Chata Mikulčin vrch

objekt č. 01088
8 osoba
2 ložnice
7x hodnocení

Popis

Chata Mikulčin vrch - Vápenice sa nachádza na jednom z najkrajších miest chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát, na južnom svahu pod Mikulčiným vrchom v nadmorskej výške 780 m, s výhľadom na slovenskú stranu, Veľký Lopeník a Bošácku dolinu. Chata leží na súkromnom pozemku mimo cesty a turistický ruch a je tak ideálnym miestom pre pokojnú, ale aj aktívnu rodinnú dovolenku v krásnom, panensky čistom prírodnom prostredí. Polohu a interiéry chaty Vám najlepšie priblíži naša fotogaléria, podrobné vybavenie, tipy na výlety, možnosti kúpania a inej zábavy uvádzame ďalej v texte. Blízko sú aj lyžiarske svahy s novo zrekonštruovanou horskou chatou, ktoré ponúka kvalitné lyžovanie so zázemím pre malých i veľkých lyžiarov. Okrem zimnej sezóny je k dispozícii MOBILNÁ VÍRIVKA pre 4 osoby.

Vystavujeme faktúry FKSP - na úhradu pobytu zamestnávateľom.

Pozrite sa, prosím, aj na našu druhú chatu Vápenice 48 (objekt 8786), ktorá sa nachádza cca 150 m od chaty Mikulčin vrch, taktiež na južnom svahu.

Ubytovanie

Spálne a izby

Na prízemí aj v podkroví je ubytovanie pre štyri osoby. V oboch poschodiach je kompletné sociálne zariadenie, kuchyňa, televízia so satelitom na každom poschodí. Na prízemí je samostatná izba pre dve osoby so sprchou a wc, ďalej obývacia izba s krbom a rozkladacou sedačkou pre dve osoby, priestranná kuchyňa s veľkým stolom, infrasauna, masážny box, wc, prístroje pre fitnes. V podkroví sa nachádza izba pre štyri osoby, kuchyňa, obývacia izba, sprchovací kút a wc..

Sociálne zariadenia

Na prízemí sú dva sprchové kúty a dvoje wc. V podkroví sprchovací kút a wc.

Vykurovanie

Je elektrické - priamotopy, k dispozícii sú aj krbové kachle a klimatizácia.

Doprava, parkovanie

Automobilom je možné prísť až k chate, parkovisko pre dve autá je na uzatvárateľnom súkromnom pozemku, v noci osvetlenom.

Stravovanie

V blízkosti, asi 10 minút chôdze, sú dve reštaurácie, obchody sú v obciach Komňa a Bojkovice, väčšie nákupy v supermarketoch v Uherskom Brode, asi 15 minút jazdy autom.

Výlety, atrakcie, zábava

Kuchyne sú vybavené všetkým riadom potrebným na bezproblémové varenie i pečenie. Na prízemí je elektrický sporák so sklokeramickou doskou a mikrovlnná rúra, v podkroví je indukčná varná doska a elektrická rúra. Na každom poschodí je chladnička a varná kanvica, k dispozícii sú aj kávovar, hriankovač, sendvičovač. Voda na chate je pitná. Pripojenie na internet 02 zadarmo, technológia LTE. V podkroví je veľká sedačka, plazmová televízia, rôzne hry a hračky pre deti. Na prízemí sa z obývacej izby dá prejsť balkónovými dverami na terasu s krbom a vonkajším ohniskom, ktorá je situovaná na juh a je tu absolútne súkromie. Ďalšia, zastrešená terasa, je z druhej strany objektu. Pri chate je detské ihrisko s vonkajšou rozprávkovou chatečkou, rôzne vonkajšie hry, vonkajší stolný tenis, šípky, ďalekohľad. Pre deti je tu pieskovisko, trampolína. V zimnom období sú k dispozícii bôby.

Výlety, atrakcie, zábava

V obci Žítková možno dohovoriť prehliadku domu, v ktorom svoj život prežila posledná žitkovská bohyňa Irma Gabrhelová, preslávená svojim liečiteľským a vešteckým umením, múdrosťou a schopnosťou pomôcť ľuďom v núdzi. V Uherskom Brode sa môžete, okrem historického centra, prejsť novo vybudovaným Planetárnym chodníkom v dĺžke 1,9 km, začínajúcim Slnkom pri stanici. Po chodníku je možné v Dome kultúry navštíviť digitálne planetárium s 5 metrovou kopulou s jedinečným pohľadom na hviezdnu oblohu. Kúpele Luhačovice sú preslávené liečivými prameňmi, ale aj originálnou architektúrou kúpeľných domov Dušana Jurkoviča. V dosahu je aj nikdy nedobytý hrad Buchlov a zámok v Buchloviciach, kde sa pre krásu interiérov aj parku nakrúcala nejedna známa rozprávka. Za návštevu stojí ZOO v Lešnej pri Zlíne, ale aj originálne ZOO v Starom Meste pri UH, kde si môžete pohladiť kovové zvieratká skutočnej veľkosti, vyrobené nadšencami zo starého šrotu, jediné v Európe! V obci Kunovice je pod holým nebom múzeum asi 20 lietadiel dopravných, športových i vojenských, a možno si dohovoriť vyhliadkový let. Na Slovensku je najbližšie Trenčín so svojim impozantným hradom alebo vzdialenejšie kúpele Piešťany. A samozrejme turistika, či pešia alebo po cyklotrasách, Vám ponúkne nádherné výhľady do ďalekej krajiny, určite sa vydajte k 22 m vysokej rozhľadni na Veľkom Lopeníku s dohľadom až na Beskydy a Jeseníky pri jasnom počasí, a tiež dominantu Bielych Karpát, 970 m vysokou Veľkou Javorinu. V zimnom období sú v blízkosti, asi desať minút chôdze, dva lyžiarske svahy s vlekmi a horská chata (viď viac na www. ski - bile - karpaty. cz). V Starom Hrozenkove je športová hala, kde nájdete bowling, tenis, stolný tenis aj reštauráciu. V Uherskom Brode je aquapark Delfín aj otvorené kúpalisko, ďalšie kúpaliská sú v Starom Hrozenkove a Bojkoviciach. Ďalšie tipy na výlety pošleme e-mailom.

