Statok U Medvěda

objekt č. 00878
27 osôb
10 spální
203x hodnocení
bezbariérový
pre deti
vonkajší bazén
pri potoku
sauna
kúpací sud
vnútorný krb
vonkajší krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Víta Vás v roku 2018 kompletne novo zrekonštruovaný Statok U Medveďa, ktorý ponúka štýlové šumavské ubytovanie v citlivo zrekonštruovaných apartmánoch bývalej schwarzenberskej poľovne. Vznik nášho statku, vtedy ešte poľovnícky, sa datuje do 19. storočia do čias, keď meštianska smotánka začala objavovať divoko romantickú krajinu Šumavy. Charizma okolitej prírody, ktoré turistov vábilo už pred 150 rokmi, pretrváva dodnes a priťahuje stále nových hostí, ako vtedy za kniežaťa pána.

Po napustení lipenskej priehrady sa poľovníčka, tak trochu náhodou, ocitla veru na ideálnom mieste pre aktívnu turistiku aj pohodovú relaxáciu v prírode. Z jednej strany tvoria kulisy Národný park Šumava a podmanivý vrchol hory Plechý a z druhej strany meandrujúca Vltava a trblietavá plocha nášho juhočeského mora v podobe Lipna.

Keby ste v polovici 19.storočia prišli do hostinca v našej želnavskej rýchlosti a hľadali Johannna Jungwirta, možno by ste pátrali márne. Keby ste ale zavolali: „Holoto, tak ksakru nepočujete? Hovorím, že hľadám Bärenhansla!“, to už by asi bola iná, pretože by Vás istoiste poslali do neďalekej Želnavy. Prezývku Bärenhansl, čo znamená niečo ako krotiteľ medveďov, získal Jungwirt právom, pretože je uvedené v pamätných knihách, že práve on skolil posledného šumavského medveďa v susednom revíre. U nás na Statku U Medveďa bol tento posledný zkolený kus na Šumave potom uložený a následne prevezený na zámok do Hlubokej nad Vltavou.

Chcete ucítiť atmosféru doby dávno minulej? Využite príležitosť a príďte sa k nám pozrieť.

Ubytovanie

Spálne a izby

Celkom sa v budove nachádza päť apartmánov. Apartmány č. 1 a č. 2 sa nachádzajú na prízemí a zvyšné tri apartmány sú na poschodí.

Ďalej je na statku k dispozícii spoločenská stodola, kolkáreň, kúpacie jazierko a veľká pergola s grilom a ohniskom. Statok má aj rozľahlú záhradu s rozlohou približne 5 000 štvorcových metrov, ktorá sa dá využiť na rôzne hry a relaxáciu.

Pre jesennú sezónu 2022 sme novo otvorili vínnu pivnicu a saunový svet s relaxačnou zónou s možnosťou spania na sene.

Apartmán č. 1 (prízemie vpravo): Kapacita: 6+2; počet spální: 3; Veľkosť - 100m². Apartmán s tromi spálňami, obývacou izbou s kuchyňou (rozkladací gauč), kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC + samostatné WC as predsieňou. Krbové kachle, WiFi, TV, kompletne zariadená kuchyňa: chladnička s mraziacim šuplíkom, varná doska, rúra, umývačka riadu, mikrovlnná rúra.

Apartmán č. 2 (prízemie vľavo): Kapacita: 6+2; počet spální: 3; Veľkosť - 100m². Apartmán s tromi spálňami, obývacou izbou (rozkladací gauč) s kuchyňou + spaním na peci (kvalitný matrac), s kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC + samostatným WC as predsieňou. Kachľová pec, WiFi, TV, kompletne zariadená kuchyňa: chladnička s mraziacim šuplíkom, varná doska, rúra, umývačka riadu, mikrovlnná rúra.

