Chalupa U Ježka

objekt č. 00646
12 osoba
3 ložnice
22x hodnocení

Popis

Chalupa je novo zrekonštruovaná 07 - 2019. Je situovaná v pokojnej časti obce, ideálna pre tých, ktorí vyhľadávajú súkromie a pokoj. Poloha obce Morkovky pozýva priamo na spoznávanie prírodných krás na bicykli či pešiu turistiku. V sekcii "kam na výlet" máme vypísané dostupné možnosti, ako si váš pobyt spestriť.

Naša chalupa je tzv. baby friendly, to znamená, že tu nájdete aj potreby pre malé deti, ako stúpadlá, nočníky či detskú postieľku. Samozrejmosťou je hrací kútik vonku aj vo vnútorných priestoroch.

Pokiaľ však plánujete pobyt bez detí, tiež si prídete na svoje. Môžete navštíviť miestne pivnice či prejsť celý región na bicykli, ako je v poslednej dobe viac a viac populárny.

Chalupa je vhodná aj pre menšie firmy na firemné akcie či na organizovanie menších osláv s prespaním. Toto je aktuálne hlavne mimo letnej sezóny v čase vianočných či novoročných večierkov.

Ubytovanie

Spálne a izby

Chalupa má 3 samostatné izby so sociálnym zariadením. Každá izba disponuje 4 plnohodnotnými lôžkami. Ak plánujete pobyt s malými deťmi je možné prichystať detskú postieľku za poplatok 350, - Sk. Súčasťou vybavenia sú lôžkoviny a uteráky!

Sociálne zariadenia

Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC.

Vykurovanie

V objekte je centrálne vykurovanie.

Doprava, parkovanie

K objektu je asfaltová príjazdová cesta. Parkovanie pri objekte 5 miest..

Stravovanie

Súčasťou chalupy je plne vybavená kuchyňa s príslušenstvom pre 12 osôb. Priamo na mieste možno zakúpiť kvalitné moravské vína, ktoré máme uložené vo vínnej pivnici, ktorá je súčasťou chalupy. Ďalej je možné zabezpečiť zakúpenie domácich syrov a Morkovské pivo (vo fľašiach aj v sude). Pokiaľ budete mať záujem o degustáciu vín vo vínnej pivnici, je možné dohovoriť v niekoľkých vinárstvach priamo v Morkovkách či v okolí Morkoviek, je však nutné nahlásiť vopred.

Výlety, atrakcie, zábava

Vybavenie kuchyne: sporák, rúra, umývačka, chladnička, ručný mixér, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, kávovar na kapsule (kapsule možno zakúpiť na mieste). Ostatné vybavenie: fén, stúpadlá pre deti, nočníky, detská postieľka (nutné nahlásiť vopred), detské knihy, vybavenie detského kútika hračkami pre viac vekových kategórií, vonkajšie odrážadlo, trojkolka, uteráky, obliečky, prírodné mydlá v kúpeľniach, netoxický jar na riad, netoxické kapsule do umývačky, utierky, hubky.

Výlety, atrakcie, zábava

Morkovky ležia v údolí, ktoré z južnej strany uzatvára les Boleradickej vrchoviny. Na jeho území sa nachádzajú hneď štyri prírodné rezervácie. Sú to Veľký Kuntínov (a jeho súčasť Jasličky), Hrádok, Nosperk a Zázmoníky. Všetky tieto rezervácie boli zriadené Vyhláškou ONV. Morkovky sú súčasťou Hanáckeho Slovácka. Ide o región, ktorý je prechodom medzi Slováckom. Ako v každej obci tohto regiónu, je aj tu bohatá folklórna tradícia. Obcou tiež vedú zaujímavé cyklotrasy: Posedenie v Morkovkách, Velkopavlovický vinársky chodník a Moravský vínny cyklotras. V budove bývalej materskej školy bolo vybudované Múzeum generálporučíka Františka Perina, legendárneho pilota druhej svetovej vojny. Iniciátormi vzniku tohto múzea bol Všeobecný úrad v Morkovkách a predseda Zväzu letcov plk v. v. Stanislav Filip. Autorom expozície je historik plk v. v. Oldřich Rampula. Väčšina našich hostí navštívi aj blízke rozhľadne v okolí Morkoviek. Najbližšie sú v obciach Boleradice a Bořetice, odporúčame však navštíviť aj tie trochu vzdialenejšie vo Veľkých Pavloviciach. V blízkosti obce je tiež možnosť príjemného vykúpania na kúpalisku v Nemčičkách, ktoré sú tzv. cez kopec. V prípade Vášho záujmu Vám aj osobne radi poradíme aké akcie sa práve v okolí Morkoviek organizujú.

Prehľad vybavenia

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • rybárčenie

Vnútorné vybavenie

 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • sprchovací kút

Vonkajšie vybavenie

 • ohnisko
 • gril
 • hojdačka alebo iné detské hry

Cenník ubytovania

Letná sezóna: od 1. apríla do 31. októbra
Zimná sezóna: od 1. novembra do 31. marca.
Letná sezóna
33 600 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
33 600 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
12 960 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
33 600 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
12 960 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
9 000 Kč za celý objekt
Cena za objekt / noc
Silvester
12 000 Kč za celý objekt
Cena za objekt / noc
Jarné prázdniny
29 400 Kč za celý objekt
cena za týden pro 12 osob

Prevádzka, poplatky, ceny

Pre zarezervovanie termínu je potrebné uhradiť zálohu (podľa individuálneho dohovoru).

V prípade storna pobytu mesiac pred vybraným termínom vraciame 100% zálohy, v prípade 14-tich dní pred pobytom vraciame 50% zálohy. Ak odhlásite pobyt menej ako 14 dní pred vybraným termínom záloha prepadá.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Podobné kategórie objektov