Chata Tollendorf

objekt č. 01061
30 osôb
12 spální
3x hodnocení
virtuálna prehliadka
na samote
pri potoku
pri lese
maznáčikovia vítaní
raňajky
luxusné
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Prečo chata Tollendorf? Je to prastarý názov osady Rozhľad z roku 1495, chata bola už v polovici 15 storočia sklárskou huťou, neskôr v roku 1723 prestavaná na poplužný dvor a neskôr na statok. Jej umiestnenie na svahu pod Jedlovou horou (774 m nm) a zrúcaninou hradu Tolštejn zaručuje nádherné výhľady do okolitej krajiny nielen na tieto pamiatky, ale aj na ostatné hrebene Lužických hôr. Podľa miestnych povestí sa v našom kraji predtým hojne pohybovali lúpežné bandy, a to nás inšpirovalo k pomenovaniu našich apartmánov (Karásek, Pumphut, Raschauer, Wilda, Kardinek a Zelenovous). Ak máte radi hlboké lesy plné húb a zveri, kopce s výhľadom a turistické cesty bez návalu turistov ste u nás na správnom mieste. Sme rodinný podnik a pri Vašej návšteve Vás srdečne privíta pani domáca Jitka a pán domáci Henrich. S prekladaním do anglického jazyka Vám rád pomôže syn Fabián. Zakladáme si na priateľskom a rodinnom prostredí, ktoré je prispôsobené všetkým potrebám našich hostí, ktorým sme k dispozícii po celú dobu ich pobytu, tak aby si od nás odniesli čo najpríjemnejší zážitok zo svojej zaslúženej dovolenky.

Ubytovanie

Spálne a izby

Ponúkame šesť kompletne vybavených apartmánov. Všetky apartmány sú s vlastnou kúpeľňou, vybavenou kuchynkou, TV, WiFi v kúzelnej prírode Lužických hôr. Novo ponúkame dva komfortné glampingové stany každý až pre 4 hostí.

Apartmán Wilda 5+1: Apartmán s dvoma spálňami, kompletne vybavený všetkým potrebným, riadom, sklom, posteľnou bielizňou, uteráky, TV, chladničkou, varnou doskou, varnou kanvicou, mikrovlnkou, wifi a ďalším.

Apartmán Kardinek 3+1: Prízemný apartmán s jednou miestnosťou, kompletne vybavený všetkým potrebným, riadom, sklom, posteľnou bielizňou, uteráky, TV, chladničkou, varnou doskou, varnou kanvicou, mikrovlnkou, wifi a ďalším.

Apartmán Raschauer 4+0: Apartmán s dvoma spálňami, kompletne vybavený všetkým potrebným, riadom, sklom, posteľnou bielizňou, uteráky, TV, chladničkou, varnou doskou, varnou kanvicou, mikrovlnkou, wifi a ďalším.

Apartmán Karásek 6+2: Kompletne vybavený loftový apartmán u veľkého lúpežníka Karáska s výhľadom na hory, s dvoma spálňami, kompletne vybavený všetkým potrebným, riadom, sklom, posteľnou bielizňou, uteráky, TV, chladničkou, varnou doskou, varnou kanvicou, mikrovĺn a ďalším.

Apartmán Pumphut 2+1: Romantický apartmán u zamilovaného lúpežníka Pumphuta s výhľadom na hory a "king size" posteľou s nebesami. Apartmán je kompletne vybavený všetkým potrebným, riadom, sklom, posteľnou bielizňou, uteráky, TV, chladničkou, varnou doskou, varnou kanvicou, mikrovlnkou, wifi a ďalším.

Apartmán Zelenofous 5+1: Apartmán s dvoma spálňami, kompletne vybavený všetkým potrebným, riadom, sklom, posteľnou bielizňou, uteráky, TV, chladničkou, varnou doskou, varnou kanvicou, mikrovlnkou, wifi a ďalším..

Sociálne zariadenia

Každý apartmán má vlastnú kúpeľňu a WC..

Vykurovanie

Celý objekt je vykurovaný.

Doprava, parkovanie

Parkovanie je na parkovisku zadarmo pri objekte.

Stravovanie

Dovoľujeme si Vám ponúknuť raňajkové menu v cene 150, - Sk osoba / deň, vo variante chalupárska alebo fitness podľa dohovoru na mieste.

