Chalupa Na Špici

objekt č. 01463
20 osôb
8 spální
32x hodnocení
bezbariérový
vonkajší bazén
sauna
kúpací sud
vonkajší krb
maznáčikovia vítaní
raňajky
polpenzia
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Rekreačná chalupa sa nachádza v pokojnej a malebnej obci Oudoleň. Nadmorská výška je 580m. Leží na hranici chránenej krajinnej oblasti Železnej hory a Žďárské vrchy neďaleko Havlíčkovej Borovej. V objekte môžete využiť saunu, vírivku, vonkajšiu vírivku, vonkajší bazén, kúpací sud, vonkajšie posedenie s ohniskom a krbom, spoločenskú miestnosť s točeným pivom, detský kútik a kuchyňu. Možno tiež využiť raňajky, večere, či rovnú polpenziu (domáca česká kuchyňa). V chalupe je 7 izieb a apartmánov s vlastným sociálnym zariadením, ktoré môžu byť prenajímané samostatne alebo ako celok, ubytovanie ďalej je možné rozšíriť o ďalších 9 izieb a apartmánov. V obci je obchod a krčmička. V lete je k dispozícii letné kúpalisko, ktoré je vzdialené 500 metrov od chalupy. V letných mesiacoch je vždy čisté a s kvalitnou vodou. Vo vzdialenosti 200 metrov od chalupy je ihrisko na všetky loptové hry. Približne 15 km od objektu je golfové ihrisko www. golfhb. sk, jazdiareň, kúpalisko a zjazdovky. V tesnej blízkosti chalupy sú rozsiahle lesy, vhodné na romantické prechádzky, zber lesných plodov a húb. Lesy sú ďalej pretkané turistickými a cyklistickými chodníkmi. V zimných mesiacoch sú tieto chodníky vhodné na bežecké lyžovanie. Sú strojovo upravované! V dosahu sú mestské kúpele v Novom Meste na Morave www. kúpele. nmnm. cz, zimný štadión a krytý plavecký bazén v Havlíčkovom Brode www. tshb. sk alebo v Žďári nad Sázavou. Lyžiarske vleky v blízkosti a to Hlinsko v Čechách www. skihlinsko. sk, Nové Mesto na Morave www. skiharusak. sk či Šacberk v Jihlave www. sacberk. sk. Objekt je vhodný ako k aktívnemu odpočinku tak k wellness pobytu alebo romantickej dovolenke. Radi Vám splníme a zariadime program podľa Vášho priania.

Ubytovanie

Spálne a izby

Časť objektu má 7 samostatných apartmánov s celkovou kapacitou až 20 osôb a to 18 pevných lôžok a 2 prístelky (rozkladací gauč v obývacej izbe), niekoľko prísteliek je možné pridať aj do izieb (jedná sa o matrac) s vlastným sociálnym zariadením a kuchynským kútom. V apartmáne je vždy manželská posteľ či samostatná posteľ, komoda, nočný stolík, lampička, posedenie so stolíkom.

Apartmán č. 1 - manželské lôžko, nočný stolík, komoda, posedenie so stolíkom, vlastné sociálne zariadenie, kuchynský kút na chodbe spoločný s apartmánom č. 2.Vlastný vchod so vstupom na záhradu. Veľkosť apartmánu je 14m2.

Apartmán č. 2 - manželské lôžko, nočný stolík, komoda, posedenie so stolíkom, vlastné sociálne zariadenie, kuchynský kút na chodbe spoločný s apartmánom č. 1.Vlastný vchod so vstupom na záhradu. Veľkosť apartmánu je 14m2.

Apartmán č. 3 - manželské lôžko, nočný stolík, lampička, komoda, posedenie so stolíkom, kuchynský kút, vlastné sociálne zariadenie, priamy vstup do spoločenskej miestnosti a záhradu. Veľkosť apartmánu je 14m2.

Apartmán č. 4 - manželské lôžko, nočný stolík, skriňa, 2x posteľ, obývačka s TV a posedením (možnosť rozloženia gauča - plnohodnotné lôžko pre ďalšie 2 osoby), kuchyňa s posedením, sociálne zariadenie. Z apartmánu je priamy vstup do oplotené záhrady, kde je posedenie, pergola s grilom. Veľkosť apartmánu je 48m2.

Apartmán č. 5 - manželské lôžko, nočný stolík, lampička, komoda, posedenie so stolíkom, kuchynský kút, vlastné sociálne zariadenie. Veľkosť apartmánu je 14m2.

