Statok u Chobotnice

objekt č. 00277
35 osoba
8 ložnic
11x hodnocení

Popis

Atraktívny statok z r. 1830 s v. bazénom, 200m od stredu obce, medzi hradom Házmburk a vrcholom Milešovka 837 m, 8 km od Žernoseckého (Píšťanského) jazera 90ha s priemerom 1 km (byv. pieskovňa).

Ceny vždy dohodou. Novinka 2020: navyše možnosť státia cca 30 karavanov na vlastnom pozemku v sade.

Inak nižšie rámcovo uvedené pre 24 osôb = 1. poschodie. Pre celý objekt/akciu len po dohode, prepočet na plnú obsadenosť je: : 22 x 35 lôžok + za prípravu nádvoria a sadu, potom + 6000, - Sk, zľava 11% - do 4 rodín do 16 osôb.

Ďalšia zľava 7% nevyužije ak sa 50 m² izba a 24m² kúpeľňa.

Min. cena pre 4 osoby/leto/týždeň =12000,- Kč (izby do 2x 25m² + kuchyňa + hala + WC, všetko na 1. poschodí + dvor a malá záhradka).

Prenájom po celý rok. Vstup do 1.p. klenbovým schodiskom do haly 24m2, ktorá má kamennú podlahu. Teda 17 lôžok +7 prísteliek, tj celé 1. poschodie. Prízemie 8 lôžok +3 prístelky.

Hospodárske stavenia, sád a záhrada: Statok má zatrávnený a čiastočne dláždený uzavretý dvor /s parkovaním až 12 áut/, umožňuje pokoj, relaxáciu a súkromie, centrálny gaštan s posedením, veľké ohnisko, pódium 6x4m a nadzemný letný bazén s priemerom 5,2m.

Veľký sad je za stodolou. Z dvora je možné vrátky v stene prejsť na uzavretú malebnú záhradku cca 14x10m s dominantným čadičovým krbom s ohniskom na ražnenie/grilovanie (80x110cm).

Stavanie sú rôzneho druhu so zodpovedajúcim vekom: stajňa pre 6 koní, holubník, ošípaný, rôzne prístrešky a veľký prístrešok o veľkosti 15x9m (státie pre povozy), čiastočne prispôsobený k akciám (školská lavica atp.).

Hospodárske stavenie/statok tvorí opukové a čadičové murivo s charakterom tvrze,

čadič = kameň kráľov.

Zaujímavé zvláštnosti: Statok svojim poňatím umožňuje originálnu relaxáciu na načerpanie duševných síl. Neoddeliteľnou súčasťou dnešného uponáhľaného konzumného života je relaxácia, ktorá dáva potrebnú energiu a radosť do života. Citát blízkej budúcnosti:

Úspech sa meria dĺžkou voľného času venovaného sebe a svojim blízkym.

Kamenné až 1,2 m široké múry vytvárajú v lete osviežujúce prostredie, v zime potom teplo z krbu príjemné posedenie. Nutné vyzdvihnúť bezstarostný spánok. Likviduje sa tu syndróm nezdravých budov. Dá sa využiť koncentrácia vzdušných aniónov aj pri táborovom ohni.

A čo pocity dávno zabudnutých časov? Uvedomíte si kde sú korene človeka?

A s romantikou pri hre farieb, tieňov, osvetlených zákutí, sviečok, lúčí, petrolejek, lampiónov atď.

Všetky práva k aktuálnym informáciám vyhradené.

Ubytovanie

Spálne a izby

Hlavná/obývacia - reprezentačná izba má 50m², krb, rustikálne klubové trojkreslo, dvojkreslo a jednokreslo, veľký stôl + 10 stoličiek, dva antické stĺpy s kruhovou posteľou s priemerom 2,3m - 2 lôžka, jednolôžko + prístelku, vstup 3 lôžk. izba + prístelka, vstup z haly. 4 lôžk. izba + 2 prístelky (lodná paluba), vstup z predsiene. 4 lôžk. izba + 2 prístelky, vstup z predsiene 3 lôžk. izba + prístelka, vr. soc. zázemie, vstup z veľkej kuchyne. Vstup na prízemí do 3 lôžk. p. +prístelka. Ďalšia izba 3 lôžka + prístelka. Izba 2 lôžka + prístelka.