Výlety, atrakcie, zábava

K dispozícii sú vonkajšie ohnisko, gril a krytá pergola, spoločenská miestnosť, lyžiareň, kolkáreň s možnosťou nabíjania elektrobicyklov. Pre našich hostí je na využitie krčmička s točeným pivom Bernard, točeným proseccom, vínom, pálenkou a vynikajúcou kávičkou z miestnej pražiarne Cafee Stodola. Novo sme pre Vás pripravili dve vínne pivnice s bohatou ponukou svetových vín.

Výlety, atrakcie, zábava

Chata Tollendorf sa nachádza v srdci Lužických hôr priamo pod vrcholom rozhľadne Jedlová a romantickou zrúcaninou hradu Tolštejn. Sme východiskovým bodom pre objavovanie prírodných scenérií Českosaského Švajčiarska. V okolí je nespočetné množstvo prírodných krás ku každodenným výletom vo všetkých ročných obdobiach. Medzi miestne unikáty patrí Krížová cesta v Jiřetíně pod Jedlovou. Zaujímavá je tiež návšteva štôlne sv. Jána Evanjelistu ako svedka miestnej ťažby kovov v minulosti. V bezprostrednej blízkosti ubytovania je adrenalín park Jedlová so svojimi jedinečnými letnými i zimnými atrakciami - lanový park, obria hojdačka, downhill, kolobežky, zjazdové i bežecké trate. Pri nepriaznivom počasí sú blízkosti ca 10 km dva kryté bazény, poprípade návšteva 25 km vzdialených termálnych kúpeľov Toscana Therme v Bad Schandau. Zaujímavou alternatívou sú blízke miestne pivovary Cvikov, Kocúr vo Varnsdorfe a Falkenštejn v Krásnej Lípe.

Vybavenie apartmánu

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii
 • vlastník v budove alebo jej časti

Okolie

 • s parkovaním
 • Apartmán na samote
 • trávnatá plocha
 • pri potoku
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • bicykle k dispozícii
 • cykloturistika
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • sprchovací kút
 • vaňa

Vonkajšie vybavenie

 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • preliezky

Cenník ubytovania

Letná sezóna
1 790 Kč za apartmán / noc
Zimná sezóna
1 790 Kč za apartmán / noc
Mimo sezónu
1 790 Kč za apartmán / noc
Vianoce
1 990 Kč za celý objekt
Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, další osoba v apartmánu 1000,- Kč/noc, děti do 6 let 50% sleva. Při zadání rezervace se platí rezervační poplatek ve výši 1000,- Kč. Platit lze kartou či hotově. Domácí mazlíčky rádi ubytujeme zdarma. V tomto období je minimální délka ubytování 4 noci.
Silvester
2 190 Kč za celý objekt
Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, další osoba v apartmánu 1100,- Kč/noc, děti do 6 let 50% sleva. Při zadání rezervace se platí rezervační poplatek ve výši 1000,- Kč. Platit lze kartou či hotově. Domácí mazlíčky rádi ubytujeme zdarma. V tomto období je minimální délka ubytování 4 noci.
Veľká noc
2 190 Kč za celý objekt
Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, další osoba v apartmánu 1100,- Kč/noc, děti do 6 let 50% sleva. Při zadání rezervace se platí rezervační poplatek ve výši 1000,- Kč. Platit lze kartou či hotově. Domácí mazlíčky rádi ubytujeme zdarma. V tomto období je minimální délka ubytování 4 noci.
Jarné prázdniny
1 790 Kč za celý objekt
Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, další osoba v apartmánu 790,- Kč/noc, děti do 6 let 50% sleva. Platit lze kartou či hotově. Domácí mazlíčky rádi ubytujeme zdarma. Svátky všeobecně poprosíme o minimální rezervaci na 3 noci. V období prázdnin od 1 července do 31 srpna je možné ubytování v minimální délce 6 nocí.

