Chalupa Vidim

objekt č. 14771
22 osôb
4 ložnice
0x hodnocení
pre deti
vnútorný krb
luxusné
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Našu rodinnú chalupu nájdete v jednej z najkrajších prírodných oblastí skál, hlbokých lesov a malebných dediniek s ľudovou architektúrou, na Kokořínsku.

Chalupa ponúka úplné súkromie, pokoj a úžasnú atmosféru. Vnútri je celoročne veľmi príjemná klíma, v lete blahodarný chládok vďaka mohutnému pieskovcovému murivu, v zime sálavé teplo krbových kachlí.

Horná Vidim je pôvabná dedina na kopci, a svoje meno nemá len tak, pretože je odtiaľ krásny výhľad do širokého okolia s bonusom čerstvého vzduchu a úplného pokoja. Dominantou dediny je novo opravený farský kostol sv. Martina, vidimský zámok obklopený krásnym parkom (v súčasnosti fungujúci ako domov seniorov) alebo historický vodojem v novorenesančnom slohu. Veľkou zaujímavosťou sú aj unikátne Vidimské lávky, ktoré boli v minulosti vybudované ako súčasť zámockého parku a skalné obydlia, ktoré sú pre túto oblasť typické. V obci funguje krčma a malý obchod s potravinami. Pre turistov a ušlých pocestných je tu tiež otvorený samoobslužný Kvelb u Čerta. V Dolnej Vidimi je možné vidieť množstvo krásnych pôvodných chalúpok a všadeprítomných kokořínskych skál. Pre deti i dospelých je k dispozícii obecné ihrisko (nadväzujúce priamo na našu záhradu) s detskými hernými prvkami, futbalové a multišportové ihrisko s umelým povrchom.

Kokořínsko, je preslávené romantickými roklinami a unikátnymi pieskovcovými vežami, bránami, oknami a ďalšími útvarmi, ktoré sa v takej forme a rozsahu nevyskytujú v žiadnej inej oblasti Českej republiky (Pokrievky, Obria hlava, Žaba, Skalná brána, ai). V lesoch pri Liběchove a Želíze nájdete aj známe skalné sochy od Václava Ľavého - Čertovej hlavy, jaskyňu s bohato zdobeným portálom Klácelka alebo o kúsok ďalej smerom na Štetí napr. Hada a Harfenici. Okrem iného je tu aj niekoľko zaujímavých kopcov, ktoré môžu byť cieľom nespočetných výletov – napr. Vlhošť, Nedvězí, Malý a Veľký Beškovský Vrch alebo Vrátenská hora, na ktorej stojí jedna z najkrajších rozhľadní v Čechách.

Ubytovanie

Spálne a izby

Celková kapacita dospelých lôžok je 18 + 4 detské lôžka + možnosť zapožičania detských postieľok pre ešte menších návštevníkov.

Dolná izba: Priestranná izba na prízemí ponúka dve rozkladacie lôžka IKEA (4 lôžka pre dospelých), ideálna izba pre umiestnenie detskej postieľky alebo dvoch.

Spálňa malá: Menšia útulná spálňa v podkroví s manželskou posteľou (2 lôžka pre dospelých), je možné umiestniť aj detskú postieľku.

Spálňa veľká: Priestranná spálňa na poschodí so vstavaným povalom, manželská posteľ (2 lôžka pre dospelých). Je možné umiestniť detskú postieľku.

Detská izba: Veľmi priestranná detská izba s herňou. Sú tu dve postele 170×170 cm (4 detské lôžka), so vstavaným povalom. Je možné umiestniť detské postieľky.

Povaly: V chalupe sú hneď 3 povaly s kvalitnými matracmi 180×200 cm. Jeden je nad veľkou spálňou s prístupom s detskej izby (2 lôžka), druhý je nad detskou izbou (4 lôžka) a tretí je na poschodí nad kúpeľňou (4 lôžka).

Sociálne zariadenia

V chalupe sú dve priestranné kúpeľne s WC a sprchovacím kútom, na prízemí je navyše jedno samostatné WC.

Vykurovanie

V chladnejších mesiacoch je chalupa vykurovaná centrálne elektrokotlom s TČ, prípadne je možné zakúriť v krbových kachliach v obývacej izbe.

Doprava, parkovanie

Parkovanie priamo pri objekte 3 - 4 autá, v prípade potreby v dochádzkové vzdialenosti pri krčme (cca 65m).

Stravovanie

Plne vybavená kuchyňa so spotrebičmi, v obci krčma a malý obchodík s potravinami. Reštaurácia v okolí - Drákulova Krčma 6km, Pobuda 12km, Reštaurácia v Raji - 13 km, U grobiána - 14 km, atď.

Výlety, atrakcie, zábava

Plne vybavená kuchyňa (sporák, el. rúra, kávovar, rýchlovarná kanva, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, hriankovač, kuchynský robot, stolný gril, pekáreň na chlieb, …).

