Chalupa U Potoka

objekt č. 01843
16 osôb
6 spální
13x hodnocení
pre deti
pri potoku
pri lese
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Hľadáte chalupu pre skupinu so spoločenskou miestnosťou, s pergolou na záhrade, kde spoločne posedíte, ugrilujete a opečiete špongie. Tak naša chalupa je pre vás, ako stvorená a ešte pre skupinu máme výhodnú cenu.

Alebo ste rodina, dvojica, pár a chcete len apartmán s kuchynkou a vlastnou kúpeľňou pre seba. Tak ste tu tiež správne a určite príďte.

Ubytovávame po celý rok, prísť môžete aj so psíkom a máme wifi v celej chalupe.

Pozývame Vás teda do našej Chalupy U potoka a do krásnej rekreačnej obce Stĺp v Čechách.

Je to tu pravý turistický raj po celý rok a vyhlásené letovisko cez leto. Obec sa nachádza na úpätí Lužických hôr v Libereckom kraji, v okrese Česká Lípa. Dominantou obce je skalný hrad Stĺp, v lete tu prebiehajú koncerty pri sviečkach, natáčalo sa tu aj niekoľko rozprávok, napríklad S čertmi nie sú žarty. Ďalšie miesto s krásnou atmosférou je lesné divadlo, kde sa cez leto hrajú predstavenia pre deti aj dospelých. 10.minút chôdze od chalupy je krásne, čisté kúpalisko s trávnatými a pieskovými plážami, požičovňou lodiek, s reštauráciou, s občerstvením, lanovým parkom a na začiatku augusta obľúbená akcia Benátska noc. Priamo v obci je ďalej rozhľadňa s nádhernými vyhliadkami, skalné mesto, vyhliadkové okruhy, náučný chodník pre deti, výletné trasy pre turistov a mnoho jednoduchých cyklotrás priamo zo Sloupu do okolia a náročných trás do Lužických hôr a okolia. V obci av okolí sú jazdiarne koní, obľúbená kaviareň, cukráreň, niekoľko reštaurácií, občerstvenie, dobre zásobovaný obchod a pošta. Do Stĺpu sa dobre dostanete aj keď neprídete autom, každú hodinu jazdí autobus z Nového Boru a z Českej Lípy.

Sme aj významnou sklárskou oblasťou av okolí je mnoho sklární, kde vás sprievodcovia zoznámia s týmto krásnym remeslom.

Sme krajom plný zaujímavostí, ktoré stoja za to vidieť, napríklad Pánsku Skalu, tu si zaspomínať na rozprávku Pyšná princezná, obdivuhodný Ještěd. Navštíviť Máchovo jazero, užiť si kúpanie, alebo plavbu loďou. Blízko je od nás aj do Českého Švajčiarska.

V Stĺpe av okolí je krásne za každého ročného obdobia. Radi sem jazdia milovníci kúpania, výletov, hradov, zámkov, turistiky, cyklistiky, kultúry, histórie a hubárčenia. Ale aj v zime je u nás krásne av okolí je niekoľko skiareálov aj so školičkou pre deti - Polevsko, Horní Podluží, Jiřetín pod Jedlovou a veľký skiareál Ještěd. V blízkom okolí je aj mnoho upravených trás pre bežkárov.

Ponúkame 3 apartmány, od júna 4 apartmány. Relaxovať môžete na záhrade pod pergolou, grilovať, opekať buřtíky a potom v kľude zaspávať pri šumení potoka.

Keď hostia spoznajú krásy Stĺpu a okolia, tak sa radi vracajú a my sme šťastní a vážime si ich.

Teší sa na Vás, na nových aj stále hostí.

Daniela Tučková.

Ubytovanie

Spálne a izby

Ponúkame ubytovanie v štyroch apartmánoch:

1.Apartmán 1 + kk (pre 2 - 4 osoby) na poschodí je veľká izba s vybaveným kuchynským kútom dvojplatničkovou varnou doskou, chladničkou, mikrovlnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, kúpeľňa so sprchovacím kútom s WC je na spoločnej chodbe iba pre tento apartmán. V apartmáne je pohovka, konferenčný stolík, stolík s televíziou, jedálenský stôl so stoličkami a skriňa. V apartmáne sú 2 manželské postele (140cm).