Izba č. 6 - 2x manželské lôžko, nočný stolík, lampička, komoda, posedenie so stolíkom, stôl so stoličkami, kuchynský kút bez drezu, vlastné sociálne zariadenie. Izba je umiestnená v podkroví, vstup do izby je po mlynárskych schodoch. Veľkosť izby je 25m2.

Apartmán č. 7 - manželské lôžko, nočný stolík, lampička, komoda, posedenie so stolíkom, kuchynský kút, vlastné sociálne zariadenie. Veľkosť apartmánu je 14m2.

Väčšina apartmánov a izieb má svoj vlastný vchod zo záhrady.

Ďalšia časť (ktorá je súčasťou chalupy, ale úplne samostatná a oddelená, jedná sa o časť depandance), 9x izba alebo s vlastným sociálnym zariadením, spoločenskou miestnosti a kuchyňou (kuchyňa je vhodná na varenie pre početnú skupinu až 20 hostí). Ďalej je možné využiť relaxačnú miestnosť s vírivou vaňou a saunou, vonkajší bazén či vonkajšie posedenie s ohniskom a grilom. Táto časť je úplne oddelená. V prízemnej časti je spoločenská miestnosť s kuchyňou, relaxačná miestnosť (vírivá vaňa s infra saunou, ochladzovací sud so sprchou), po schodoch sa vstupuje do prvého poschodia, kde sú izby 8,9 a apartmán číslo 10 (tieto 3 izby je možné oddeliť od ostatných uzavretím dverí), po ďalších schodoch sa vstupuje do druhého partra, kde sú izby 11, 12 a 13, k týmto izbám patrí spoločná kuchyňa (kuchynská linka s drezom, sporák s rúrou, varná kanvica, mikrovlnná rúra, chladnička a posedenie pre 4 osoby ), po točitých schodoch sa vstupuje do podkrovnej časti, kde sú apartmány 14 (apartmán má svoj kuchynský kút s drezom, mikrovlnnú rúru a varnú kovicu), apartmány číslo 14 a 15 (apartmány majú svoj kuchynský kút s drezom, varnú kovnicu, mikrovlnú rúru a varnú dosku)..

Sociálne zariadenia

Každý apartmán a izba má svoje sociálne zariadenie - sprchovací kút, umývadlo a WC.

Vykurovanie

Vykurovanie apartmánov, izieb a všetkých vnútorných priestorov je ústredným plynovým kúrením, vy si teplotu regulujete pomocou hlavíc na radiátoroch.

Doprava, parkovanie

Vlastným automobilom do obce Oudoleň, parkovanie pre 6 áut na vlastnom pozemku, autobusom, zastávka 20 m od objektu, vlakom cca 5 km od objektu.

Stravovanie

Vlastný vybavený kuchynský kút v každom apartmáne. Kuchynský kút je vybavený mikrovlnou rúrou, varnou kanvicou, riadom pre osoby je v hlavnej kuchyni, na zapožičanie je elektrická platnička. Izby majú 1 spoločnú kuchyňu, ktorá je vhodná na varenie pre početnejšiu skupinu. Obchod a reštaurácia je vzdialená 800 metrov od rekreačných objektov. Po dohovore je možné využiť raňajky, obedy a večere (len pre 2 a viac hostí). Radi Vám nachystáme chutné raňajky, večere či polpenziu. Vždy sa jedná o domácu kuchyňu.

Výlety, atrakcie, zábava

Vo všetkých apartmánoch alebo izbách nájdete všetko čo v dnešnej dobe, moderný človek potrebuje. V kuchynskom kúte je mikrovlná rúra, rýchlovarná kanvica, v chalupe k dispozícii niekoľko chladničky, TV v každom apartmáne či izbe, WiFi pripojenie, bazén (vonkajší v prevádzke v júli a auguste, spoločný pre druhý objekt), vírivka (vírivá vaňa), sauna (fínska alebo infra), vonkajšia vírivka, kúpací sud, malý biliard, malý futbal a detský kútik. Regeneračná miestnosť (vírivá vaňa s sauna) si každý hosť obsluhuje sám podľa inštrukcií a pokynov. Vstup je na vlastné nebezpečenstvo.