Práčka, sušička, fén.

WiFi, projektor a plátno (T - Mobile TV, možnosť pripojenia vlastného disku, …), AV reciever, jednoduché reproduktory.

Stolný futbal a veľká zásoba stolných hier.

Outdoorové športové vybavenie (bedminton, frisbee, siet a lopty na volejbal, futbal, nohejbal a pod.).

2x kryté vonkajšie posedenie.

Plynový gril (plynová bomba sa dá zakúpiť v miestnom obchode, prípadne si priviezť vlastnú), ohnisko.

Úschovňa bicyklov so stojanmi, záhradná hadica na umývanie bicyklov.

Okrasné BIO jazierko s rybami (je to prírodný krehký ekosystém, takže nie je možné si v ňom čokoľvek umývať, čokoľvek do neho hádzať, namáčať, kŕmiť ryby a pod.), záhrada so sadom (v procese záhradníckych prác).

! CELÝ OBJEKT JE STRIKTNE NEFAJČIACKY!.

Výlety, atrakcie, zábava

Zbieranie húb a lesných plodov v miestnych prekrásnych kopcovitých lesoch je často nielen solídny fyzický výkon, ale najmä potravou pre všetky ľudské zmysly, pretože toľko prírodnej nádhery, vôní a lesných zvukov na jednom mieste je balzamom na duši bezpochyby pre každého návštevníka. Lesy sú tu plné zveri, takže nie je výnimkou stretnúť na výlete množstvo lesných tvorov.

Celej oblasti dominujú hneď tri hrady, monumentálne Bezděz s nádherným výhľadom do širokého okolia, Kokořín, ktorý sa vyníma nad známou Kokořínskou baňou a legendami opradený hrad Houska.

Vykúpať sa môžete hneď na niekoľkých miestach: malebný rybník Harasov lemovaný skalami a zdobený leknami, prírodné kúpalisko Nedamov, kúpalisko v Mšene s ojedinelou architektúrou v štýle art deco a krásne čistou vodou alebo všeobecné známe Máchovo jazero.

Pre cyklistov je tu doslova raj na zemi. Bajkeri ocenia kultové Kokostezky, ktoré ponúkajú množstvo zábavných prírodných trailov v rôznych obtiažnostiach (mapy trás sú na stiahnutie na ich stránkach). V okolí je zároveň mnoho cyklotrás pre zdatných cyklistov, tí menej zdatní môžu objaviť napr. Labský chodník, ktorý ponúka pohodový výlet pozdĺž Labe aj pre menšie deti s prípadnou podporou vlakového spojenia. Cestní cyklisti sa môžu vydať rôznymi smermi, napr. cez bývalý vojenský výcvikový priestor Ralsko až napríklad na Ještěd.

Šport - množstvo cyklotrás a cyklotrás, turistické trasy, kúpanie, multišportové ihrisko (volejbal, nohejbal, futbal, bedminton a pod.), pre deti obecné ihrisko s hernými prvkami.

Výlety, turistické ciele - Kokořín, Bezděz, Žemľa, Pokrievky, Čertovy Hlavy, Žaba, Had, Harfenice, Vrátenská Hora, Nedvezí, Vlhošť, Beškovský vrch, Cinibulkova chodník, Máchovo jazero, Ralsko,....

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii

Okolie

 • s parkovaním
 • so záhradou
 • trávnatá plocha

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • práčka
 • sprchovací kút

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • hojdačka alebo iné detské hry

Cenník ubytovania

Letní sezóna: 1.6.-30.9.
Zimní sezóna: 1.12.-31.3.
Letná sezóna
58 000 Kč za celý objekt / týždeň
Letná sezóna
20 000 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
50 000 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
20 000 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
50 000 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
20 000 Kč za celý objekt / víkend
Silvester
80 000 Kč za celý objekt
Vratná kauce: 25.000 Kč, Silvestrovský pobyt (nejdříve od 27.12. do 1.1.) Případné zrušení Silvestrovského pobytu je nutné do 60 dní předem, jinak se zaplacená záloha v plné výši nevrací.
Veľká noc
50 000 Kč za celý objekt
Velikonoční pobyt (čt-po) Případné zrušení Velikonočního pobytu je nutné do 30 dní předem, jinak se zaplacená záloha v plné výši nevrací.
Jarné prázdniny
58 000 Kč za celý objekt
Případné zrušení pobytu je nutné do 30 dní předem, jinak se zaplacená záloha v plné výši nevrací.

Prevádzka, poplatky, ceny

Objekt je v provozu celoročně, na vyžádání je možné zapůjčit dětské postýlky. V objektu je celkem 18 plnohodnotných lůžek a 4 menší lůžka v dětském pokoji (85x170cm).

