívte botanickú záhradu Liberec [www. botaniliberec. sk] a potom využite známe Aqucentrum Babylon [www. centrumbabylon. sk]

Oblasti rozprávkového vyžitia pre deti:

Štastná krajina v Radvánoviciach (10min od nás), Rumcajsova obuvník a Rumcajsova interaktívna galéria v Jičíne, Múzeum hry v Jičíne, Múzeum bábik v Turnove, Múzeum bábik a medvedíkov v Troskoviciach, prehliadky hradov a zámkov s princeznou , zámok Staré hrady s turnajmi rytierov a niekoľkými okruhmi prehliadok s akciami pre deti. IQ park a IQ Landia v Liberci, Babylon Liberec, ZOO Liberec, Dinopark v Liberci, Mirakulum v Lysej n. L.

Oblasti bohaté na športové a zábavné využitie:

jazdiareň koní - cca 10min od nás, rozsiahla sieť cyklotrás a geokesching, lanové centrá v okolí, rafty a kanoe na Jizere, požičovne kolobežiek, bobová dráha, lanovka na Ještěd, IQ park, IQ land, Babylon, Dinopark a ZOO Liberec, Múzeum v Borku, lety balónom, nové veľké Aquaparky v Turnove aj v Jičíne, v Turnove nove Múzeum horolezectva, v Rovensku p. Troskami obrátené zvony.

! ! ! STREDOVEK NA VLASTNEJ KOŽI! ! ! Po prehliadke prekrásneho Zámku Detenice sa určite zastavte v stredovekej krčme v podzámčí a vstúpite do reálnej histórie zájazdného hostinca [www. zamekdetenice. sk] a [www. krcmadetenice. sk]

Ďalšie zaujímavé odkazy: expozícia drahých kameňov - Múzeum Nová Paka, [www. múzeum. cz], CHKO Český raj [www. cesky - raj. info], mesto Sobotka [www. sobotka. sk], vrch Kozákov [www. interregión. sk].

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri potoku

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • rybárčenie

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • sprchovací kút

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • záhradný nábytok
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • trampolína

Cenník ubytovania

Letní sezóna: 29.6. 2024 - 31.8. 2024

Mimo sezónu: jsou všechny ostatní termíny mimo velikonoc, vánoc a silvestrovského pobytu
Letná sezóna
24 500 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
21 000 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
6 500 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
5 000 Kč za celý objekt
5000,-Kč za chalupu a den (min.délka pobytu 3 noci)
Silvester
6 000 Kč za celý objekt
6000,-Kč za chalupu a den (min.délka pobytu 4 noci)
Veľká noc
4 000 Kč za celý objekt
Cena 4000 Kč/objekt/noc, minimální délka velikonočního pobytu je 3 noci

Prevádzka, poplatky, ceny

Provoz chalupy v roce 2024 je od 3 .4 do 31 .12 . Chalupa k pronájmu poskytuje možnost ubytování pro 15 osob v celkem 4 pokojích + kuchyň s prostornou jídelnou.
Od března do června a od září do prosince možnost ubytování na víkendy, prodloužené víkendy, vánoční svátky a silvestrovské pobyty.

V měsících ČERVENEC A SRPEN ubytování pouze v týdenním turnusu od soboty do soboty. Ve všech ostatních termínech je možné ubytování na kratší termín a nebo na víkend. Pobyt na Silvestrovský pobyt minimálně na 4 noci.

K ceně ubytování je připočítávána skutečně spotřebovaná el. energie dle elektroměru.

PŘI PŘEDÁNÍ OBJEKTU V DEN PŘÍJEZDU žádáme kauci ve výši 3000 Kč, ta bude po odečtení elektrické energie, rekreačního poplatku případně domácí zvířátka atd. vrácena v den odjezdu.


Hlavní letní sezona: od soboty 29.6. 2023 do soboty 31.8.2023

Všechny ostatní termíny jsou mimo sezonní.!V CENĚ NENÍ ZAPOČÍTÁNO:

Místní rekreační poplatek obecnímu úřadu ve výši 20,- Kč za dospělou osobu a noc.

Spotřebovaná elektřina: poplatky za elektrickou energii dle skutečného stavu spotřeby 8 Kč/kWh. Finanční náklady za elektrickou energii jsou v letních měsících zhruba 700,- až 1000,- Kč za týden (7 nocí )

Vratná kauce 3000,- Kč v hotovosti splatné na místě V DEN PŘÍJEZDU po předání objektu

Poplatek za psa 50,- Kč/den

Závěrečný úklid provádí návštěvník sám, jinak je možnost si sjednat závěrečný úklid za poplatek 900 Kč.

