Jurta pod Blaníkem

objekt č. 11922
4 osoby
1 ložnice
1x hodnocení
pre deti
pri potoku
vnútorný krb
raňajky
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Celoročne obývateľná jurta sa nachádza v Stredočeskom kraji medzi Benešovom a Vlašimí. Ponúka príjemnú atmosféru typickej, nádherne maľovanej, kruhovej stavby s priemerom 6m. Jurta je izolovaná plátmi ovčej plsti. Príďte si užiť nádhernú energiu neobvyklého obydlia. Jurta je vhodná predovšetkým pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať spojenie s prírodou, upokojiť dušu a zharmonizovať svoje telo. Oddýchnuť si od médií a sociálnych sietí. Miesto ponúka množstvo výletných možností do okolia. Vedie tu mnoho zaujímavých turistických, cyklistických aj vodáckych trás. Pitná voda je z verejného vodovodu. K dispozícii ohnisko, na ktorom sa, pod hviezdami, dajú nielen upiecť burty, ale tiež sa dá využiť žulový kameň či rošt na grilovanie.

Ubytovanie

Spálne a izby

Kruhový priestor s priemerom 6m disponuje manželskou posteľou (matrace pre dve osoby). Ďalšie dva jednolôžkové matrace máme k dispozícii. Je možné tiež spať na karimatke vo vlastnom spacáku. Lôžkoviny sú povlečené obliečkami. Na matracoch sú napínacie plachty.

Cena za jurtu je pre štyri osoby. Max. kapacita jurty je 6 ľudí. V takom prípade je potrebné, aby 5.- 6.osoba mala vlastnú karimatku a spacák. Táto ďalšia osoba, ktorá je nad počet štyri a má v danom roku šesť rokov, je za cenu 350,- Kč na osobu a noc.

Je potrebné dodržiavať nočný pokoj po 22. hodine.

Nie je možné čokoľvek nad celkovú váhu 2kg vešať na konštrukcii jurty.

Sociálne zariadenia

Sprchovací kút je v murovanom záhradnom domčeku, v ktorom pre vás elektrický bojler ohrieva vodu. Uteráky sú k dispozícii. WC je v podobe kadibudky na pozemku jurty.

Vykurovanie

Jurta je rýchlo a veľmi dobre vykurovaná krbovými kachľami s vysokou výhrevnosťou. Kúri sa drevom. Steny aj podlaha sú izolované. Cena za brikety krbových kachlí je 230, - Sk za 10 kg brikiet viď fotogaléria. Drevo k táborovému ohňu podľa dohody a doby táborového ohňa od 200, - - 500, - Sk. Je možné k táboráku priniesť svoje drevo.

Doprava, parkovanie

Príchod je po asfaltovej komunikácii až do obce Chotýšany. Parkovať je možné 300m od jurtičky na parkovisku pri škole, alebo po boku cestnej komunikácie v Chotýšanoch.

Stravovanie

V murovanom záhradnom domčeku, je k dispozícii elektrický varič a varná kanvica. Na záhrade je možné využiť na prípravu stravy ohnisko, na ktorom sa dá tiež grilovať na rošte alebo žulovom kameni. Obchod je vo vzdialenosti 1 km. Ďalšie možnosti nákupu sú v Benešove (14km), vo Vlašimi (14km). Najbližšia reštaurácia je miestna krčmička Na Kopečku - 800m. Ďalšia reštaurácia a kaviarne na zámku Jemniště 4km, Dvůr Pecínov, 9km, zámok Konopiště 16km, zámok Český Šternberk 18km, Benešov 14km, Vlašim 14km, Bystrice 15km. Bohaté raňajky sú na požiadanie a obojstranné dohovore - príplatok za raňajky - dospelá osoba 230,- Kč, dieťa do desiatich rokov 140,- Kč.

