Chata Mikulčin vrch

objekt č. 01088
8 osôb
2 spálne
8x hodnocení
na samote
pri lese
sauna
vnútorný krb
luxusné
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Chata Mikulčin vrch - Vápenice sa nachádza na jednom z najkrajších miest chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát, na južnom svahu pod Mikulčiným vrchom v nadmorskej výške 780 m, s výhľadom na slovenskú stranu, Veľký Lopeník a Bošácku dolinu. Chata leží na súkromnom pozemku mimo cesty a turistický ruch a je tak ideálnym miestom pre pokojnú, ale aj aktívnu rodinnú dovolenku v krásnom, panensky čistom prírodnom prostredí. Polohu a interiéry chaty Vám najlepšie priblíži naša fotogaléria, podrobné vybavenie, tipy na výlety, možnosti kúpania a inej zábavy uvádzame ďalej v texte. Blízko sú aj lyžiarske svahy s novo zrekonštruovanou horskou chatou, ktoré ponúka kvalitné lyžovanie so zázemím pre malých i veľkých lyžiarov. Okrem zimnej sezóny je k dispozícii MOBILNÁ VÍRIVKA pre 4 osoby.

Vystavujeme faktúry FKSP - na úhradu pobytu zamestnávateľom.

Pozrite sa, prosím, aj na našu druhú chatu Vápenice 48 (objekt 8786), ktorá sa nachádza cca 150 m od chaty Mikulčin vrch, taktiež na južnom svahu.

Ubytovanie

Spálne a izby

Na prízemí aj v podkroví je ubytovanie pre štyri osoby. V oboch poschodiach je kompletné sociálne zariadenie, kuchyňa, televízia so satelitom na každom poschodí. Na prízemí je samostatná izba pre dve osoby so sprchou a wc, ďalej obývacia izba s krbom a rozkladacou sedačkou pre dve osoby, priestranná kuchyňa s veľkým stolom, infrasauna, masážny box, wc, prístroje pre fitnes. V podkroví sa nachádza izba pre štyri osoby, kuchyňa, obývacia izba, sprchovací kút a wc..

Sociálne zariadenia

Na prízemí sú dva sprchové kúty a dvoje wc. V podkroví sprchovací kút a wc.

Vykurovanie

Je elektrické - priamotopy, k dispozícii sú aj krbové kachle a klimatizácia.

Doprava, parkovanie

Automobilom je možné prísť až k chate, parkovisko pre dve autá je na uzatvárateľnom súkromnom pozemku, v noci osvetlenom.

Stravovanie

V blízkosti, asi 10 minút chôdze, sú dve reštaurácie, obchody sú v obciach Komňa a Bojkovice, väčšie nákupy v supermarketoch v Uherskom Brode, asi 15 minút jazdy autom.

Výlety, atrakcie, zábava

Kuchyne sú vybavené všetkým riadom potrebným na bezproblémové varenie i pečenie. Na prízemí je elektrický sporák so sklokeramickou doskou a mikrovlnná rúra, v podkroví je indukčná varná doska a elektrická rúra. Na každom poschodí je chladnička a varná kanvica, k dispozícii sú aj kávovar, hriankovač, sendvičovač. Voda na chate je pitná.

Pripojenie na internet 02 zadarmo, technológia LTE. V podkroví je veľká sedačka, plazmová televízia, rôzne hry a hračky pre deti.

Na prízemí sa z obývacej izby dá prejsť balkónovými dverami na terasu s krbom a vonkajším ohniskom, ktorá je situovaná na juh a je tu absolútne súkromie. Ďalšia, zastrešená terasa, je z druhej strany objektu. Pri chate je detské ihrisko s vonkajšou rozprávkovou chatečkou plnou hračiek, rôzne vonkajšie hry, pieskovisko, šípky, ďalekohľad. V zimnom období sú k dispozícii bôby.

Výlety, atrakcie, zábava

V obci Žítková možno dohovoriť prehliadku domu, v ktorom svoj život prežila posledná žitkovská bohyňa Irma Gabrhelová, preslávená svojim liečiteľským a vešteckým umením, múdrosťou a schopnosťou pomôcť ľuďom v núdzi. V Uherskom Brode sa môžete, okrem historického centra, prejsť novo vybudovaným Planetárnym chodníkom v dĺžke 1,9 km, začínajúcim Slnkom pri stanici. Po chodníku je možné v Dome kultúry navštíviť digitálne planetárium s 5 metrovou kopulou s jedinečným pohľadom na hviezdnu oblohu. Kúpele Luhačovice sú preslávené liečivými prameňmi, ale aj originálnou architektúrou kúpeľných domov Dušana Jurkoviča. V dosahu je aj nikdy nedobytý hrad Buchlov a zámok v Buchloviciach, kde sa pre krásu interiérov aj parku nakrúcala nejedna známa rozprávka. Za návštevu stojí ZOO v Lešnej pri Zlíne, ale aj originálne ZOO v Starom Meste pri UH, kde si môžete pohladiť kovové zvieratká skutočnej veľkosti, vyrobené nadšencami zo starého šrotu, jediné v Európe! V obci Kunovice je pod holým nebom múzeum asi 20 lietadiel dopravných, športových i vojenských, a možno si dohovoriť vyhliadkový let. Na Slovensku je najbližšie Trenčín so svojim impozantným hradom alebo vzdialenejšie kúpele Piešťany.

