Prenájom chalupy

objekt č. 09058
34 osôb
10 spální
13x hodnocení
pre deti
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Turistická chata Libínske Sedlo sa nachádza v malebnej rovnomennej dedinke blízko Prachatic na Šumave.

Ponúkame ubytovanie pre skupiny priateľov, rodiny s deťmi, turistov, cyklistov, hubárov, lyžiarov.

V murovanej priestrannej budove (bývalá škola) je k dispozícii celkom 7 ubytovacích jednotiek (od 2 do 9 lôžok), celkom 10 spální. Celková kapacita až 42 lôžok. Sociálne zariadenie je vlastné pre každú ubytovaciu jednotku.

Priestranná plne vybavená kuchyňa je ideálna pre skupinové aj individuálne varenie. K dispozícii je spoločenská miestnosť s televíziou a priestormi na uskladnenie bicyklov/lyží. Na veľkej oplotené záhrade nájdete altánok na vonkajšie posedenie, pieskovisko, šmykľavku, hojdačku, ohnisko a stôl na stolný tenis. V objekte je WiFi router a zosilňovač signálu, ktorý umožňuje pripojenie k internetu v celej chate.

Chatu prevádzkuje turistický oddiel na neziskovej báze za primerané ceny. Je možné prenajať chatu ako celý objekt, alebo jednotlivé izby. Prenajatie celého objektu je cenovo výhodné aj pre výrazne menšie skupiny, než je celková kapacita. Chatu potom budete mať iba pre seba!

V dedine Libínské Sedlo nájdete lyžiarsky areál pre deti a začiatočníkov [www. skilibín. cz], asfaltové obecné ihrisko, nové detské ihrisko, kostol z 15.storočia (priamo vedľa turistickej chaty). Okolie je pokojné (aj v plnej letnej sezóne), nabáda k prechádzkam po okolitých lesoch, ideálne na hubárčenie a vyzýva k peším aj cyklistickým túram. Výhodná je blízkosť (3 km pešo, 6 km autom) mesta Prachatice so všetkým zázemím (vr. bazéna s vynikajúcim saunovým svetom).

(Upozorňujeme, že v obci Libínske Sedlo momentálne nie je reštaurácia a obchod. ).

Ubytovanie

Spálne a izby

V objekte sa nachádza celkom 7 ubytovacích jednotiek. Každá má vlastné sociálne zariadenie s oddeleným záchodom.

1. poschodie

Izba Kleť: Dvojlôžko + možnosť prístelky (až 3 osoby) (v tejto izbe je WC v kúpeľni)

Izba Poludník: Dve jednolôžka + poschodová posteľ (4 osoby)

Dvojizba Roklan + Luzný: dve oddelené spálne (až 7 osôb); Roklan: dvojlôžko, poschodová posteľ, možnosť prístelky; Luzný: dve jednolôžka

Dvojizba Boubín + Bobík: dve oddelené spálne (až 9 osôb); Boubín: dvojlôžko, poschodová posteľ, možnosť prístelky; Bobík: dve jednolôžka, poschodová posteľ.

Podkrovie

Apartmán: Trojstoličník + Plechý (až 9 osôb)

Trojstoličník: kuchynský kút, 4 jednolôžka; Plechý: poschodová posteľ, 3 jednolôžka. Kúpeľňa s WC a ešte jedno oddelené WC.

Špičák: dvojlôžko, možnosť prístelky (až 3 osoby)

Prízemie

Hraničník: 4 – 7 jednolôžok. Izba slúži najmä pre skupiny pre navýšenie celkovej kapacity. V prípade neobsadenia slúži ako druhá spoločenská miestnosť.

Sociálne zariadenia

Sociálne zariadenie je vlastné pre každú ubytovaciu jednotku.

WC je oddelené (nie je v kúpeľni); okrem izby Kleť.

V izbe Špičák je vaňa, všade inde sprchové kúty.