2.Apartmán 2+1 (pre 2 - 5 osôb) na poschodí je byt, kde je izba s vybaveným kuchynským kútom, s dvojplatničkovou varnou doskou, chladnička s mrazničkou, mikrovlnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, menšou rúrou, je tu rozkladací gauč, konferenčný stolík a stolík s televíziou. Ďalšia izba má 2 lôžka a jedálenský stôl so stoličkami, 2 komody, priechodná do ďalšej izby, kde je manželská posteľ, detská posteľ (160cm) pohovka a skriňa. Kúpeľňa je súčasťou apartmánu a má vstup z kuchyne, v kúpeľni je sprchovací kút. V apartmáne sú k dispozícii 2 lôžka a manželská posteľ a prístelka na rozkladacom gauči.

3.Apartmán na prízemí o veľkosti 2 +1 (3 - 7 osôb) je byt, kde je izba s vybavenou kuchyňou, jedálenským stolom so stoličkami, sporákom, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, v tejto miestnosti je ešte rozkladací gauč , konferenčný stolík a stolík s televíziou. V byte je izba s 3 lôžkami, skriňa a komoda, priechodná do ďalšej izby, kde je manželská posteľ, posteľ a komoda. Kúpeľňa s vaňou a WC, je súčasťou apartmánu, vstup z kuchyne. V apartmáne je 6 lôžok + prístelka na rozkladacom gauči.

4.Apartmán 1 + kk na prízemí je k dispozícii od júna do septembra, je to priestranná izba s vybaveným kuchynským kútom, súčasťou je dvojplatničková varná doska chladničkou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica. Kúpeľňa so sprchovacím kútom s WC je na spoločnej chodbe iba pre tento apartmán. V apartmáne je jedálenský stôl so stoličkami, pohovka, skriňa, televízia, komoda a úložný šuplík pod posteľou. V apartmáne sú 2 lôžka.

Sociálne zariadenia

4 samostatné kúpeľne a wc, v apartmáne č. 3 je vaňa, v ostatných sprcha, apartmán č. 2 a 3 má kúpeľňu vo vnútri bytu, apartmán č. 1 a 4 má svoju kúpeľňu, na spoločnej chodbe, hneď vedľa apartmánu.

Vykurovanie

Vykurovanie objektu je plynovým kotlom po celú dobu chladného a zimného počasia.

Doprava, parkovanie

Príjazdová cesta je až k domu a parkovanie priamo pri objekte (pre 6 áut). V obci sú zastávky autobusu a každú hodinu jazdí autobus smer Nový Bor a Česká Lípa, kde sú aj vlakové stanice. Priama linka z Prahy ide každú hodinu do Lípy aj do Boru. Každú hodinu ide autobus do Stĺpu.

Stravovanie

Stĺp je rekreačná obec, kde je všetko smerované pre turistov a rekreantov, preto je v obci informačné centrum, dobre zásobovaný obchod s potravinami, otvorený každý deň vrátane víkendu. Niekoľko reštaurácií, vonkajších občerstvení, zmrzlinárne, kaviarne i pošta. 3km od Stĺpu je Nový Bor, kde je mnoho reštaurácií aj Kaufland, Lidl, Penny a Tesco.

V každom apartmáne je vybavená kuchynská linka.

Výlety, atrakcie, zábava

Radvanecký rybník tu nájdete výborné podmienky na kúpanie na atraktívnych piesočných plážach, požičovňa lodičiek, windsurfingu, lanový park pre deti a všetko zázemie. Koná sa tu mnoho akcií napríklad pravidelne Benátska noc.

Skalný hrad, kde sa natáčalo mnoho rozprávok, v kaplnke sa konajú koncerty pri sviečkach

Lesné divadlo, kde sa konajú celé leto divadelné predstavenia a koncerty.

Rozhľadňa Na Stráži, kde je krásny výhľad na Lužické hory a Stĺpske údolie.

Stĺpsky zámok s galériou,

V okolí jazdiarne koní a konské ranče - Stĺp, Lindava, Skalice pri Českej Lípe, Česká Lípa. Kamenický Šenov

Množstvo turistických chodníkov, cyklotrás.

V okolí 5 vyhliadkových okruhov. 7 atraktívnych turistických trás.

Areál pre horské bicykle. Náučný chodník pre deti.

V okolitých pieskovcových útvaroch mnoho jaskýň, najznámejšia Samuelova jaskyňa.

Horolezectvo - skalný útvar Údolie samoty.

Nespočetné možnosti pre hubárov a zberače lesných plodov.