Prevádzka, poplatky, ceny

Cena platí při ubytování 2 osob v apartmánu, další osoba v apartmánu 790,- Kč/noc, děti do 6 let 50% sleva. Platit lze kartou či hotově. Domácí mazlíčky rádi ubytujeme zdarma. Svátky všeobecně poprosíme o minimální rezervaci na 3 noci. V období prázdnin od 1 července do 31 srpna je možné ubytování v minimální délce 6 nocí. V letním období od 1 června do 30 září poprosíme ve velkých apartmánech Karasek, Wilda a Zelenofous obsazenost minimálně 4 osoby. Nově nabízíme k ubytování dva glampingové stany od konce dubna do začátku října za cenu 2.490,-Kč/2 hosté/noc, možno až pro 4 osoby, příplatek 350,-Kč/host

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Chata Tollendorf

Jeseň 2023 - Lenka s rodinou
100 %
Plusy: Ubytování se nám moc líbilo. Celá chata vkusně zařízena. Snídaně s donáškou na pokoj byly bohaté, pestré a výborné. Večerní posezení v samoobslužné osvěžovně nebo sklípku s velkým výběrem vín nemělo chybu. Příjemné rodinné prostředí s milými majiteli. A moc děkujeme za tip na fajn výlet na Kelchstein.
Leto 2021 - Jana v páre
100 %
Plusy: Úžasná chata s milými majiteli. Výborné snídaně. Není zde co vytknout. Možná jen pro ty co špatně spí jako já, v dolním apartmánu Kardinek jsou slyšet lidé procházející kolem a dupot na schodech - tak jako v každém jiném hotelu, penzionu. U mě to vyřešily špunty do uší - vyspala jsem se skvěle.
Mínusy: Tady se opravdu nedá nic vytknout.
Leto 2018 - Lenka Kučerová s rodinou
100 %
Plusy: Nádherné a přátelské prostředí, úžasní a velmi ochotní majitelé.

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

13 osôb
5 spální
vonkajší bazén
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
raňajky
V objektu se nachází 5 apartmánů (kapacita lůžek 13 +3 přistýlky) se samostatným vchodem s vlastní kuchyňkou a koupelnou, k dispozici je parkoviště v oploceném objektu, venkovní... Viac
98 %
15 hodnotení
8 osôb
3 spálne
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Chata Michael - Lesné leží v samotnom srdci Lužických hôr. Chata sa nachádza v CHKO. Vďaka svojej jedinečnej polohe je vo vnútri areálu úplné súkromie. Na hranici pozemku preteká. Viac
27 osôb
8 spální
bezbariérový
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
raňajky
Penzión je rodinného typu a nachádza sa v chránenej krajinnej oblasti Lužické hory v obci Chřibská. Obec tesne susedí s novým národným parkom Česko - Saské - Švajčiarsko. Ubytovanie.... Viac
95 %
13 hodnotení
2 osoby
1 spálňa
bezbariérový
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Tiež si niekedy prajete utiecť z každodenného kolotoča? Tam, kde je pokoj, cítite vôňu dreva, počúvate šumenie pretekajúceho potôčika a sledujete nádherné výhľady na hory a okolité. Viac
96 %
5 hodnotení
15 osôb
4 spálne
vonkajší bazén
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Wellness chata PANORAMA je novou k roku 2023 novo zrekonštruovanou chalupou. Nachádza sa na kraji dediny Dolní Podluží pri lese s panoramatickým výhľadom na historický Jiřetín. Viac
12 osôb
3 spálne
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Chalupa Lichtenberg alebo Svetlík sa nachádza na jednom z najkrajších miest na rozhraní Lužických Hôr a Českého Švajčiarska. V tesnej blízkosti veterného mlynu a rybníka poskytujeme. Viac
10 osôb
3 spálne
kúpacie jazierko
pri potoku
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
S nadšením predstavujeme najnovší prírastok v našom Bohemian Homes rezorte: „Dream House“. Tento nádherný dom s 3 priestrannými spálňami je navrhnutý pre komfortné ubytovanie. Viac
100 %
20 hodnotení
6 osôb
2 spálne
bezbariérový
pri potoku
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Tiež si niekedy prajete utiecť z každodenného kolotoča? Tam, kde ste len vy sami, cítite vôňu dreva, počúvate šumenie pretekajúceho potôčika a sledujete nádherné výhľady na. Viac
100 %
3 hodnotení
6 osôb
2 spálne
bezbariérový
pri potoku
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Tiež si niekedy prajete utiecť z každodenného kolotoča? Tam, kde ste len vy sami, cítite vôňu dreva, počúvate šumenie pretekajúceho potôčika a sledujete nádherné výhľady na. Viac