Výlety, atrakcie, zábava

Vzhľadom na to, že jurta slúži prednostne na meditačné účely, vybavenie je skromné. Jurta je uzamykateľná. Na spanie slúži matrac, na sedenie meditačné vankúše, jedálenský stolík, prútený kôš, koberce. K dispozícii taniere, hrnčeky, poháre, príbory. V jurte nie je povolené pripravovať teplú stravu. Vo vonkajšom murovanom záhradnom domčeku, kde je možné teplú stravu pripraviť, je k dispozícii varná kanvica, retro varič, hrnce a iní drobní pomocníci na varenie. Na záhradnom, oplotenom pozemku, je k dispozícii záhradný nábytok (rozkladacie stoličky a stôl)

Zákaz fajčenia v jurte av jej blízkej vzdialenosti (10m).

Výlety, atrakcie, zábava

Miesto disponuje mnohými turistickými trasami. Dvor Pecínov - stajne s koňmi, bowling, reštaurácia, vonkajší bazén. Zámok Vlašim 8km, Konopiště 16km, Jemnisko 4km, zámok Berchtold 33km, zámok Štiřín 33km, rozhľadňa Špulka 10km, kúpalisko Divišov 6km, kúpalisko Vlašim a Benešov, pivovar Kácov 28km, pivo Experimentálna bylinková záhrada pod Blaníkom 14km, farma Blaník 9km, farma Sobehrdy s atrakciami pre deti 11km, golf Pyšli 24km, veľké množstvo cyklotrás - bicykle si môžete nechávať v úschovni, dve bicykle sú k dispozícii na zapožičanie. Pre vodákov rieka Sázava aj niekoľko požičovní raftov i kanoí. V našich lesoch tiež rastú čučoriedky, huby, lesné jahody. Blízke lyžiarske stredisko Monínec 45km, v prevádzke aj v lete s letnými atrakciami. Pokiaľ je dostatok snehu, v bezprostrednej blízkosti dedinky je možné si dopriať aj jazdu na bežkách.

Vybavenie chaty

Všeobecne

 • zákaz domácich zvierat
 • nefajčiarsky objekt

Okolie

 • oplotené
 • so záhradou
 • trávnatá plocha
 • pri potoku

Možnosti zábavy

 • bicykle k dispozícii
 • cykloturistika
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • rýchlovarná kanvica
 • sprchovací kút

Vonkajšie vybavenie

 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril

Cenník ubytovania

Letní sezóna: 1. května až 30. září
Zimní sezóna: 1. listopadu až 30. března
Letná sezóna
2 100 Kč za celý objekt / noc
Letná sezóna
3 800 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
1 600 Kč za celý objekt / noc
Zimná sezóna
2 800 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
1 800 Kč za celý objekt / noc
Mimo sezónu
3 400 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
10 500 Kč za celý objekt
6 nocí
Silvester
10 500 Kč za celý objekt
3 noci
Veľká noc
5 900 Kč za celý objekt
4 noci

Prevádzka, poplatky, ceny

Týdenní pobyt - nástup v sobotu v 16:00hod.,ukončení v sobotu ve 12:00 hod.(nástupy lze domluvit individuálně dle časových možností). Víkendový pobyt - nástup v pátek v 16:00 hod.,ukončení v neděli v 12:00hod.(nástup lze domluvit individuálně dle časových možností).
Je možno domluvit i jiný individuální nástup a počet nocí. Rekreační poplatek obec nevybírá:-).
Spotřeba elektrické energie a závěrečný úklid v ceně. V sezónu upřednostňujeme týdennípobyt před víkendovým. V zimě doporučujeme dobrodruhům. V topné sezóně vybíráme poplatek za otop 200-500kč podle délky pobytu.
1.Platební podmínky - při rezervaci požadujeme zálohu 1000-3000kč podle délky pobytu. Zbytek se doplatí při nástupu v hotovosti.
2.Storno podmínky - pronajímatel má právo pobyt zrušit v případě, že dojde k vážným nepředvídatelným okolnostem, pro které není možné řádný průběh pobytu zajistit. V tomto případě bude vrácena záloha ve 100%. Zákazník nemá právo požadovat žádné další náhrady.
3. Storno - 2týdny předem - 50% z ceny pronájmu, 1týden předem - 100% z ceny pronájmu.
4.Při nástupu vybíráme vratnou kauci 1000kč