Na prízemí 2x spoločné WC: muži/ženy..

Vykurovanie

Všade je podlahové kúrenie (vynikajúci tepelný komfort).

V kúpeľniach vykurovacie rebríky.

Vykurovanie zaisťuje tepelné čerpadlo.

Doprava, parkovanie

Príjazd po dobre udržiavanej ceste z Prachatic 6 km. Cesta z Prahy zaberie cca 2 hodiny (cesty D4 do Písku, ďalej cez Vodňany a Bavorov). Z Českých Budějovíc dôjdete za necelú hodinu.

Parkovanie iba priamo pri objekte (vedľajšia cesta pod objektom, parkovanie na priľahlej lúke prísne zakázané pod pokutou!!! viď. foto!), ďalšie parkovacie miesta na verejnom parkovisku cca 150 m.

Autobusová zastávka (názov „Prachatice, Libínske Sedlo“) je priamo pred chatou.

Z Prahy ide na Libínske Sedlo priamy autobus, častejšie spoje z Prahy, Českých Budějovíc a Plzne s prestupom v Prachaticiach. Pre výlety do okolia sú praktické spoje do okolitých obcí (najmä všedné dni). V letnej sezóne je v prevádzke cyklobus.

Vlakom: Najbližšie stanice sú Prachatice (6 km autom/autobusom/pešo), Prachatice - kúpele (4 km pešo, ale do kopca) alebo Zbytiny (5 km pešo alebo na bicykli - praktické pre cyklovýlety po okolí).

Taxi z Prachatic cca 150 Sk.

Stravovanie

Spoločné aj individuálne varenie je možné vďaka priestrannej kuchyni.

V Prachaticiach (6 km) sú obchody všetkého druhu (Kaufland, Lidl, Penny Market, pekáreň, biopotraviny a pod.) a rad reštaurácií. Odporúčame indickú reštauráciu Tandoor (obmedzená kapacita, odporúčame skorú rezerváciu), ďalej českú reštauráciu Almara, pizzeriu Primavera a reštauráciu Pivovaru Prachatice s vlastným pivom.

Pri dlhšom skupinovom pobyte je možné zaistiť dovoz vareného jedla "Zdravá kuchyňa Prachatice" (len obedy, len všedné dni), príp. z neďalekého objektu školy v prírode (jedno jedlo denne, vrátane víkendov, nutné avizovať s dostatočným časovým predstihom).

Výlety, atrakcie, zábava

Kuchyňa: je priestranná s dvoma štvorplatničkovými sporákmi (indukcia), rúrou (2x), mikrovlnnou rúrou (2x). K dispozícii sú ďalej dve veľké chladničky, umývačka, dvojdrez, rýchlovarná kanvica, sendvičovač, moka kanvička, ručný šľahač, tyčový mixér a všetok riad.

Pri dlhšom skupinovom pobyte je možné zapožičať pípu s chladením (sudové pivo je možné zabezpečiť napr. v pivovare Prachatice po telefonickom dohovore).

Spoločenská miestnosť: Veľká jedáleň s dostatočnou kapacitou pre spoločné stravovanie slúži aj ako spoločenská miestnosť s televíziou a malou knihovníčkou. Na skutočnosť, že sa jedná o bývalú školu (s históriou hlboko do 19.storočia) odkazuje podávacie okienko medzi kuchyňou a jedálňou.

Na uskladnenie bicyklov a lyží je možné využiť dve priestranné zádveria.

V celom objekte je signál WiFi.

Chata je obklopená veľkou oplotenou záhradou, ktorá je ideálna pre bezpečný pohyb detí a pre vonkajšie skupinové aktivity. Na záhrade nájdete altánok na letné posedenie. Pre deti sme obnovili pieskovisko, šmykľavku a hojdačku. K dispozícii je stôl na stolný tenis a vybavenie na zapožičanie.