Apartmán č. 3 (1. poschodie vpravo - mezonet): Kapacita: 9 +0; počet spální: 2; Veľkosť - 140m². Mezonetový apartmán s dvoma spálňami, obývacou izbou s kuchyňou, mezonetom s posteľami pre 4 osoby, s kúpeľňou s vaňou a sprchovacím kútom + samostatné WC as predsieňou. Krbové kachle, WiFi, TV, kompletne zariadená kuchyňa: chladnička s mraziacim šuplíkom, varná doska, rúra, umývačka riadu, mikrovlnná rúra.

Apartmán č. 4 (1. poschodie vľavo): Kapacita: 2+2; počet spální: 1; Veľkosť - 50m². Apartmán s jednou spálňou, obývacou izbou s kuchyňou (rozkladací gauč), s kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC a s predsieňou. Wi - Fi, TV, kompletne zariadená kuchyňa: chladnička s mraziacim šuplíkom, varná doska, umývačka riadu, mikrovlnná rúra.

Apartmán č. 5 (1. poschodie vľavo - mezonet): Kapacita: 4+2; počet spální: 1; Veľkosť - 80m². Apartmán s jednou spálňou s prístupom do mezonetu (spanie pre ďalšie 2 osoby), s obývacou izbou s kuchyňou (rozkladací gauč), s kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC a s predsieňou. WiFi, TV, kompletne zariadená kuchyňa: chladnička s mraziacim šuplíkom, varná doska, umývačka riadu, mikrovlnná rúra.

Spoločenská stodola: Kapacita: až 40 osôb; Veľkosť - 80m². Stodola je kompletne novopostavená v roku 2019 s ručne tesanými trámami viazanými starou tradičnou technikou. Je vykurovaná centrálnym vykurovaním liatinovými radiátormi a podlahovými radiátormi. V stodole je kachľová pec s kachľovou vložkou a ležaním. Stodola má vlastné sociálne zariadenie vrátane umývadla. Je tu k dispozícii výčap umiestnený v sedliackej komode s CO2 chladením. Pre firemné a spoločenské akcie je stodola vybavená projektorom s projekčným plánom, inteligentným osvetlením a ozvučením aparatúrou BOSE.

Vínna pivnica: Kapacita: až 16 osôb; Veľkosť - 25m². Vínna pivnica vznikla v pôvodnej chladiacej miestnosti, kde bola v polovici 19.storočia uložená posledná zastrelená medvedica. Ale nebojte sa, teraz už vám chladno nebude. V pivnici je pre hostí k dispozícii vinotéka s vínom, ktorá funguje ako samoobsluha 24/7. Za povšimnutie stojí replika izolačných dverí a kamenná podlaha, ktorá je tu zachovaná z pôvodnej stavby. Vínna pivnica je prístupná všetkým hosťom na statku.

Saunový svet: Kapacita: až 15 osôb; Veľkosť - 150m² v dvoch poschodiach. Zatvorte oči a predstavte si, že sedíte v drevenej salaši uprostred šumavských lúk. Áno, presne tak sa budete cítiť u nás v našich privátnych saunách. Výber je len na vás: fínska sauna, biosauna s bylinnými esenciami alebo infrasauna, kde si nastavíte program presne podľa toho, čo vás trápi. Na ochladenie poslúži kaďa, vedro s vodou, sprcha alebo vonkajšie jazierko. Po ochladení je čas na relaxáciu. Uľahnite u nás do vyhrievaných relaxačných hojdacích lehátok alebo sa rozváľte do sena. Komu seno nevonia, môže posedieť v kreslách pri krbe alebo v hamace.

Sociálne zariadenia

Každý apartmán má vlastnú kúpeľňu a WC. Všetky sú vybavené veľmi kvalitnou sanitárnou keramikou Villeroy & Boch.

Vykurovanie

Objekt je vykurovaný ústredným kúrením + podlahovým vykurovaním. Apartmán č. 2 je navyše vybavený kachľovou pecou a apartmány č. 1 a č. 3 majú kachľové pece.

Doprava, parkovanie

Parkovanie je zadarmo na súkromnom parkovisku vedľa budovy.

Stravovanie

Stravovanie vlastné, každý apartmán má kuchyňu. V okolí sú ako reštaurácie, tak obchod s potravinami.