Rybárčenie v Radvaneckom rybníku ide o súkromný revír, kde sa denne predávajú kvóty. V okolí ďalšie možnosti rybárčenia pre registrovaných rybárov.

V zime v okolí trasy pre bežkárov, lyžiarske strediská Polevsko, Horní Podluží, Jiřetín pod Jedlovou a 45km Liberec Ještěd.

Výlety do okolia:

• Nemecko cca 20km, guapark Groschonau - Trixi park, Oybin - bazén s tobogánom, rozhľadňa, hrad, lezenie na piskovcove veže, Kurort Jonsdorf - skalné mesto, lezenie na piskovcove veže, Jonsdorf - motýlia farma

• Ranč Malevil v Heřmaniciach poskytuje možnosť využitia - golf, jazdiareň, squash, bowling, posilňovňa, solárium, tenisové kurty, sauna, detské ihrisko...

• Jablonné v Podještědí – zámok Lemberk, kúpalisko, studnička Zdislavy z Lemb.

• Liberec – aquapark Babylon, lunapark Babylon, ZOO, botanická záhrada, krytý bazén, Ještěd – kabínková lanovka

• Sklárska oblasť – Krištáľové údolie – múzeum skla v Novom Bore a Kamenickom Šenove, sklárne s prehliadkami, napríklad skláreň Lasvit s krčmou v Lindave, reštaurácia Huť v Novom Bore – s ukážkou výroby sklárov – pec je priamo súčasťou reštaurácie, skláreň Pačinek v Kun Cvikova so sklenenou záhradou a krištáľový chrám. Všade možnosť vlastnoručne si vyrobiť napr. vázu, pohárik. Sklárne Crystalex, Preciosa ( výroba svietidiel) a a mnoho ďalších.

• Jiřetín pod Jedlovou – Štola SV. Jána Evanjelistu

• Máchov kraj, Máchovo jazero, Doksy Múzeum/pre deti/Štvorlístok, hrad Bezděz, hrad Houska

• Stráž pod Ralskom - cukráreň so 100 druhov zmrzlín, cyklotrasa do kúpeľov Osečná, Panda šport - vodné lyžovanie na lane

• Hamr na Jazere – kúpanie

• Pánska Skala na Práchni

• vrchy Kľúč, Hvozd a Luž s nádhernými výhľadmi

• Zákupy zámok

• Hrensko, Českosaské švajčiarsko

• Prírodné turistické ciele Havraní skaly

• Pre vodákov možnosť splavovania rieky Ploučnice.

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri potoku
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie

Vnútorné vybavenie

 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • práčka
 • sprchovací kút
 • vaňa

Vonkajšie vybavenie

 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • hojdačka alebo iné detské hry

Cenník ubytovania

Topná sezóna: říjen. - květen
Letná sezóna
470 Kč za osobu / noc
Letná sezóna
11 000 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
520 Kč za osobu / noc
Zimná sezóna
12 000 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
470 Kč za osobu / noc
Mimo sezónu
11 000 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
6 000 Kč za celý objekt
za celou chalupu za noc
Silvester
8 000 Kč za celý objekt
za celou chalupu za noc, 8000Kč je cena do 14 lůžek za 3 noci, při delším pobytu cena za další noci 6.000Kč.
Veľká noc
6 000 Kč za celý objekt
chalupa za noc, Možný pronájem i po apartmánech.
Jarné prázdniny
6 000 Kč za celý objekt
chalupa za noc, Možný pronájem i po apartmánech.

Prevádzka, poplatky, ceny

Výhodná cena při pronájmu celé chalupy do 14 osob, se společenskou místností:
5.500Kč/noc
topná sezóna - 6.000Kč/ noc

Při nižším obsazení do 10 osob je možná sleva na 5.000Kč za noc .

Ceny při obsazení pouze apartmánů :
apartmán č.1 - 470Kč osoba za noc
apartmán č.2 - 490Kč osoba za noc
apartmán č.3 - 490Kč osoba za noc
apartmán č.4 - 470Kč osoba za noc ( k dispozici je v létě)

dítě do 2 let 150Kč, dítě od 2 - 6 let cena je snížena o 50Kč za noc, přistýlka na rozkládacím gauči 350Kč za osobu za noc.
Topná sezóna cena je cena navýšena o 50Kč na osobu.

V případě chladného počasí, mimo topnou sezónu vám zatopíme. A doplatek si doplatíte.

Je vás méně osob a chcete velký apartmán, nebo celou chalupu , tak napište, zavolejte na ceně se domluvíme.