Výlety, atrakcie, zábava

V lete je k dispozícii letné kúpalisko, ktoré je vzdialené 500 metrov a ďalšie vo vzdialenosti 1 500 metrov. V letných mesiacoch je vždy čisté a s kvalitnou vodou. Ďalej bazén s pieskovou filtráciou. Vo vzdialenosti 200 metrov od chalupy je ihrisko na loptové hry (tenis, nohejbal, volejbal...). Jedná sa o ihrisko obecné. Približne 15 km od objektu je golfové ihrisko, kde je možné dohodnúť tréning alebo hru s trénerom. Ihrisko je vo veľmi príjemnom prostredí a je možné dohodnúť veľa výhod o proti ostatným návštevníkom. Po dohode je možné využiť posilňovňu, malý biliard, šípky, saunu a vírivku (v objekte) či prenájom spoločenskej miestnosti. V blízkosti chalupy sú rozsiahle lesy s turistickými a cyklistickými chodníkmi (500 m). V jesenných mesiacoch vhodné pre milovníkov húb. V zimných mesiacoch sú tieto chodníky vhodné na lyžovanie. Sú tu udržiavané stopy! Vo vzdialenosti 15 km sú 3 lyžiarske vleky + 1 detský vlek s príjemnou reštauráciou www. skihlinsko. sk ďalej www. skiharusak. sk alebo www. sacberk. cz, zimný štadión a krytý plavecký bazénv Havlíčkovom Brode alebo Ždáře nad Sázavou. V blízkej okolí je množstvo ďalších zjazdoviek a miest na lyžovanie.

Žďárské vrchy a Železé hory je krajina stvorená pre peších aj cykloturistiku. Na kúpanie je možné ďalej využiť rybník `Řeka alebo 10km vzdialené Veľké Dářko, ktorý má vďaka svojej rozlohe 206 ha prezývku More Vysočiny.

Svetová kultúrna pamiatka UNESCO - Kostol sv. Jána Nepomuckého na Zelenej Hore v Žďári nad Sázavou. V Žďári nad Sázavou je tiež prístupný zámocký areál Dr. Kinského, (bývalý cisterciánsky kláštor s bazilikou minor), kde sa nachádza múzeum knihy a stála expozícia barokového umenia. V smere na Chotebor sa nachádza romantické údolie riečky Doubravy. Neďaleko Hlinska určite navštívte skanzen ľudovej architektúry pod holým nebom Veselý kopec s ukážkami tradičných remesiel a jarmokov. V obci Krucemburg je možné navštíviť múzeum Jána Zrzavého. Ďalšou atrakciou je westernové mestečko Šiklov mlyn neďaleko obce Zvole nad Pernštejnom alebo priamo gotický hrad Pernštejn. Milovníci koní sa určite zastavia v Slatiňanoch, kde je žrebčín a múzeum koní alebo v Sobiňove, kde nájdete jazdiareň. Vyznávači horskej turistiky naopak ocenia výhľad z množstva skalných útvarov CHKO Žďárské vrchy a Železné hory, napr. z masívu Deviatich skál, Dráteniček, Perniček, Malinské skaly, Štvor palíc. Ďalej stoí za zmienku mesto Jihlava, kde nájdete Zoo, Vodný raj, mestské Katakomby atď. No a nesmieme zabudnúť na ďalšiu pamiatku UNESCO na mesto Telč.

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • bezbariérové ubytovanie

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • so záhradou
 • trávnatá plocha

Možnosti zábavy

 • bicykle k dispozícii
 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • sprchovací kút
 • vaňa
 • sauna alebo infrasauna
 • vírivka

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • bazén
 • vírivka
 • kúpací sud
 • krb
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • preliezky

Cenník ubytovania

Letní sezóna: 1.5. - 30.9.
Zimní sezóna: 15.12. - 30.3.
Ceny jsou uvedené od... jiná cena je v lednu v týdnu a jiná cena je v červenci o víkendu! Jedná se o cenu za pokoj či apartmán.
Letná sezóna
800 Kč za celý objekt / noc
Letná sezóna
1 600 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
800 Kč za celý objekt / noc
Zimná sezóna
1 600 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
800 Kč za celý objekt / noc
Mimo sezónu
1 600 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
750 Kč za celý objekt
Cena je pro každý objekt (pokoj nebo apartmán) zvlášť!!!
Silvester
750 Kč za celý objekt
Cena je pro každý objekt (pokoj nebo apartmán) zvlášť! ! !, Na Silvestrovský pobyt je vybírána kauce ve výši 10 000,- Kč/objekt, která je vratná na bakovní účet po ukončení pobytu. Objekty jsou pronájímány pouze jako celek, cena je tedy za pronájem celého objektu (apartmány, pokoje).
Veľká noc
750 Kč za celý objekt
Cena je pro každý objekt (pokoj nebo apartmán) zvlášť!!!
Jarné prázdniny
600 Kč za celý objekt
Cena je pro každý objekt (pokoj nebo apartmán) zvlášť!!!, Jarní prázdniny jsou brány v termínu 1.2. - 30.3.