Provoz chalupy: V letní sezoně, minimální délka ubytování: 7 dní.

Příjezdy v sobotu 14 - 16 hod., Odjezdy obvykle následující sobotu 9 - NEJDÉLE v 9.30 hod.

Cena zahrnuje: povlečení, spotřebu vody a přiměřené množství dřeva na přitopení v krbu. Ručníky a utěrky neposkytujeme.

Pobyt je závazně objednán po zaplacení zálohy 12.000 Kč. (prázdninové termíny) a 50% z ceny u ostatních termínů. Doplatek V DEN PŘÍJEZDU PO PŘEDÁNÍ OBJEKTU V HOTOVOSTI na začátku pobytu po předání chalupy. Doplatek možno uhradit i fakturou, kterou vám cca. 10 dní před příjezdem zašleme.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Chalupa na prenájom

Leto 2022 - Zuzana s viacerými rodinami
86 %
Plusy: Již po druhé jsem s rodinou a přáteli strávila příjemnou dovolenou na chalupě. Chalupa je prostorná a velice oceňujeme počet sociálních zařízení. To je super. Další plus pro mě a děti dobré WiFi připojeni. Z chalupy je to všude kousek. Zcela ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku. Trosky, Valdštejn, Hrubá Skála i Turnov v pohodě pěšky a zpátky vlakem. Velké plus je určitě prostorná kůlna na úschovu kol. Majitel příjemný a komunikace s ním výborná. Rádi se sem v budoucnu zase vrátíme.

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

100 %
10 hodnotení
12 osôb
4 spálne
vonkajší bazén
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Hľadáte miesto pre bezva dovču alebo napríklad len víkend s priateľmi. A čo toto?! Relax, ticho, čerstvý vzduch, príroda, prechádzky, výlety, odpočinok, úžasné večery a všetko priamo. Viac
96 %
37 hodnotení
16 osôb
5 spální
pri lese
kúpací sud
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Chalupa Žernovka je situovaná na okraji obce Žernov v susedstve sadov, 3 km od Rovenska pod Troskami a 10 km od Turnova. Vďaka svojej v polohe v blízkosti Českého raja je skvelým. Viac
100 %
3 hodnotení
26 osôb
4 spálne
vnútorný bazén
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Dovoľujeme si Vám ponúknuť ubytovanie v tesnej blízkosti Českého raja, v rodinnom prostredí novo zrekonštruovaného hospodárskeho stavenia. Chalupa sa nachádza v malej dedinke. Viac
15 osôb
5 spální
pre deti
vonkajší bazén
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Chalupa leží na konci malej dedinky Václaví priamo pod lesom na polosamote. Prešla celkovou generálnou rekonštrukciou, takže ju môžeme s pokojným svedomím nazvať v podstate novostavbou. Viac
18 osôb
6 spální
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Možnosť ubytovania v nádhernej prírode Českého raja v obci Holín pri Jičíne. Iba 2 Km od rozprávkového mestečka Jičín a 2 Km od hlavnej brány do Prachovských skál. Český raj je. Viac
99 %
48 hodnotení
11 osôb
3 spálne
bezbariérový
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Chalupa (penzión) je umiestnený v úplnej oáze pokoja na okraji lesa a zelene v okrajovej časti Turnova 0,5 km pod najstarším hradom Českého raja - Valdštejnom. Napriek tomu dostupnosť.... Viac
56 osôb
20 spální
vonkajší bazén
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Apartmány Ktová je komplex troch priestranných domov. Domy sú nové vrátane interiérov a súkromie v apartmánoch je samozrejmé. K dispozícii je veľké parkovisko a rozsiahla záhrada. Viac
98 %
49 hodnotení
21 osôb
5 spální
vonkajší bazén
pri lese
vonkajší krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Naša chata sa nachádza na jednom z najkrajších miest Českého raja, len pár krokov od lesa a lesnej cesty k hradu Valdštejn. Pre našich hostí je k dispozícii celý samostatný dom. Viac
100 %
2 hodnotení
3 osoby
1 spálňa
vonkajší bazén
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Na sezónu 2022 bude k dispozícii útulný apartmán na prízemí rodinného domu. Ten leží uprostred Českého raja priamo v historickom centre mesta Turnova. Námestie Českého raja a.... Viac