Výlety, atrakcie, zábava

Každý apartmán je vybavený TV, WiFi a plne vybavenou kuchyňou. Vždy je súčasťou kuchyne chladnička, umývačka riadu, sklokeramická varná doska a mikrovlnná rúra. V apartmánoch č. 1,2 a 3 je navyše aj rúra na pečenie.

Výlety, atrakcie, zábava

Po dohovore možnosť zapožičania paddleboardov a in-line korčúľ. V tesnej blízkosti je skvelá in - line/cyklo chodník, v zime bežkárske stopy. Schwarzenberský plavebný kanál, Medvedí chodník a nechýba ani množstvo ďalších atraktívnych turistických cieľov.

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii
 • bezbariérové ubytovanie

Okolie

 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri potoku

Možnosti zábavy

 • bicykle k dispozícii
 • cykloturistika
 • rybárčenie
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • vnútorná terasa / zimná záhrada
 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • práčka
 • sprchovací kút
 • vaňa
 • sauna alebo infrasauna

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • bazén
 • kúpací sud
 • krb
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko

Cenník ubytovania

Letní sezóna: od 14.červena do 13.září
Zimní sezóna: od 2.ledna do 19.března
Letná sezóna
od 13.999
Letná sezóna
nelze / víkend
Zimná sezóna
od 13.999
Zimná sezóna
od 5.999 / víkend
Mimo sezónu
od 10.999
Mimo sezónu
od 4.999 / víkend
Vianoce
13 999 Kč za celý objekt
Apartmán č. 4 (2+2 osoby) - 50m2, Cena za týden / 7 nocí pro až 4 osoby + ZDARMA živý vánoční stromek. Paušální cena i za kratší pobyt.
Silvester
17 999 Kč za celý objekt
Apartmán č. 4 (2+2 osoby) - 50m2, Cena za týden / 7 nocí pro 4 osoby. Paušální cena i za kratší pobyt.
Veľká noc
13 999 Kč za celý objekt
Cena za apartmán č.4 pro 2+2 osoby, Cena za týden / 7 nocí pro 4 osoby. Minimální doba pronájmu 4 noci.
Jarné prázdniny
13 999 Kč za celý objekt
Apartmán č. 4 (2+2 osoby) - 50m2, Cena za týden / 7 nocí pro 4 osoby. Minimální doba pronájmu 7 nocí.

Prevádzka, poplatky, ceny

CENY JSOU VŽDY ZA APARTMÁN / cena za CELÝ STATEK je součet cen všech pěti apartmánů.
V hlavní sezoně (od 14.6.do 13.9. + Vánoce, Silvestr a jarní prázdniny) pronajímáme apartmány vždy pouze na celý týden.

---------------------------------------------------------
Aktuální obsazenost naleznete zde:
http://www.statekumedveda.cz/obsazenost/
---------------------------------------------------------