A samozrejme turistika, či pešia alebo po cyklotrasách, Vám ponúkne nádherné výhľady do ďalekej krajiny, určite sa vydajte k 22 m vysokej rozhľadni na Veľkom Lopeníku s dohľadom až na Beskydy a Jeseníky pri jasnom počasí, a tiež dominantu Bielych Karpát, 970 m vysokou Veľkou Javorinu. V zimnom období sú v blízkosti, asi desať minút chôdze, dva lyžiarske svahy s vlekmi a horská chata (viď viac na www. ski - bile - karpaty. cz). V Starom Hrozenkove je športová hala, kde nájdete bowling, tenis, stolný tenis aj reštauráciu.

V Uherskom Brode je aquapark Delfín aj otvorené kúpalisko, ďalšie kúpaliská sú v Starom Hrozenkove a Bojkoviciach.

Ďalšie tipy na výlety pošleme e-mailom.

Vybavenie chaty

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • Chata na samote
 • so záhradou
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • vnútorná terasa / zimná záhrada
 • televízia
 • satelitný príjem
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • sprchovací kút
 • sauna alebo infrasauna
 • vírivka
 • klimatizácia

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • trampolína

Cenník ubytovania

Letní sezóna: 29.6. 2024 - 1.9. 2024
Zimní sezóna: 18.11. 2023 - 17.3. 2024
Letná sezóna
od 20 800
Zimná sezóna
od 17 800
Zimná sezóna
od 5 900 / víkend
Mimo sezónu
od 15 800
Mimo sezónu
od 5 900 / víkend
Vianoce
4 500 Kč za celý objekt
cena od 4 500 kč za chatu a noc. Více informací mailem., minimální doba pobytu 3 noci
Silvester
4 500 Kč za celý objekt
cena od 4 500 kč za chatu a noc.Více informací mailem., minimální doba pobytu 3 noci

Prevádzka, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend.

CENA PŘES HLAVNÍ SEZONU ( 29.6.2024 - 1.9.2024 )
Týden 2 - 4 osob - 20 800 kč
Týden 5 - 6 osob - 22 800 Kč
Týden 7 - 8 osob - 25 800 Kč


POBYT V ZIMNÍ SEZONU ( 18.11. 2023 - 17.3. 2024 )
Týden 2 - 4 osoby - 17 800 kč
Týden 5 - 6 osoby - 19 800 kč
Týden 7 - 8 osob - 23 800 kč

POBYT MIMO SEZONU

Týden 2 - 4 osoby - 15 800 kč
Týden 5 - 6 osob - 17 800 Kč
Týden 7 - 8 osob - 21 800 Kč

VÍKENDOVÝ POBYT

2 - 4 osoby - 5 900 Kč
5 - 6 osoby - 7 900 Kč
7 - 8 osoby - 9 900 Kč

V ceně týdenního pobytu přes hlavní sezónu je
ENERGIE, wifi, dřevo na venkovní ohniště, vnitřní krb, mycí prostředky, utěrky na nádobí, sáčky na odpad, toaletní papír, parkování na osvětleném parkovišti na vlastním pozemku. Doplácí se infrasauna ( 1 500 kč za pobyt), lůžkoviny ( 120 kč na lůžko a pobyt - možno si vzít vlastní), voda ( 190 kč za m3 bude odečtena z kauce dle skutečné spotřeby).


V ceně týdenního pobytu mimo sezónu a v zimní sezónu je
ENERGIE, wifi, mycí prostředky, utěrky na nádobí, sáčky na odpad, toaletní papír, parkování na parkovišti na vlastním pozemku. Doplácí se infrasauna ( 1 500 kč za pobyt), povlečení( 120 kč na lůžko a pobyt - možno si vzít vlastní). Dřevo na topení pro vnitřní krb je zpoplatněno paušální částkou 1 500 kč za pobyt, dřevo na venkovní ohniště dle domluvy při příjezdu, voda ( 190 kč za m3 bude odečtena z kauce dle skutečné spotřeby).


Při víkendovém pobytu je v ceně energie, doplácí se infrasauna ( 700 kč za pobyt), povlečení (120 kč na lůžko a pobyt - možno si vzít vlastní). Dřevo na topení pro vnitřní krb 450 kč za pobyt, dřevo na venkovní ohniště dle domluvy při příjezdu, voda ( 190 kč za m3 bude odečtena z kauce dle skutečné spotřeby).


Vířivku je nutné nahlásit předem. Je k dispozici od jara do prvních mrazíků.


Při předání objektu vybíráme vratnou kauci 3 000 Kč. Pokud je chata obsazena pouze osobami mladšími 28 let je kauce 7 000 Kč.