Prevádzka, poplatky, ceny

Provoz chalupy je celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Relaxační pobyty s vířivkou a saunou. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty. Pobyty pro rodiny s dětmi. Pobty pro seniory. Sportovní soustředění. Firemní školení, večírky a další akce.

Nástup na týdenní pobyty v sezóně je vždy v sobotu mezi 15.00 - 17.00 na víkendový pobyt je nástup v pátek mezi 15.00 - 17.00 .Opuštění objektu je v den odjezdu do 09.30 hod.

Cena za pronájem pokoje či apartmánu pro 2 osoby je od 800,- Kč/noc. V ceně je ubytování, povlečení a ručníky, základní hygienické potřeby
Cena za pronájem celé chalupy pro cca 20 osob je od 7 200,- Kč/noc. V ceně je ubytování, povlečení a ručníky, základní hygienické potřeby, společenská místnost a vlastní kuchyň.
Pronájem společenské místnosti pro 20 osob je 1000,- Kč / den, pronájem společenské místnosti pro 10 osob je 500,- Kč / den.
Pronájem regenerační místnosti (vířivá vana s infrasaunou) je za cenu 1 000,- Kč/120 minut pro maximálně 4 osoby.
K cenám je nutné započítat spotřebu energií.

CENY JSOU SMLUVNÍ A KAŽDÉMU MUŽEME VYPRACOVAT INDIVUDUÁLNÍ NABÍDKU.

Kauce za apartmán je 2000,- Kč. Kauce na regenerační místnost (sauna s vířivkou) je 5 000,- Kč. Kauce na společenskou místnost je 5 000,- Kč. Z kauce se odečítají všechny poplatky a poškozené věci. Kauce jsou požadovány dle domluvy. Kauce na celý objekt je vybírána ve výši 10 000,- Kč, tato kauce je vrácena na bankovní účet.

Cena za vířivku a saunu je smluvní, na dotaz a pouze pro ubytované hosty.

Poplatky za energie: (pokud jsou pronajaty jednotlivé pokoje, tak se hradí paušální částka)
El. energie, plyn a voda za paušál 100,- Kč/ osoba /den (počítají se všechny dny pobytu)
Ložní prádlo 100,- Kč souprava / pobyt (ložní prádlo + ručník)
Rekreační poplatek 20,- Kč/osoba/den
Poplatek za psa či jiné domácí zvíře je 200,- Kč / den - do 10 kg
Poplatek za závěrečný úklid apartmánu 200,- Kč nebo za osobu v apartmánu.
Poplatek za závěrečný úklid při pronájmu celé chalupy je 2 000,- Kč (jedná se o poplatek spojeným s nachystáním a uklizením chalupy).

Odesláním poptávkového formuláře, emailu nebo telefonním kontaktem, souhlasím se všeobecnými podmínkami uvedenými na našich webových stránkách, na které se dostanete uvedeným odkazem (www.penzion-oudolen.cz). Tyto všeobecné podmínky budu respektovat a dodržovat. Veškeré platby jsou požadovány na bankovní účet.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Chalupa Na Špici