Malý pes za noc 100Kč za noc, střední za noc 200Kč a velký dle dohody, pes musí být předem nahlášen, cena za psa se platí navíc i při pronájmu celé chalupy.
Kola a elektrokola musí být předem nahlášena, za elektrokolo se platí 50Kč za noc.

Při ubytování na 1 noc je cena navýšena o 2000Kč za noc za celou chalupu.

Kauce na případné škody způsobené hosty při pobytu je 2.000 Kč při pronájmu celé chalupy. Kauce se platí při příjezdu a je vratná při odjezdu hostů při předání chalupy majiteli, když je vše v pořádku.

Při příjezdu se platí hotově poplatek obci - 30Kč/osoba nad 18 let/noc.

Příjezd - od 15h- 18h , 17h - 18h - červenec a srpen, nebo dle dohody podle možností.

Odjezd - do 11hod, víkendový pobyt do 15h.

Mimo prázdniny je možný dřívější příjezd a pozdější odjezd za poplatek 200Kč/ 250Kč ( topná sezóna) za hodinu - při pronájmu celé chalupy , nebo za 50Kč za hodinu při pronájmu apartmánu.

Na chalupě nebydlíme, ani nemáme recepci, proto příjezdy a odjezdy musí být dodržovány, nebo se lze předem domluvit na jiný čas.

Při odjezdu prosíme o závěrečný úklid - svléknutí povlečení a prostěradel, vysypání košů, umytí a uklizení nádobí. Vyčištění grilů a ohniště. Při ubytování se psem - uklizená zahrada.

Při rezervaci se platí 1/2 ceny do 7 dnů od poslání faktury.
Záloha je vratná v plné výši nejpozději do 3 měsíců před začátkem pobytu.
Zrušení 3 měsíce a méně před začátkem pobytu se platí storno poplatek 50% z rezervačního poplatku.
Zrušení 2 měsíce a méně před začátkem pobytu rezervační poplatek propadá.

Platba převodem na účet.

Cena zahrnuje :
wifi v celé chalupě , televize, 4 grily, ohniště, vidličky na opékání, dřevo
Lůžkoviny, vybavená kuchyňská linka, utěrky a mycí prostředky v kuchyni, toaletní papír a mýdlo a ručník na ruce v koupelně
Elektrika, voda, plyn, vytápění, úklid
Dobré parkování až pro 6 aut - u domu na zahradě a u plotu zahrady ve slepé ulici.

Sebou mýdlo pro osobní potřebu, přezůvky, ručníky, uhlí na grilování !!

U chalupy je k dispozici oplocená zahrada se zastřešeným posezením s 3 pivními lavicemi, zahradní houpačka, 4 lehátka, 4 grily, ohniště a malá terasa s posezením nad potokem.

Chalupa leží v klidné části obce, mezi trvale obydlenými domy. K chalupě vede slepá ulice, není tady žádný provoz.
Doporučujeme dodržovat noční klid, hlavně v pracovní dny.

Ubytování, zahrada i parkování je možný pouze pro ubytované, kteří mají zaplacen pobyt, žádné návštěvy se nerespektují a v případě porušení, může být pobyt ukončen. Návštěvu lze předem domluvit s majitelem.

Chalupa je vhodná i k oslavám a setkáním. K dispozici je společenská místnost.
Rodinné oslavy, svatby, večírky, setkání na 1 noc - max 15 osob - cena dle ceníku + příplatek za 1 noc
Cena je za 24h, čas převzetí a předání, dle dohody.
Dřívější převzetí a pozdější předání je dle možností a za doplatek 200Kč/ 250Kč ( topná sezóna) za hodinu. .

Pokud Vám firma nebo zaměstnavatel přispívá na dovolenou, nabízíme možnost vyfakturování tohoto příspěvku a použití jako platby Vaší dovolené (příspěvky na dovolenou od fondů FKSP, zaměstnavatele nebo odborového svazu).