Sociálne zariadenia

Hlavná 26 m² veľká kúpeľňa v rímsko - antickom štýle, rohová vaňa má - 12 perličkových a 6 masážnych trysiek, s masívnym stolovým dvojumývadlom, s WC, sprchovacím kútom, 3 schodiskové stupne a dva centrálne stĺpy, obklady a dlažby značky Topline talianske kerami 3,5 m² zrkadiel, automatická práčka. Vchod je z 50m² izby (prislúcha k nej). Ďalšie WC so sprchovacím kútom a umývadlom prislúcha k trom izbám. Tretie WC so sprchovacím kútom a umývadlom je v severnej izbe. Ďalšie WC a umývadlo je na medziposchodí. Na prízemí je tiež WC s umývadlom. Kapacitu lôžok pre akcie, autobus, atď., je možné po dohode navýšiť v obci o 8 a 12 lôžok, vr. parkovanie autobusu v uzavretom priestore, do 1km o 12 lôžok.

Vykurovanie

Zásadne automatické ÚK na plyn, ako doplnok k pohode je možné využiť krb všetko na 1. poschodí. Na prízemí 2 kachle na PB (južná 4 lôžková izba sa dá vykúriť na 20 stupňov iba na minimálne nastavenie z troch - min. spotreba PB, u ostatných dvoch je spotreba vyššia).

Doprava, parkovanie

Objekt/statok je priamo napojený na cestu. K počtu 24 (35) osôb bohato postačí parkovanie na uzavretom dvore pre niekoľko áut (bežne 6).

Stravovanie

Výborne vybavená veľká kuchyňa umožňuje prípravu akýchkoľvek jedál na raňajky, obed a večeru, vr. uplatnenie kotlíkového ohniska a záhradného krbu, zabíjačky atp.. Na cestách v okolí potom reštaurácia atp. Na prízemí sú navyše miestnosti cca 22m² a 12m² slúžiace na prípravu, na uskladnenie potravín na akcie, spánku, atď., jedna má navyše sedaciu súpravu (s rozložením - 2 lôžka). V prípade potreby je možné doplnením prístelky (bežné jednolôžko) zmeniť miestnosť na izbičku, teda zväčšiť kapacitu z 22 na 31 lôžok. Izba a izbička má vchod z predsiene.

Výlety, atrakcie, zábava

Statok je vybavený pre 22 osôb (31 osôb) s posteľnou bielizňou. Kompletne vybavená kuchyňa, veľká 26 m² s celoplošne maľovaným stropom, rohová lavica so stolom, kuchynská linka 3,4 m, drez, el. plyn sporák, chladnička, mraznička, kvalitná mikrovlnka, originálna kamenná podlaha, vstup je z centrálnej haly.

Výlety, atrakcie, zábava

Kúpanie v mieste cca 400m, bazén cca 50 x 30m v tvare ťavých hrbov. Statok je možné využiť na usporiadanie vlastných akcií. Z už prebehnutých: César a Kleopatra - 3 dni /dobové oblečenie/, koncert niekoľkých skupín - cez 6 hodín, motoparba - 3dni, cez 70 strojov, tanečné výjazdové zasadnutie 3dni - cez 38 hodín tanca atď. Okolie je charakteristické množstvom sopečných kopcov, vr., hradov, tvrzí, zámkov, zrúcanín atď. najmä Hazmburk, Milešovka, Libochovice, ale aj 50m vonkajší bazén v Třebívliciach - 6km od Podsedíc, cca 200m CHKO České stredohorie, atp. Alebo cez, na: "Brána do Čiech", prípadne:....... vinice z ktorých pil víno už KAREL IV.... taktiež: "Miesta, kde vznikajú nápady" - spisovateľ a blogger Steven Johson: určité fyzické a intelektuálne prostredie prospieva vzniku a šíreniu dobrých nápadov, či: cca 400m od nás v poliach Český granát. Český granát - obdarovanie: Charles a jeho manželka Camilla, Hillary Clintonová, Michelle Obamová. Vítaní turisti, cykloturisti, bežkári, pohodári, svadobčania a ostatní. Cca 8 km je letisko Charvátce s plochou pre ultraľahké lietadlá a vedľa verejné, vnútroštátne letisko Raná - LKRA. Optinálne využitie: prenájom aj k jednorazovým akciám spoločností aj pre cca 70 osôb Z dobových zábav: Fašiangy 5.3.2011, hasičský a poľovnícky bál, čarodejnice, atď. Podsedická facka - jún, šermiarske dni - august, Hubertova jazda - september cca 60 koní, atp. V mieste v zime korčuľovanie, jazda na koňoch, rybárčenie, grilovanie prasiatka, stehná atp., futbalové ihrisko cca 800m, detské a volejbalové ihrisko cca 60m, Arizonský brloh cca 1,2km. Podsedice, alebo jazdu na koňoch, v kočiari či zabíjačku - potom Libor Marek Chodovlice 57 - 5km, tel. : 728872793, prípadne možnosť streľby zo 14 zbraní potom pán Michal z Podsedíc, k tancu a počúvaniu - miestne 4 čl. kapela - pán Ing. Lechner, tel.: 730650573, cca 4hod = 4000, - až 5000, - Sk, pomoc v priebehu akcie - vyučený čašník, sused, pán Michal Šebek k tancu zábave: New banjo trio - milosrada@zoznam. sk: 326903770 / pop, coutry, samb, rock atď. Množstvo rôznych sudov piva/limonád má k dispozícii pán Miloš Zeman cca 1km od statku tel. č. má 720323573 v pohode zavolajte a objednajte. Ďalšie možnosti vyplývajú z využitia maxima slnečných dní!!!, minimum dažďa počas roka, letné počasie, podnebie porovnateľné so stredomorím atď. K originalitám novo 25.4.2015: ražnenie prasiatka podľa dohody - zaistí všetko pension U Havlov tel. č. 605222133, u nás možnosť dopečenia a porciovania samostatne, alebo podľa dohody s kýmkoľvek, kto vie. K originalitám novo 25.4.2015: svätej omše v nedeľu Libčeves o 9.00, či Třebenice 10.30 farár R. d. Tomasz Dziedizic tel. pre potreby: 605222762.