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Jurta pod Blaníkem

Jeseň 2022 so skupinou priateľov
92 %
Plusy: Jurta je krásně vybavená. Všechno máte k dispozici. Vedle je posezení a ohniště. Jurta je součástí velké zahrady u domu majitelů v malé vesničce. Je potřeba s tím počítat: Kdo každopádně nehledá úplné soukromí skvělá volba. Doporučuji.

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

Celkový pohled na chalupy Buchov
100 %
1 hodnotení
16 osôb
6 ložnic
pre deti
kúpacie jazierko
pri potoku
vnútorný krb
oplotený pozemok
Chalupa "U rybníka" v malej osade Buchov sa nachádza v romantickej stredočeskej krajine obklopenej poliami, lúkami a lesmi na dohľad od Veľkého Blaníka. Chalupa má svoju. Viac
Pohled z houpačky
100 %
1 hodnotení
6 osôb
2 ložnice
bezbariérový
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
vnútorný krb
Dům s krbem se nachází na okraji malé obce, v kraji blanických rytířů, 5 km od města Vlašim, sjezd z D1 cca 16 km. Zahrada je rovná, udržovaná, půlka zahrady lze využít jako... Viac
Pohled ze zahrady na obytný dům
99 %
14 hodnotení
30 osôb
10 ložnic
na samote
luxusné
oplotený pozemok
Počas pobytu Vám môžeme v prípade záujmu zapožičať sliepky so štýlovým kurníkom (všetko, čo znesú, je Vaša!!! ) a králika. Ponúkame Vám ubytovanie v novo zrekonštruovanom a útulnom. Viac
Třemošnická pohoda - pohled na chalupu ze zahrady
99 %
3 hodnotení
8 osôb
2 ložnice
pre deti
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Chata Třemošnická pohoda se nachází v klidné obci Třemošnice u Ostředku. Chata je vhodná pro aktivní dovolenou i pro odpočinek. Místo je skvělým startovacím bodem pro výlety... Viac
99 %
39 hodnotení
4 osoby
2 ložnice
bezbariérový
pre deti
na samote
vnútorný krb
oplotený pozemok
Novopostavená murovaná chata sa nachádza v pokojnej, nerušenej lokalite s úchvatným výhľadom. Pokoj a pohodu tomuto miestu dodáva už spomínaný krásny výhľad, ale aj tesná blízkosť. Viac
Chata Divišov
94 %
11 hodnotení
4 osoby
2 ložnice
pre deti
na samote
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
K dispozici je velká zahrada která je sdílená ještě s jednou chatou. Společná trampolína, místo pro opékání či posezení u ohně. Gril je k dispozici. Zahrada je celá oplocená... Viac
Chalupa Postupice
6 osôb
1 ložnice
bezbariérový
pre deti
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Chalupa sa nachádza v Stredných Čechách, neďaleko CHKO Blaník. Benešov je 12km ďaleko a Praha 51 km. Chalupa leží v pokojnej oblasti obce Lhota Veselka, medzi lesmi a rybníkmi. Viac
Chalupa na samotě Pazderná Lhota
8 osôb
2 ložnice
vonkajší bazén
na samote
vonkajší krb
oplotený pozemok
Chalupa se nachází v oblasti České Sibiře. Samostatný apartmán s vlastním vchodem je v přízemí objektu, majitelé nemovitosti bydlí v patře. Objekt je umístěn na polosamotě... Viac
99 %
3 hodnotení
5 osôb
2 ložnice
pre deti
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Mobilní domek vyrobený v roce 2019 se vším komfortem. K dispozici je velká zahrada která je sdílená ještě s jednou chatou. Společná trampolína, místo pro opékání či posezení... Viac