U Housenky

objekt č. 04705
32 osôb
10 ložnic
1x hodnocení
vonkajší bazén
pri lese
sauna
vonkajší krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Húsenica sa nachádza v centre Českého Raja, v obci Klokočí asi 7 km od Turnova, na pokojnom mieste v blízkosti lesa. Umiestnenie penziónu je ideálne na pešie výlety a cykloturistiku. Našim hlavným cieľom je ponúknuť príjemné ubytovanie pre rodiny s deťmi, pre ktoré sme našu Húsenicu zrekonštruovali a pre ktoré sme pripravili množstvo hier, hračiek a športového náčinia. Celková kapacita Húsenice je 32 dospelých osôb (v zásobe sú prístelky pre obzvlášť veľké party). Novinkou roku 2014 je prestavba podkrovia na veľkú izbu so šiestimi pevnými lôžkami (je tu nižší strop a tak je priestor vhodný pre deti). Kapacita je tak navýšená na 32 pevných lôžok.

Húsenica je novo zrekonštruovaná. Má dve stavebne oddelené a samostatné časti, ktoré pracovne nazývame Chalupa a Chaloupka, ktoré majú spoločnú záhradu, lezeckú stenu pre deti, trampolínu, pieskovisko, detské ihrisko (húsenicu), infrasaunu a krytú herňu (ping - pong).

Hostia majú k dispozícii vonkajšie ohnisko s posedením, gril, krytú a otvorenú terasu. Parkovanie pri objekte. V sezóne a cez víkendy stavia pri penzióne turistický autobus, ktorý vykonáva rozvoz a zvoz turistov a cyklistov po celom Českom Raji.

Radi pomôžeme s organizáciou Vašich športových aktivít v regióne pomocou partnerských organizácií.

Pre tento rok sme pripravili novinku vo forme zapusteného bazéna 5,5 na 3,5 metra a 6-tich kolobežiek Kocka, ktoré sú k dispozícii hosťom zadarmo. V rámci obce bola v roku 2018 prijatá vyhláška o zákaze zábavnej pyrotechniky v Klokočí vrátane osláv Silvestra a iných sviatkov. Ďakujeme za rešpektovanie tohto nariadenia. Samozrejmosťou je striktné rešpektovanie nočného pokoja po 22:00, z tohto dôvodu nie je náš objekt vhodný na organizovanie hlučných akcií typu svadieb atď.

Na rekreáciu v Českom raji odporúčame aj objekty "U Čmeláka", "U Lomu" a pokiaľ budete chcieť zažiť atmosféru súkromného kempu s rybníkom areál "U modrého kapra".

Ubytovanie

Spálne a izby

V Chalupe nájdete 3 štvorlôžkové izby, 1 dvojlôžkovú, 2 kúpeľne, 2 WC, saunu a spoločenskú miestnosť s kuchyňou (kompletne vybavenú napríklad pekárňou na chlieb, výčapným zariadením). Podkrovná 6 ti lôžková izba.

V Chalúpke nájdete 1 štvorlôžková izba, 4 dvojlôžkové izby, 1 kúpeľňu, 2 WC.

Sociálne zariadenia

V Chalupe nájdete 2 kúpeľne, 2 WC.

V Chalúpke nájdete 1 kúpeľňu, 2 WC so štandardným vybavením.

Vykurovanie

Vykurovanie je možné pomocou centrálneho plynového kúrenia.

Doprava, parkovanie

K objektu sa dostanete z Turnova po ceste cez Károvsko.

Stravovanie

Obchod je priamo v obci Klokočí, do cca 500 metrov sa nachádza 1 reštauračné zariadenie. Objekt je vybavený pre vlastné varenie.

Výlety, atrakcie, zábava

V objekte nájdete izby vybavené nábytkom z prírodného dreva, kúpeľne sú vybavené sprchovacími kútmi, WC, saunu a spoločenskú miestnosť s kuchyňou (kompletne vybavenú napríklad pekárňou na chlieb, výčapným zariadením).

Výlety, atrakcie, zábava

Hrady: Hrad Kost je jedným z najkrajších, najväčších a najzachovalejších hradov v Čechách. Bol založený v 14. storočí na samostatnej pieskovcovej skale v mieste medzi tromi močiarovými údoliami a rybníkmi. Najpevnejšou časťou hradu je hlavná tzv. Biela veža, ktorá má nepravidelnú lichobežníkovú základňu, preto z určitého miesta môžeme uvidieť všetky jej štyri hrany naraz. Pozrieť si môžeme väčšinu hradného areálu, veľmi atraktívna je čierna kuchyňa s bohatým vybavením.