Objednané ubytování Vám potvrdíme do 24 hodin, a to buď e-mailem nebo telefonicky a současně Vám sdělíme výši zálohy, která je splatná bankovním převodem do 3 dnů od potvrzení rezervace. Závaznou se rezervace stává v okamžiku, kdy uhradíte zálohu na objednané ubytování.

Vratná kauce: 10.000 Kč/ pobyt příp. 25.000 Kč/Silvestrovský pobyt

- ručníky a lůžkoviny vč. povlečení do 12 osob v ceně, dále 200,-/lůžko/pobyt (na povaly je možné vzít si vlastní spacák)

- domácí mazlíčci – nejsou povoleni (objekt nelze uzavřít)

- po domluvě je možné využít plynový gril (bombu ke grilu je možné zakoupit v místním obchodě nebo si dovézt vlastní)

Storno podmínky:
50% rezervační záloha je vratná za těchto podmínek:
- zrušení pobytu do 45 dní před příjezdem bez storno poplatků
- zrušení pobytu 45–15 dní před příjezdem storno poplatek ve výši 30% ceny pobytu
- 14–0 dní před příjezdem storno poplatek ve výši 50% ceny pobytu

Nejpozději v den nástupu pobytu je nezbytné uhradit zbytek ceny pobytu vč. vratné zálohy, která bude po kontrole a převzetí objektu vrácena nejpozději do 7 dnů nebo dle dohody.

Noční klid 22h-7h v případě opakovaného rušení nočního klidu smluvní pokuta 10 000,- Kč a ukončení pobytu bez náhrady. Vstup a pobyt v celém objektu na vlastni nebezpečí. Rodiče zodpovidaji za děti. Klienti převzetím klíčů od nemovitosti potvrzuji souhlas se všemi podmínkami pronájmu.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

Roubenka Tupadly - léto
97 %
53 hodnotení
12 osôb
4 ložnice
pre deti
vonkajší bazén
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Novo zrekonštruovaná 200 rokov stará roubenka v srdci Kokořínska – Máchova kraja. Hľadáte typickú českú chalupu v nádhernej prírode v dosahu cyklotrás, kúpania, hubárčenia,.... Viac
Roubenka Ždírec
100 %
1 hodnotení
10 osôb
4 ložnice
vonkajší bazén
pri lese
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Ponúkame na prenájom krásne zrekonštruovanú dreveničku s obrovskou záhradou a veľkým krytým vyhrievaným bazénom s protiprúdom (8 x 4 m), ktorý je v prevádzke od polovice apríla. Viac
Apartmány Korce
100 %
3 hodnotení
16 osôb
5 ložnic
pre deti
pri lese
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Jedinečný apartmánový dům na hranici Kokořínska a Máchova kraje s poklidnou, prvorepublikovou atmosférou. Vaše dovolená za Prahou - jen hodinu cesty z centra! Nabízíme celoroční... Viac
Chalupa Jestřebice (fasáda se právě dokončuje)
98 %
46 hodnotení
23 osôb
6 ložnic
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
vnútorný krb
oplotený pozemok
Nadštandardne vybavená štýlová chalupa v atraktívnej lokalite uprostred Chránenej krajinnej oblasti Kokořínsko - Máchův kraj, iba 50 km od Prahy. Chalupa sa nachádza na veľmi.... Viac
16 osôb
7 ložnic
pri potoku
kúpací sud
maznáčikovia vítaní
raňajky
Pension "V Ráji" se nachází v malebné obci Ráj, v srdci Kokořínského údolí, které je zvláště vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku, rybolov a vyjížďky na koních.... Viac
Chalupa k pronajmutí Dražejov
98 %
13 hodnotení
5 osôb
2 ložnice
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
oplotený pozemok
Novo opravená chalupa sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti Kokořínsko, v skalnej obci Dražejov s výhľadom do kraja, ktorý ste ešte nevideli. Umiestnená na pozemku cca 1000.... Viac
Lesní Chalupa Hlučov
6 osôb
2 ložnice
pre deti
v lese
vnútorný krb
oplotený pozemok
„Príroda nie je miesto, ktoré by sa malo navštevovať. Je to domov.“ Lesná Chalupa Hlučov je jedinečným miestom, kde sa zastavil čas a kde si uprostred lesa môžete užívať. Viac
Statek U Horkých Mošnice
92 %
20 hodnotení
29 osôb
7 ložnic
bezbariérový
pre deti
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Vraťte se o 100 let zpět na Statku U Horkých z roku 1847 na samé hranici CHKO Kokořín, vybaveného dobovým nábytkem. I proto si toto místo vybrali filmaři k natáčení televizního... Viac
Apartmán Chodeč
100 %
1 hodnotení
5 osôb
2 ložnice
pre deti
vnútorný krb
oplotený pozemok
Prenájom komfortného samostatného letného bytu (80 m2 + terasa) v starom statku na Kokorínsku. Statok sa nachádza na veľmi pokojnom mieste v malej dedinke Chodeč pri Vysokej, 10.... Viac