Ceník:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Apartmán č. 1 (6+2 osoby) - 100m2
1.1.- 18.3. // Cena 19.999Kč / týden
19.3.- 13.6. // Cena 17.999Kč / týden
14.6.- 28.6. // Cena 19.999Kč / týden
29.6.- 31.8. // Cena 27.999Kč / týden
1.9.- 15.9. // Cena 19.999Kč / týden
16.9.- 19.12. // Cena 17.999Kč / týden
Vánoce // Cena 19.999Kč / týden
Silvestr // Cena 27.999Kč / týden
Velikonoce // Cena 19.999Kč / týden
Prodloužený víkend (pa - ne) // Cena od 6.999Kč / víkend (2 noci)
Prodloužený víkend (čt - ne) // Cena od 9.999Kč / víkend (3 noci)
2 noci v týdnu // Cena od 6.499Kč / 2 noci
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Apartmán č. 2 (6+2 osoby) - 100m2
1.1.- 18.3. // Cena 20.999Kč / týden
19.3.- 13.6. // Cena 18.999Kč / týden
14.6.- 28.6. // Cena 20.999Kč / týden
29.6.- 31.8. // Cena 28.999Kč / týden
1.9.- 15.9. // Cena 20.999Kč / týden
16.9.- 19.12. // Cena 18.999Kč / týden
Vánoce // Cena 20.999Kč / týden
Silvestr // Cena 28.999Kč / týden
Velikonoce // Cena 20.999Kč / týden
Prodloužený víkend (pa - ne) // Cena od 7.499Kč / víkend (2 noci)
Prodloužený víkend (čt - ne) // Cena od 10.499Kč / víkend (3 noci)
2 noci v týdnu // Cena od 6.999Kč / 2 noci
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Apartmán č. 3 (9+0 osob) - 140m2
1.1.- 18.3. // Cena 21.999Kč / týden
19.3.- 13.6. // Cena 19.999Kč / týden
14.6.- 28.6. // Cena 21.999Kč / týden
29.6.- 31.8. // Cena 29.999Kč / týden
1.9.- 15.9. // Cena 21.999Kč / týden
16.9.- 19.12. // Cena 19.999Kč / týden
Vánoce // Cena 21.999Kč / týden
Silvestr // Cena 29.999Kč / týden
Velikonoce // Cena 21.999Kč / týden
Prodloužený víkend (pa - ne) // Cena od 7.999Kč / víkend (2 noci)
Prodloužený víkend (čt - ne) // Cena od 10.999Kč / víkend (3 noci)
2 noci v týdnu // Cena od 7.499Kč / 2 noci
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Apartmán č. 4 (2+2 osoby) - 50m2
1.1.- 18.3. // Cena 13.999Kč / týden
19.3.- 13.6. // Cena 10.999Kč / týden
14.6.- 28.6. // Cena 13.999Kč / týden
29.6.- 31.8. // Cena 17.499Kč / týden
1.9.- 15.9. // Cena 13.999Kč / týden
16.9.- 19.12. // Cena 10.999Kč / týden
Vánoce // Cena 13.999Kč / týden
Silvestr // Cena 17.999Kč / týden
Velikonoce // Cena 13.999Kč / týden
Prodloužený víkend (pa - ne) // Cena od 4.999Kč / víkend (2 noci)
Prodloužený víkend (čt - ne) // Cena od 6.999Kč / víkend (3 noci)
2 noci v týdnu // Běžná cena od 4.499Kč / 2 noci
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Apartmán č. 5 (4+2 osoby) - 80m2
1.1.- 18.3. // Cena 16.499Kč / týden
19.3.- 13.6. // Cena 13.999Kč / týden
14.6.- 28.6. // Cena 16.499Kč / týden
29.6.- 31.8. // Cena 20.999Kč / týden
1.9.- 15.9. // Cena 16.499Kč / týden
16.9.- 19.12. // Cena 13.999Kč / týden
Vánoce // Cena 16.999Kč / týden
Silvestr // Cena 22.999Kč / týden
Velikonoce // Cena 16.499Kč / týden
Prodloužený víkend (pa - ne) // Cena od 5.999Kč / víkend (2 noci)
Prodloužený víkend (čt - ne) // Cena od 7.999Kč / víkend (3 noci)
2 noci v týdnu // Cena od 5.499Kč / 2 noci
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Společenská stodola (40 osob / lze pouze s pronájmem aparmtánů) - 80m2
Cena léto 1.999Kč / den
Cena podzim + zima + jaro (topná sezona) - 2.499Kč / den
- v ceně pronájmu profesionální výčep + sklo, ozvučení, projektor, centrální vytápění, palivové dřevo do krbu.
- jednorázová závěrečný úklid - 300Kč
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Saunový svět
Kapacita: až 15 osob; Velikost - 150m2 ve dvou patrech
Cena privátního pronájmu je 600Kč / 2 osoby / hodina + 150Kč každá další osoba / hodina.

V ceně za apartmán jsou obsaženy všechny spotřeby energií, ložní prádlo, Wifi internet, parkování a další. Cena neobsahuje poplatek obci Nová Pec, který činí 21 Kč/osoba nad 18 let/den (nepočítá se první den). Dále pak závěrečný úklid, který je 400Kč (apartmán č.4), 500 Kč (apartmán č.5) a 600Kč (apartmán č.1, č.2, č.3). Ceny jsou smluvní a mohou se dle aktuální situace lišit.