Prehľad vybavenia

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • so záhradou
 • trávnatá plocha
 • pri potoku

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • vnútorná terasa / zimná záhrada
 • televízia
 • satelitný príjem
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • práčka
 • sprchovací kút
 • vaňa

Vonkajšie vybavenie

 • bazén
 • krb
 • ohnisko
 • gril
 • hojdačka alebo iné detské hry

Cenník ubytovania

Letná sezóna: v lete
Zimná sezóna: v zime.
Letná sezóna
40 000 Kč za celý objekt / týždeň
Letná sezóna
22 442 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
29 513 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
17 732 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
35 084 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
17 300 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
48 122 Kč za celý objekt
vánoční týden, 33226,- Kč/3 noci
Silvester
49 496 Kč za celý objekt
Silvestr 2021, 35884 t.j. 3 noci max. 24 osob/3noci (max.35osob/po dohodě s cenou) 2noci=26830,-Kč
Veľká noc
18 646 Kč za celý objekt
Od 15-18.4 do 22 osob, do 16 osob sleva 15%, Počet přistýlek lze navýšit na zanedbatelnou cenu, jinak v místě velikonoční rej atd.
Jarné prázdniny
27 022 Kč za celý objekt
Jarní prázdniny, cena za týden, max. 22 osob, jen 1. patro

Prevádzka, poplatky, ceny

Ceny len pre 1. poschodie = max. 24 osôb!!! Prízemím je možné navýšiť do 35 osôb adekvátne s cenou/osôb.
Prevádzka celoročne. Možnosť ubytovania aj na víkend. Silvestrovské pobyty. Vianočné pobyty.
Po objednaní sú vystavené faktúry na 50% - splatnosť týždeň a 50% so splatnosťou mesiac pred nástupom. Súčasne sa zasielajú ďalšie informácie a viac foto. Zaplatením prvej zálohy sa zároveň potvrdzuje rešpektovanie a podmienky prenájmu.
Kaucia na škody pri nástupe je 4000, - Sk.
Všetky energie /drevo, plyn atď./ sú zúčtované pri ukončení.
POZN. 1:

1..1.2022došlo k navýšeniu počtu lôžok o 4+1 izbou na prízemí - klembové stropy, vr. 4+1 variantná izbička a izbička 3l. (teda max. objekt 37 lôžok). V zimnom období sa izba/izbičky na prízemí prenajímajú iba po dohode.


POZN. 2: Tu sú uvedené najpresnejšie, aktuálne informácie, ceny atď., teda viac ako v iných systémoch (web, tlač, propagačné materiály atď.).
Klientov so socialistickým duchom/so všeobecnou neznalosťou náročnosti čo a ako má byť v cene neočakávame.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Podobné kategórie objektov