Na zapožičanie sú ďalej: 2 detské stoličky, 3 detské postieľky sánky, trekové palice, sieť na sušenie húb. K dispozícii sú hračky do pieskoviska aj pre vnútorné hranie.

Výlety, atrakcie, zábava

Pešia turistika: Libínske Sedlo pretína niekoľko turistických trás, napr. historický Zlatý chodník vedúci z Pasova do Prachatic. Najbližším a najvďačnejším cieľom je vrchol hory Libín (1,5 km) s rozhľadňou (vždy otvorená) a vynikajúcim kioskom (Facebook: "Búda vysoko", letné prázdniny a víkendy, obvykle 11 - 18 hod.). Rodinám s deťmi odporúčame zvieraciu oborku u Feferských rybníčkov (2 km) a Areál lesných hier nad Kúpeľmi sv. Markéty (4 km), oboje pri ceste do Prachatic. Ďalším cieľom je Krišťanovický rybník (kultový kiosk s bohatým kultúrnym programom, Facebook: "Búda u Jozefa a Adelky") a neďaleká zrúcanina hradu Hus.

Do peších výletov po okolí je možné zaradiť údolie Blanice či náučný chodník okolo Prachatic. Utajeným cieľom je krížová cesta ku kaplnke sv. Filipa Neri. S pomocou auta (príp. vo všedný deň autobusovej dopravy) možno spoznať Boubínsky prales a dobyť vrchol Boubína (rozhľadňa) a preskúmať celú južnú časť Šumavy - hraničný hrebeň hôr Plechý a Tristoličník, Plešné jazero, Schwarzenberský plavebný kanál, priehradnú nádrž Lipno vojenského priestoru Boletice.

Neopomenuteľnou možnosťou je bezcieľne blúdenie po značených a neznačených cestách v (kôrovcom nezničených) lesoch v najbližšom okolí s minimom turistov (vr. plnej letnej sezóny).

Cykloturistika: Libínskym Sedlom prechádza cyklotrasa z Prachatic do Volar. Okolitá hustá sieť cyklotrás, neznačených cestičiek, spevnených ciest a lesných ciest nabáda k výletom ľubovoľnej dĺžky a obtiažnosti.

Výkonní cyklisti, elektrocyklisti, alebo cyklisti s vlastnou automobilovou dopravou môžu spoznať celú južnú časť Šumavy (Plešné jazero, Schwarzenberský plavebný kanál, Lipno, sprístupnené časti vojenského priestoru Boletice, údolie horného roka Vltavy) alebo kultúrne zaujímavosti vo vnútrozemí (vnútrozemie) zrúcanina Kuklov). Pre dlhšie výlety je možné využiť vlak (zastávka Zbytiny, 5 km). V lete je možné využiť cyklobus [www. cyklotrans. cz] (napr. busom na Kvildu a na bicykli späť - 50 km).

Hubárčenie: Okolité smrekové a zmiešané lesy sú rajom pre hubárov. Siete na sušenie húb sú k dispozícii. V sezóne je možné v okolitých lesoch zbierať čučoriedky, maliny a lesné jahody.

Zjazdové lyžovanie: Na Libínskom Sedle sú dva lyžiarske vleky pre deti a začiatočníkov [www. skilibín. sk]. Pri využití auta odporúčame rodinné lacné nemecké centrum Mitterdorf (40 km) a špičkové rakúske centrum Hochficht (55 km).

Bežecké lyžovanie: V okolí Libínskeho Sedla sú značené a pravidelne upravované bežkárske trasy. Za snehom sa dá vyrážať na Churáňov, Kvildu či Modravu, do nemeckého bežkárskeho centra Mauth/Finsterau alebo rakúskeho centra Schöneben. Kúpanie a vodáctvo: Letné kúpanie je možné v Kríšťanovickom rybníku (4 km pešo, na bicykli, alebo autom), na kúpalisku Hulák (Prachatice) a na prírodnom kúpalisku Chroboly (7 km pešo / na bicykli). Celoročne je možné využiť novo zrekonštruovaný plavecký bazén Prachatice s populárnym saunovým svetom, príp. zrekonštruovaný plavecký bazén Volary (12 km).