ďalej: Drábske izbičky, Trosky, Frýdštejn, Rotštejn, Valdštejn, Valečov...

Zámky.

Sychrov: národná kultúrna pamiatka. Zámok Sychrov je perlou regiónu Český raj a patrí k najnavštevovanejším objektom v Čechách. Pôvodne poplužný dvor získal po Bielej hore Albrecht z Valdštejna. K zámku patrí rozsiahly anglický park s exotickými drevinami. Bohaté zámocké interiéry môžeme navštíviť v niekoľkých okruhoch. Za prehliadku stojí najväčšia zbierka francúzskeho portrétneho maliara v strednej Európe – Rohanská galéria.

ďalej: Humprecht, Hrubá Skala, Mníchove Hradište, Detěnice...

Skaly

Prachovské skaly: Dnes sú Prachovské skaly, ležiace 7 km od Jičína, takmer s istotou najznámejšou skalnou oblasťou Českej republiky. Majú bohatú turistickú a horolezeckú minulosť a už v roku 1933 boli vyhlásené za štátnu prírodnú rezerváciu. Na ploche iba 187 ha sa rozprestiera úchvatné skalné mesto, čítajúce cez 200 veľkých skalných veží.

ďalej: Borecké, Besedické skaly, Klokočské skaly, Priehradské skaly, Suché skaly...

Rozhľadne

Kozákov: Od 1995 je na "strážnej hore Českého raja" V prevádzke nová rozhľadňa (48,5 m) poskytujúca veľkolepý kruhový rozhľad. Pri dobrej viditeľnosti sú odtiaľ Krkonoše, Český raj a Jizerské hory ako na dlani. Občerstvenie je možné v priľahlej Riegrovej chate (zjazdovka, paragliding)

ďalej: Mužský, Zebín, Vysker...

Ľudové pamiatky

Dlaskov statok - Dolánky u Turnova: Jeden z najkrajších a najtypickejších skvostov zrubovej architektúry v kraji. V jednoposchodovej obytnej budove s krásne zdobenou lomenicou a pavlačou sa narodil a žil písmák Josef Dlask, ktorý tiež popísal históriu statku. Expozícia v statku ukazuje, ako bývali naši predkovia, vrátane ich poľnohospodárskeho remeselníckeho náradia.

ďalej: Kopicov statok, zvonica (obrátené zvony) Rovensko, Vysker - zvonica...

Vodné plochy.

Podtrosecká údolie: Turisticky a rekreačne neobyčajne atraktívne miesta českého raja. Z údolných niv a mokrín tu v 16. storočí ľudia vybudovali sústavu rybníkov za účelom hospodárskeho využitia územia a pre dnešok vznikol priestor mimoriadnej krajinárskej i prírodovednej hodnoty. Napočítame 8 unikátnych kaňonovitých údolí lemujúcich pieskovcové skaly: Vidlák s reštauráciou, parkoviskom a táboriskom; Krčiak; Rokytnícky a Hrůdka; plytký Dolský; Podsemín a 2 vyhľadávané "kúpacie" Nebák a Vežiak. Vežiak je položený do prekrásneho údolia, kde vďaka tomu bolo natočených mnoho filmov (Ako dostať otecka do polepšovne).

ďalej: Jizera, Žabakor, Jinolické rybníky, Piesecký rybník...

V blízkom Turnove je krytý bazén, bowling neďaleko je areál Šťastná krajina.

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii

Okolie

 • oplotené
 • s parkovaním
 • so záhradou
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie
 • ihrisko

Vnútorné vybavenie

 • vnútorná terasa / zimná záhrada
 • televízia
 • DVD prehrávač
 • satelitný príjem
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • sprchovací kút
 • sauna alebo infrasauna

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • bazén
 • krb
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • preliezky

Cenník ubytovania

Letní sezóna: červenec, srpen (pronájem možný pouze na celý týden sobota/sobota)
Letná sezóna
8 700 Kč za celý objekt / noc
Letná sezóna
nelze / víkend
Zimná sezóna
8 700 Kč za celý objekt / noc
Zimná sezóna
17 400 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
8 700 Kč za celý objekt / noc
Mimo sezónu
17 400 Kč za celý objekt / víkend
Silvester
60 000 Kč za celý objekt
Pobyt je možný v rozmezí 27.12.2014-3.1.2015, Chalupa se pronajímá na celý týden, v obci je nově zákaz používání zábavní pyrotechniky.