Prehľad vybavenia

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • Chata na samote
 • so záhradou
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • vnútorná terasa / zimná záhrada
 • televízia
 • satelitný príjem
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • sprchovací kút
 • sauna alebo infrasauna
 • vírivka
 • klimatizácia

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • trampolína

Cenník ubytovania

Letná sezóna: 17.6. 2023 - 2.9. 2023
Zimná sezóna: 18.11. 2022 - 19.3. 2023.
Letná sezóna
od 19 800
Zimná sezóna
od 15 800
Zimná sezóna
od 4 900 / víkend
Mimo sezónu
od 13 800
Mimo sezónu
od 4 900 / víkend
Vianoce
4 500 Kč za celý objekt
cena od 4 500 kč za chatu a noc. Více informací mailem., minimální doba pobytu 3 noci
Silvester
4 500 Kč za celý objekt
cena od 4 500 kč za chatu a noc.Více informací mailem., minimální doba pobytu 3 noci

Prevádzka, poplatky, ceny

Prevádzka celoročne. Možnosť ubytovania aj na víkend.

CENA CEZ HLAVNÚ SEZÓNU ( 17.6.2023 - 2.9.2023 )
Týždeň 2- 4 osoby - 19 800 Kč
Týždeň 5 - 6 osôb - 21 800 Kč
Týždeň 7 - 8 osôb - 25 800 Kč


POBYT V ZIMNÚ SEZÓNU ( 18.11. 2022 - 19.3. 2023 )
Týždeň 2 osoby - 15 800 kč
Týždeň 3 - 4 osoby - 17 800 kč
Týždeň 5 - 6 osôb - 19 800 kč
Týždeň 7 - 8 osôb - 23 800 kč

POBYT MIMO SEZÓNY
Týždeň 2 osoby - 13 800 kč
Týždeň 3 - 4 osoby - 15 800 Kč
Týždeň 5 - 6 osôb - 17 800 Kč
Týždeň 7 - 8 osôb - 21 800 Kč

VÍKENDOVÝ POBYT
2 osoby - 4 900 kč
3 - 4 osoby - 5 900 Kč
5 - 6 osoby - 7 900 Kč
7 - 8 osoby - 9 900 Kč

V cene týždenného pobytu cez hlavnú sezónu je
ENERGIA, wifi, drevo na vonkajšie ohnisko, vnútorný krb, umývacie prostriedky, utierky na riad, vrecká na odpad, toaletný papier, parkovanie na osvetlenom parkovisku na vlastnom pozemku. Dopláca sa infrasauna ( 900 kč za pobyt), lôžkoviny ( 120 kč na lôžko a pobyt - možno si vziať vlastnú), voda ( 190 kč za m3 bude odpočítaná z kaucie podľa skutočnej spotreby).


V cene týždenného pobytu mimo sezóny av zimnej sezóne je
voda, umývacie prostriedky, utierky na riad, vrecká na odpad, toaletný papier, parkovanie na parkovisku na vlastnom pozemku. Dopláca sa infrasauna ( 900 kč za pobyt), obliečky ( 120 kč na lôžko a pobyt - možno si vziať vlastnú). Drevo na kúrenie pre vnútorný krb je spoplatnené paušálnou sumou 1 500 Kč za pobyt, drevo na vonkajšie ohnisko podľa dohovoru pri príchode, voda (190 Kč za m3 bude odpočítaná z kaucie podľa skutočnej spotreby).


Pri víkendovom pobyte je v cene energie, dopláca sa infrasauna (500 kč za pobyt), obliečky (120 kč na lôžko a pobyt - možno si vziať vlastnú). Drevo na kúrenie pre vnútorný krb 450 kč za pobyt, drevo na vonkajšie ohnisko podľa dohovoru pri príchode, voda (190 kč za m3 bude odpočítaná z kaucie podľa skutočnej spotreby).


Vírivku je nutné nahlásiť vopred. Je k dispozícii od jari do prvých mrazíkov.


Pri odovzdaní objektu vyberáme vratnú kauciu 3 000 Sk. Ak je chata obsadená iba osobami mladšími ako 28 rokov je kaucia 7 000 Sk.

Chata sa uvádza do pôvodného stavu, vrátane upratovania a obliečok. V opačnom prípade je cena za upratovanie chaty 500 Sk, ktorá bude odpočítaná z kaucie.

Pri ukončení pobytu je nutné počítať 30 min. na odovzdanie objektu. Ubytovacie podmienky zašleme e-mailom.

Rekreačný poplatok bude vyberaný na začiatku pobytu, podľa počtu osôb 21 Sk za osobu. .

Cez hlavné prázdniny, ďalej mesiace máj, jún a september ponúkame iba celotýždenné pobyty od soboty do soboty. Mimo sezóny sú možné aj krátkodobé pobyty.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Podobné kategórie objektov