Horný tok rieky Vltavy je ideálny pre jednodňový vodácky výlet, ktorý odporúčame aj napriek nehoráznej finančnej náročnosti. Splúvanie podlieha registrácii (500 Kč/loď) [https://www. npsumava. cz/navstivte - sumavu/vodacke - trasy - splavovanie/], požičovné kanoe od cca 700 Sk, so všetkým servisom [https: //www. votus. sk/lenora - soumarsky - most]. Odporúčané trasy: Súmarský most - Pekná (3 - 4 h, vhodné aj pre začiatočníkov a rodiny), Lenora - Pekná (5 - 6 hod., od cestného mostíka nad Lenorou, krásny úsek Lenora - Súmarský most zvládne aj sviatočný vodák).

Ďalšie športové vyžitie: V Prachaticiach sú tenisové kurty, profesionálne zázemie pre futbal, in-line dráha (500 m) a legendárny skatepark. Okolie Nové Pece (Lipenská priehradná nádrž) je unikátnym rajom pre in-line korčuľovanie. Pri obci Lipno je pri priaznivom zimnom počasí najdlhšia upravovaná zimná korčuliarska dráha v ČR. V obci Lipno môžete v lete užiť všetky výdobytky turistického priemyslu (chodník v korunách stromov s tobogánom, vonkajší detský park, jazda na kolobežkách, bobová dráha, golf a pod.).

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • so záhradou
 • trávnatá plocha

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • práčka
 • sprchovací kút
 • vaňa

Vonkajšie vybavenie

 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry

Cenník ubytovania

Hlavní letní sezóna: 1. 6. - 30. 9. + Velikonoce, květnové svátky
Hlavní zimní sezóna: 1. 1. - 31. 3.
Mimosezóna: 1. 4. - 30. 5. (kromě svátků), 1. 10. - 20. 12.
Letná sezóna
12 000 Kč za celý objekt / noc
Letná sezóna
24 000 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
12 000 Kč za celý objekt / noc
Zimná sezóna
24 000 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
11 000 Kč za celý objekt / noc
Mimo sezónu
22 000 Kč za celý objekt / víkend
Veľká noc
44 000 Kč za celý objekt
Cena za celý objekt za 4 noci.
Jarné prázdniny
70 000 Kč za celý objekt
Cena za celý objekt za 7 nocí, So - So

Prevádzka, poplatky, ceny

V hlavní sezóně 500 Kč osoba/den. Dítě do 6 let 250 Kč/noc. (možnost slevy při delším pobytu a plném obsazení pokoje).
Mimo sezónu Kč 450 Kč osoba/den. Dítě do 6 let 200 Kč/noc. (možnost slevy při delším pobytu a plném obsazení pokoje).

Pronajmutí celého objektu (12 000 Kč za noc, mimo sezóna: 11 000 Kč/noc ) Objekt pak budete mít jen pro sebe!

V případě pobytu na jednu noc: +100 Kč/os. (za celý objekt hlavní sezona: 15 000, mimosezóna: 13 000.)
V případě týdenního pobytu sleva 1000 Kč za objekt za noc.