Domácí mazlíčci:
Jsou povoleni ve všech našich apartmánech, pouze se hradí poplatek 150Kč / noc.

Check In / check out:
Nástup na apartmán je možný vždy po 16:00. V případě, že apartmán není před Vaším příjezdem obsazený, tak je možný po domluvě i dřívější příjezd. Check out je v 10:00 dopoledne.

www.statekumedveda.cz

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Statok U Medvěda

Jar 2024
92 %
Jar 2024 - Jana Lo s rodinou
100 %
Plusy: Velmi přátelský a ochotný pan majitel. Rychlá, jasná a snadná komunikace. Nádherné místo, nádherně a vlastnoručně zrekonstruovaný a udržovaný rurální objekt s důrazem na nejmenší detaily. Každý apartmán je unikátní. Již se těšíme na naší další návštěvu. :-)
Jar 2024 v páre
100 %

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

83 %
15 hodnotení
15 osôb
6 spální
pre deti
vonkajší bazén
pri potoku
sauna
maznáčikovia vítaní
Chalupa EDEN je luxusná chalupa v Novej Peci na Šumave, ktorá poskytuje dostatok pohodlia až pre 12 osôb. Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, ale napríklad aj spolky, spolupracovníci. Viac
96 %
43 hodnotení
14 osôb
5 spální
pre deti
kúpacie jazierko
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
Stará chalupa v novom kabáte v národnom parku Šumava, neďaleko Vltavy. Novo zrekonštruovaný objekt ponúka kvalitné zázemie v dvoch plne vybavených apartmánoch so samostatnými. Viac
10 osôb
4 spálne
pre deti
vonkajší bazén
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
raňajky
Šumava a Lipno na jednom mieste po celý rok. Užite si chvíle pohody a pokoja v rodinnej atmosfére v srdci Šumavy.. V okolí penziónu je veľa aktivít. Hneď pri penzióne je cyklotrasa,.... Viac
94 %
1 hodnotení
25 osôb
6 spální
pre deti
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
!!!!!!!!!!!!!! akčné ceny: platí max pre 12.osôb + každá ďalšia osoba 250, - Kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Termín 9.6.- 15.6. celá chalupa - nedeľa - sobota cena za celý pobyt.... Viac
28 osôb
6 spální
bezbariérový
vonkajší bazén
pri lese
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Ponúkame vám ubytovanie v novopostavenom objekte, v ktorom sú pre vás k dispozícii tri typy apartmánov od 45m² do 100m². Hostia môžu využiť rozľahlú oplotenú záhradu s.... Viac
98 %
10 hodnotení
25 osôb
7 spální
bezbariérový
pre deti
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
Naša chalupa sa nachádza v CHKO Šumava v malej pokojnej obci Láz asi 2km južne od Novej Pece. Táto ideálna poloha poskytuje množstvo možností pre letnú i zimnú dovolenku, ktorú. Viac
36 osôb
10 spální
pre deti
na samote
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
!!!!!!!!!!!!!! akčné ceny: platí max pre 12.osôb + každá ďalšia osoba 250, - Kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Termín 19.5.2024 - 24.5.2024 celá chalupa - nedeľa - piatok cena za celý.... Viac
14 osôb
5 spální
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
vírivka
maznáčikovia vítaní
Chalúpka u Jiřího sa nachádza na Šumave, neďaleko Lipenskej priehrady, Skiareálu Lipno a Skiareny Hochficht v Rakúsku, poskytujúce nádherne prežité okamihy v každom ročnom období. Viac
99 %
6 hodnotení
12 osôb
3 spálne
pri potoku
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Ponúkame ubytovanie v romantickej šumavskej chalupe s kachľovou pecou, ​​záhradou o rozlohe 1.600m², saunou a prekrásnym výhľadom na najvyššiu horu Šumavy (Plechý), priamo zo spálne!.... Viac