Leto 2021 - Pedrob72
100 %
Plusy: Jsem velmi rád Ladislavo.ze opravdu prozřetelnost dala.resp.stala se havarie a Vy jste nás penzion nenavstivila.nebot Vaše dotazy ohledně penzionu.co a jak opravdu hranicily s nenormálnastí atd... Nekomu prostě líbí.nekomu ne.ale Vás pristup byl opravdu neobvyklý.zvlastni... Jako kompenzaci Vám snad paní manažerka nabidla weekendovy pobyt u nás.tak nepište nepravdy ohledně žádné kompenzace...a doporučuji více pokory.slusnosti do dalšího žití Petr Správce.maser Penzion Oudoleň
Leto 2021 - Marcela v páre
100 %
Plusy: Strávili jsme v chalupě na Špici s manželem týden dovolené na kolách!Moc se nám u vás líbilo! Velké díky patří panu správci Petrovi, který nám každé ráno připravoval luxusní snídaně formou bufetu, pokaždé byl po ruce,neustále se dotazoval, zda máme vše? Možnost sauny a vířivky, masáží,kdykoliv, není co vytknout! Pěkné okolí příroda, možnost výletů, dost kopcovitý terén!Děkujeme ještě jednou za krásnou dovolenou Marcela a Martin
Mínusy: Byli jsme zde ubytovaní s rodinou asi 30 ćlenů i když jsme s nimi vycházeli snad dobře, cítili jsme se, že všude překážíme, dost jsme se museli uskromňovat!
Leto 2021 - Pedrob72
100 %
Plusy: Prosím neplést si tantrickou masáž prováděnou na přání klienta.hosta ve v Relax zóně.resp.ve vyrivce ..dle Vás nějaké paní,za souložení.ale to je úplně okrajové Co se týká Vámi avizovanému nepořádku.tak jsem uznal pochybení a druhý den Vám dal k dispozici kolegyni,která s Vámi vše prošla a dala do pořádku. Rozhodně to ale nebylo tak dramatické.jak píšete Celé jsem Vám kompenzoval možností čepovat zdarma náš speciál Špičák a i využít Relax, resp.saunu a výřivku. Co se týká nábytku atd.není nový.ale když na patrovou postel s nosností pro malé dítě jde spát dospělý člověk.tak to určitě není ideální...avšak to se dostáváme úplně jinam... Jsem velmi udiven za Vaše hodnocení a je mi z něj docela smutno.jelikoz jsem měl dojem.že jsem se během Vašeho pobytu Vám všemožně vyjít vstříc,jak konám vsem hostům u nás ubytováným... Stranou necham.jak vypadala zahrada po volně probíhajících psech a i jiné věci nebyly po Vašem odjezdu úplně v pořádku... S pozdravem Petr správce.maser Penzion Oudoleň

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

25 osôb
9 spální
vonkajší bazén
sauna
maznáčikovia vítaní
raňajky
oplotený pozemok
Rekreačná chalupa sa nachádza v pokojnej a malebnej obci Oudoleň. Nadmorská výška je 580m. Leží na hranici chránenej krajinnej oblasti Železnej hory a Žďárské vrchy neďaleko Havlíčkovej. Viac
98 %
38 hodnotení
19 osôb
5 spální
pri potoku
sauna
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Sme Chata Rousinka v obci Vojnov Mestec v srdci Vysočiny. Vďaka našej polohe je možné u nás podnikať cyklistické, lyžiarske a pešie túry. Skvelým miestom na kúpanie je neďaleký rybník. Viac
89 %
5 hodnotení
16 osôb
4 spálne
pre deti
krytý bazén
na samote
vonkajší krb
oplotený pozemok
Nový RD na okraji obce 100 m od lesa, pozemok 7500 m2 s rybníkom 1500 m2 - možnosť chytania rýb vonkajším sedením pri kamennom stole alebo krytá pergola s krbom a malou udiarňou. Viac
15 osôb
3 spálne
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
oplotený pozemok
Vidiecka chalupa sa nachádza v malebnej dedinke Radostín na okraji lesnatej krajiny Žďárských vrchov v blízkosti rybníka Veľké Dářko. Leží približne 10 km od Žďáru nad Sázavou. Viac
18 osôb
6 spální
pri lese
Ponúkame kvalitné ubytovanie v srdci Vysočiny. Penzión U Pepy sa nachádza na pokojnom a tichom mieste na kraji obce Příjemky, 4 km od mesta Chotěbor v nadmorskej výške 570 metrov. Viac
99 %
3 hodnotení
16 osôb
6 spální
pre deti
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Ubytovanie v srdci Vysočiny. Objavte krásy lesov, polí a lúh Vysočiny v príjemnom prostredí našej novo zrekonštruovanej Poľovníčky uprostred kvitnúcej záhrady. Vhodné pre rodinné. Viac
100 %
6 hodnotení
10 osôb
2 spálne
pre deti
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
oplotený pozemok
Chata sa nachádza v pokojnej časti obce Havlíčkova Borová. Objekt je nový, plne uzavretý s parkovaním priamo v objekte. Svojou kapacitou 8 - 10 ľudí a riešením je chata vhodná najmä... Viac
98 %
21 hodnotení
12 osôb
4 spálne
bezbariérový
pre deti
pri lese
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Chalupa „U Jirky“ je po vydarenej a citlivej rekonštrukcii. Dom bol postavený v roku 1833. Všetky klenby a oblúky boli zachované. Niektoré steny postavené z kameňa majú hrúbku. Viac
99 %
9 hodnotení
12 osôb
5 spální
bezbariérový
pre deti
krytý bazén
pri potoku
vnútorný krb
Chalupa sa nachádza v chránenej kraj. oblasti v podhorí Železných hôr. Bezbariérový vstup.. Viac