Mimo letní prázdniny a svátky možnost výhodného pobytu skupin (firemní školení, team-building, lyžařský kurz): Po - Pá: 36 000/4 noci.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Prenájom chalupy

Jar 2024 - Daniela70 so skupinou priateľov
96 %
Plusy: Krásné čisté prostředí, pěkně vybavené. Prostorový komfort. Zpívající společnost nikoho neruší, na pokojích je klid. Možnost posezení v zahradě. Bezproblémová domluva s vedením domu. Moc příjemně strávený pobyt s mnoha přáteli. Výlety po okolí jsou zcela klidné, nekomerční, s přírodní pohodou. To už se těžko hledá. Děkujeme.
Jar 2024 - Marie s viacerými rodinami
100 %
Plusy: Vse skvele: komunikace se spravci/majiteli. Kdykoli bylo cokoli potreba, hned byla pani na miste a obratem zaridila. Cela budova je nove rekonstruovana-velice cista, vse jeste voni drevem. Pokoje prostorne, dostatek toalet/koupelen. Kuchyna skvele vybavena. Jidelna velka. Zahrada s malym hristem a ohnistem jako skvely bonus. Byli jsme nadseni a rozhodne se sem planujeme jeste vratit. Moc dekujeme, Marie
Zima 2024 s rodinou
94 %
Plusy: Chaloupka je nově renovovaná a vybavená, všude čisto, v okolí ticho a klid.

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

14 osôb
7 spální
bezbariérový
pri potoku
luxusné
Chalupa Pod Šerovnou leží v malej dedine Zverenice v predhorí Šumavy neďaleko obce Záblatí u Prachatic. Táto malebná dedinka s krásnou krajinou a kaplnkou leží v pokojnej. Viac
100 %
9 hodnotení
14 osôb
7 spální
na samote
luxusné
Malá dedina v predhorí Šumavy rozprestierajúca sa pri rieke Blanice (v Prachatickej hornatine) nesie názov Zverenice. Táto malebná dedinka s krásnou krajinou a kaplnkou na návsi. Viac
20 osôb
4 spálne
bezbariérový
pre deti
vonkajší krb
oplotený pozemok
Apartmány Záblatí Vám nabízí 3 luxusně vybavené apartmány. Celá budova byla kompletně zrekonstruována a nově vybavena v roce 2013.Vybavení pokojů je navrženo pro vysoký komfort... Viac
99 %
33 hodnotení
10 osôb
4 spálne
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
oplotený pozemok
Kompletne zrekonštruovanú chalupu „U Šupíkov“ nájdete v malej osade Arnoštov, ktorá leží neďaleko Volar na rieke Blanici v mieste, kde sa do nej vlieva Puchérsky potok, ktorý. Viac
23 osôb
7 spální
pre deti
vnútorný bazén
na samote
raňajky
luxusné
Ubytovanie v rodinnom penzióne na Šumave kúsok od Boubína. Horský statok sa nachádza vo výške 820 m. n. m. s výhľadom do šíreho údolia. Nechajte sa očariť jeho rodinnou atmosférou..... Viac
100 %
3 hodnotení
46 osôb
10 spální
bezbariérový
pre deti
pri potoku
sauna
oplotený pozemok
Objekt sa nachádza na Šumave v pokojnej časti mesta Volar, na Starom meste. Je nový, zrubový, Alpského typu. Vo Volaroch bývali Tyroláci a to pred odsunom 1946. Tých pamätných. Viac
10 osôb
3 spálne
pre deti
vírivka
oplotený pozemok
Chalupu pod Libínom sme novo zrekonštruovali v decembri 2019. Nachádza sa v dedinke Sviňovice na úpätí hory Libín neďaleko Prachatic. Pri budovaní sme mysleli na to, aby.... Viac
8 osôb
3 spálne
na samote
sauna
oplotený pozemok
Novo zrekonštruovaný interiér chalupy (2018 – 2024) v obci Drslavice, miestna časť Škarez I. diel. Chalupa Štvorlístok leží v šumavskom podhorí, na hranici CHKO Šumava. Ide o... Viac
100 %
3 hodnotení
10 osôb
2 spálne
pre deti
na samote
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Rekreačná chalupa sa nachádza v samom srdci Šumavy na polosamote v typickej chalupárskej osade Sviňovice, ktorá sa nachádza neďaleko Prachatic. Jedná sa o miesto na juhovýchodnom. Viac