Prevádzka, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty.

Od roku 2021 nabízíme k víkendu přikoupení dalšího dne s 50 procentní slevou (čtvrtek či pondělí) tedy za 4350 plus 750 Kč režie tedy 5100 Kč. Slevu není možné čerpat v termínech Velikonoc a státních svátků.

Obcí je účtován rekreační poplatek 20 kč/osoba/den. Samostatně je účtována spotřeba plynu, elektřiny, vody a to 750 Kč/den.


Storno podmínky jsou u nás nastaveny způsobem, že storno poplatek = zaplacená záloha, jejím zasláním host souhlasí se 100% stornem v případě zrušení pobytu.

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: U Housenky

Jeseň 2022 - Iva s viacerými rodinami
100 %
Plusy: Super místo u Klokočských skal. Výbava kuchyňky nadstandard i velký dostatek nádobí i skleniček nás potěšil. V chalupě nám opravdu nic nechybělo, jen to počasí nešlo objednat :(

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

MAXOVO KRÁLOVSTVÍ
99 %
7 hodnotení
32 osôb
10 ložnic
bezbariérový
krytý bazén
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
Objekt je úplne nový, poschodie pre ubytovanie má samostatný bezbariérový vstup, kde je desať 2 - 5 lôžkových apartmánov, z toho 4 s balkónom. Na relaxačnom poschodí je vnútorný bazén. Viac
100 %
10 hodnotení
12 osôb
4 ložnice
vonkajší bazén
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Hľadáte miesto pre bezva dovču alebo napríklad len víkend s priateľmi. A čo toto?! Relax, ticho, čerstvý vzduch, príroda, prechádzky, výlety, odpočinok, úžasné večery a všetko priamo. Viac
zimní zahrada
98 %
49 hodnotení
21 osôb
5 ložnic
vonkajší bazén
pri lese
vonkajší krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Naša chata sa nachádza na jednom z najkrajších miest Českého raja, len pár krokov od lesa a lesnej cesty k hradu Valdštejn. Pre našich hostí je k dispozícii celý samostatný dom. Viac
Krásný pobyt v přírodě
99 %
46 hodnotení
11 osôb
3 ložnice
bezbariérový
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Chalupa (penzión) je umiestnený v úplnej oáze pokoja na okraji lesa a zelene v okrajovej časti Turnova 0,5 km pod najstarším hradom Českého raja - Valdštejnom. Napriek tomu dostupnosť.... Viac
Chaloupka Žernovka
96 %
35 hodnotení
16 osôb
5 ložnic
pri lese
kúpací sud
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Chalupa Žernovka je situovaná na okraji obce Žernov v susedstve sadov, 3 km od Rovenska pod Troskami a 10 km od Turnova. Vďaka svojej v polohe v blízkosti Českého raja je skvelým. Viac
Spodní zahrada
100 %
4 hodnotení
32 osôb
9 ložnic
bezbariérový
vonkajší bazén
vonkajší krb
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Pension U Čmeláka je rodinným penziónom v obci Vysker u Turnova. Je mladším súrodencom penziónu U Húsenice v Klokočí pri Turnova. Prevádzkovatelia sa snažili vymyslieť koncept. Viac
CHALUPA MICHOVKA
98 %
43 hodnotení
10 osôb
3 ložnice
vonkajší bazén
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Přijeďte k nám vyzkoušet wellness v přírodě! Cedrová sauna s panoramatickým výhledem do krajiny. Hot tub s masáží na venkovní terase. Průměrné hodnocení ubytování od našich... Viac
Chalupa pod hradem Valdštejn
100 %
6 hodnotení
22 osôb
6 ložnic
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
vnútorný krb
luxusné
TOP lokalita - Aktívna dovolenka 2023 ŠTÝLOVÁ CHALUPA NA LUXUSNOM MIESTE Komfortná nová štýlová chalupa na atraktívnom mieste = v srdci rozprávkového Českého raja. Nachádzate sa.... Viac
U Svatého Petra Komárov
98 %
5 hodnotení
10 osôb
3 ložnice
sauna
luxusné
Nabízíme Vám ubytování v zcela nově zrekonstruované chalupě v selském stylu, která vás nadchne svou útulností a atmosférou let minulých, kdy ještě lidé tolik nepospíchali.... Viac