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Chalupa U Potoka

Leto 2021 - Piherovi s rodinou
98 %
Plusy: Chalupa U Potoka se nachází v klidné části obce a přitom v pěší dostupnosti do obchodu, na zmrzlinu, na hrad, na koupaliště i na výlety do blízkých skal. Apartmány jsou prostorné, útulně a přitom účelně zařízené. Čistota je naprostou samozřejmostí. Venku je příjemné posezení ve stínu a celkový dojem pak dokresluje čistý bublajcí potok. Paní majitelka je velice vstřícná a milá. My se budeme na tuto adresu vždycky rádi vracet.
Mínusy: Horší možnost stravování v obci. Doporučujeme restauraci U Studničků, česká klasika, ale poněkud dražší - hotovky se pohybují okolo 160 Kč.
Leto 2021 - Happy Family s rodinou
100 %
Plusy: Navštívit Sloup bylo moje velké přání už několik let, letos se mi splnilo. Pokud si chcete odpočinout doporučuji rozhodně sem;neuvěřitelně příjemná a ochotná paní majitelka. Dokonale popsané zdejší okolí v připravených prospektech, které dostanete k dispozici. Lehnete si na lehátko pod jabloň, rodina vám připraví a podá oknem kávu, děti se osvěží v potoce přímo na zahradě, manžel vám na grilu udělá něco dobrého... stav ideál. Pokud dostanete chuť na něco sladkého, tak si neváhejte objednat dort v cukrárně proti obchodu, takový schwarzwaldský dort jsem ještě nejedla. Lesní divadlo musíte vidět, takže sem určitě přijeďte!
Mínusy: Bohužel v době našeho pobytu špinavá voda na přírodním koupališti, takže jsme raději jeli po vodě jen lodičkou.
Leto 2021 - Milan v páre
100 %
Plusy: Všechno bylo super. Díky.

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

97 %
76 hodnotení
14 osôb
8 spální
pre deti
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Ponúkame pobyt na chalupe, kde nájdete pokoj a oddych. Naša útulná chalupa sa nachádza v obci Velenice na úpätí Lužických hôr. Na okraji malej, pamiatkovo chránenej dedinky. Viac
94 %
53 hodnotení
24 osôb
5 spální
pre deti
na samote
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Ponúkame Vám možnosť prenájmu chalupy v Mareniciach v prekrásnom prostredí Lužických hôr. Chalupa ponúka ubytovanie až pre 24 osôb! Chalupa sa nachádza na samote vzdialenej cca. Viac
99 %
33 hodnotení
14 osôb
4 spálne
pre deti
pri potoku
vnútorný krb
oplotený pozemok
Chalupa sa nachádza v starej sklárskej obci Polevsko v nadmorskej výške 490m n. m. v údolí medzi Polevským a Medvedím vrchom. Obec má kopcovitý charakter a leží uprostred hôr. Viac
97 %
2 hodnotení
27 osôb
8 spální
pre deti
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
raňajky
Penzión sa nachádza v krásnom prostredí obce Kytlice (Lužické hory), ktorá sa pýši rozmanitou ľudovou architektúrou. Okolie obce je cieľom mnohých výletov, napr. do chránenej prírodnej. Viac
98 %
17 hodnotení
30 osôb
9 spální
pre deti
pri lese
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Hľadáte chalupu pre veľkú skupinu so spoločenskou miestnosťou, s veľkou kuchyňou, s posedením na záhrade? Prajete si mať k dispozícii grily, ohnisko, veľkú záhradu pre deti?.... Viac
93 %
21 hodnotení
12 osôb
4 spálne
pre deti
vonkajší bazén
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Štýlová, romantická chalupa s kapacitou 10 osôb + 2 prístelky je postavená v pokojnej, okrajovej, časti obce Kytlice, na rozhraní Lužických hôr a Národného parku České Švajčiarsko. Viac
100 %
5 hodnotení
12 osôb
6 spální
bezbariérový
vnútorný bazén
v lese
sauna
luxusné
O NÁS: Pozývame Vás na miesto, do ktorého sme sa aj my na prvý pohľad zamilovali. Prajeme si, aby ste tento pocit u nás mohli zažiť aj Vy. Ten pocit, kedy ráno vyjdete na balkón. Viac
91 %
6 hodnotení
5 osôb
1 spálňa
pre deti
vonkajší bazén
na samote
vnútorný krb
luxusné
Naša Chata Vám ponúka luxusnú dovolenku plnú zážitkov takmer na samote. Nachádza sa v obci Volfartice, 8km severozápadne od mesta Česká Lípa. Okrem krásnej prírody je tu aj.... Viac
50 osôb
14 spální
virtuálna prehliadka
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Pension sa nachádza v oblasti Lužických hôr, v Maxovom pri Sloupe v Čechách. Celoročne prevádzkujeme penzión s vlastným čiastočne oploteným pozemkom o rozlohe 20 000 m² a výbornú. Viac