Chata se uvádí do původního stavu, včetně úklidu a povlečení. V opačném případě je cena za úklid chaty 500 Kč, která bude odečtena z kauce.

Při ukončení pobytu je nutno počítat 30 min. na předání objektu. Ubytovací podmínky zašleme e - mailem.

Rekreační poplatek bude vybírán na počátku pobytu, dle počtu osob 30 Kč za osobu. .

Přes hlavní prázdniny, dále měsíce květen, červen a září nabízíme pouze celotýdenní pobyty od soboty do soboty. Mimo sezonu jsou možné i krátkodobé pobyty.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Chata Mikulčin vrch

Jar 2023 - Květa Chmelařová Podolí Podolí s rodinou
100 %
Plusy: Úžasná dovolená. Místo klidné, nádherný výhled. Prostředí kolem chaty upravované. Velmi vkusně zařízená chata. Čistota 100%. Vše krásně vonělo. Infrausana a vířivka TOP. S dětmi i bez dětí, prostě super odpočinek. Doporučuji, doporučuji. Majitelé příjmení a vstřícní. Určitě se na jednu z vašich chat vrátíme. Děkujeme
Jar 2023 - Lucie s rodinou
100 %
Plusy: Krásná, čistá a nadstandardně vybavená chata uprostřed krásné přírody. Paní majitelka byla velmi milá a ochotná. Rádi se sem budeme vracet.
Jeseň 2022 - Eva Sommerová v páre
100 %
Plusy: Výborné umístění chaty, čisto, útulno, pan majitel vstřícný, milý. I přes ne zrovna dokonalé počasí jsme strávili v chatě velice příjemný týden. Okolí nádherné, kopce, lesy, louky, překrásné. Vřele doporučujeme každému!

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

99 %
17 hodnotení
6 osôb
2 spálne
na samote
sauna
luxusné
oplotený pozemok
Zrekonštruovaná chata "ANJELKA" Mikulčin vrch - Vápenice sa nachádza na jednom z najkrajších miest Bielych Karpát na južnom svahu pod Mikulčiným vrchom v nadm. výške. Viac
100 %
4 hodnotení
10 osôb
4 spálne
krytý bazén
na samote
sauna
luxusné
oplotený pozemok
Chalupa Levanduľa alebo „Vaše pokojné ubytovanie v Bielych Karpatoch prevoňané levanduľou“. Pokiaľ hľadáte skvelé miesto pre Vašu rodinnú dovolenku sme pre Vás tá správna voľba..... Viac
80 %
3 hodnotení
7 osôb
4 spálne
pre deti
pri lese
sauna
luxusné
Vítejte na Lopeníku! Naše prostorná chata se nachází v samém srdci Bílých Karpat, na hranicích ČR a Slovenska. Lopeník je již po desetiletí oblíbeným místem pro pěší túry... Viac
99 %
42 hodnotení
12 osôb
3 spálne
bezbariérový
pre deti
na samote
vírivka
luxusné
Chalupa Na Kopaniciach sa nachádza v CHKO Biele Karpaty uprostred krásnej prírody v srdci Moravských Kopaníc, konkrétne v obci Lopeník. Moravské Kopanice sú oblasťou Moravského. Viac
97 %
12 hodnotení
8 osôb
3 spálne
virtuálna prehliadka
pre deti
vonkajší bazén
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
Ponúkame Vám ubytovanie v malebnom prostredí Bielych Karpát. Naša chalupa je určená na celoročné obývanie. Je plne zariadená na okamžité používanie, vrátane uterákov, potrieb v kuchyni. Viac
100 %
46 hodnotení
8 osôb
3 spálne
pre deti
na samote
vnútorný krb
oplotený pozemok
Zelená chalupa Vápenice je novopostavená chalupa na samote v krásnej obci Vápenice, v srdci moravských kopaníc. Z nadmorskej výšky 525m je nádherný výhľad na okolité obce Žítková. Viac
99 %
8 hodnotení
11 osôb
2 spálne
pre deti
vonkajší bazén
na samote
vnútorný krb
Novopostavená chata Vyškovec sa nachádza na samote pri lese, priamo v centre biosférickej rezervácie a chránenej krajinnej oblasti CHKO Biele Karpaty. Tunajšia oblasť patrí do národopisného. Viac
100 %
2 hodnotení
9 osôb
4 spálne
pre deti
pri potoku
sauna
luxusné
Chata MOEL leží na polosamote, v obklopení lesa, potoku a 2 rybníkov v tesnej blízkosti chaty a neďaleko obce Brezová v Bielych Karpatoch. Našu chatu pred 40 rokmi postavil náš.... Viac
61 osôb
22 spální
vonkajší bazén
sauna
raňajky
Chata Lopeník je rodinné rekreačné stredisko v nedotknutej krajine Bielych Karpát. Už viac ako 25 rokov ponúka príjemné a pohodlné ubytovanie v obci Lopeník. Penzión sa nachádza.... Viac