Chalupa U lesa

objekt č. 00295
5 osoba
2 ložnice
3x hodnocení

Popis

Chalupa U Lesa ponúka pokojné ubytovanie na okraji obce Veľká Černoc uprostred chránenej krajinnej oblasti Džbánsko, na hraniciach Ústeckého kraja a kraja Stredné Čechy. Na Džbánsko ďalej nadväzujú krajinné oblasti Křivoklátsko (na Rakovnicku) a České stredohorie (na Lounsku a smer Litoměřice).

Chalupa je zariadená v tradičnom staročeskom štýle a nachádza sa v romantickom prostredí pri lese nad obcou, s výhľadom na protiľahlé lesy a rybník. Objekt je celoročne k dispozícii ako pre letné rodinné či individuálne pobyty, tak aj pre víkendové pobyty od jari do zimy.

Priaznivci posedenia vo vínnej pivnici môžu využiť príležitosť a pobudnúť pri dobrom víne vo vlastnej pivnici v strane blízko chalupy. Pivnica má kapacitu až 20tich hostí, je štýlovo zariadený masívnym dubovým stolom, lavicou, stoličkami a domácim barom a je ideálny pre oslavu Silvestra, ale aj pre záhradnú párty s priateľmi či kolegami zo zamestnania.

Ubytovanie

Spálne a izby

Chalupa má spálňu (trojlôžková, stolík, skriňa) a obývacia izba s rozkladacou pohovkou (dvojlôžková, skriňa, konferenčný stolík, kreslá, TV). Obe izby majú oddelený vchod zo siene, spálňa má ešte druhý vlastný vchod k vonkajšiemu posedeniu.

Sociálne zariadenia

Chalúpka má novú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC.

Vykurovanie

Vykurovanie objektu je el. kúrenie a krbovými kachľami. Pre letné obdobie má domček klimatizáciu.

Doprava, parkovanie

Obec Veľká Černoc sa nachádza len 5km od cesty E48 Praha - Karlovy Vary, odbočka na Svojtín (od Prahy) či Horesedly (od Karlových Varov). Parkovanie je priamo pri chalupe na vlastnom pozemku.

Stravovanie

Plne vybavený kuchynský kút. Okrem vlastného varenia je možné využiť objednanie dovozu jedál podľa výberu z jedálneho lístka, ktoré realizuje miestna farma. Najbližšia reštaurácia je rodinný Mutějovický pivovar v obci Mutějovice (8km) - príjemné posedenie v štýlovo zariadenom prostredí, ďalšia výborná reštaurácia je "Na Šustne" pri Krupej (10km) a vyhlásená reštaurácia s výbornou kuchyňou je "U lipy" v Krušoviciach (12km). .

Výlety, atrakcie, zábava

V prízemnom domčeku je štýlovo zariadená jedáleň s plne vybavenou kuchyňou (chladnička, sporák s rúrou, kuchynská linka s drezom so studenou a teplou vodou, varná kanvica, riad, kuch. pomôcky, príbory). Na kuchyňu nadväzuje obývacia izba. Pri chalupe je záhradné posedenie so slnečníkom, prenosným grilom a ohnisko na opekanie špekáčikov či grilovanie kurčiat.

Výlety, atrakcie, zábava

Veľká Černoc sa nachádza v lesnatej mierne zvlnenej oblasti Džbánska, ktorú tvorí pahorkatina okolo 400m nadmorskej výšky. Okolie je ideálne pre turistiku i cykloturistiku, hubárčenie či zber čučoriedok, pre milovníkov koní je možnosť prechádzok na koňoch lesnatou krajinou s výučbou základného výcviku pre začiatočníkov. Prírodné kúpanie je na niekoľkých miestach v okolí obce (cca 6 km). Vyhlásené je kúpalisko pri Rakovníku (15min), ďalej kúpalisko na okraji anglického parku pri zámku v Krásnom Dvore (20min) či Veľký rybník v Jeseniciach (30min). Bazén pre deti možno priviezť so sebou, voda na napustenie je zadarmo. Rybárčenie na neďalekom rybníku pri lese (cca 150m). Ďalšie vhodné rybníky v okolí sú rybník Bucek u Řevničova (20min), rybník u Očihova (15min) či priehrada Nechranice (30min). V okolí: Surfovanie - rybník Bucek u Řevničova (20min), kde je tiež požičovňa surfov a Nechranická priehrada (25 km). Športové streľby - po predbežnom dohovore možnosť si zastrieľať pod vedením odborného inštruktora, jedného z našich najlepších závodných strelcov, streľby sú na športovej strelnici. Možný základný výcvik na získanie zbrojného pasu. Motorky - možnosť prechádzky (zvezenia) na silnej motorke s jedným z našich bývalých reprezentantov mokrosového športu. Golf - golfové cvičné deväťjamkové ihrisko na okraji zámockého parku Krásny Dvor (20min) a deväťjamkové ihrisko v Podbořánkách (25min). Kultúrne a historické pamiatky: Smerom od Rakovníka na juhovýchod sa nachádza hrad Křivoklát a ďalej Karlštejn a Konepruské jaskyne s malebnými kvapľovými útvarmi. Ďalej zámok Líčkov s galériou obrazov akademického maliara Oskara Brázdy, zámok Stekník a ďalej zámok Krásny Dvor s najrozľahlejším anglickým parkom v strednej Európe. Chrám chmeľu a chmeliarske múzeum v Žatci (16km) - najväčšie svetové múzeum tohto typu so štýlovou reštauráciou a pivnými špecialitami. Rodinný pivovar Muťejovice (12km) - vlastné pivo, prehliadka zariadenia pivovaru, štýlová reštaurácia. Zámocký pivovar Chýše - zámok Chýše so zámockou reštauráciou v priestoroch pivovaru, vyhľadávané vlastné pivo, pivné špeciality. Múzeum historických lokomotív v Lužnej pri Rakovníku (20km) - rozľahlý vonkajší areál, pavilóny, jazdy dobovou lokálkou. Vyhľadávané je múzeum historických amerických automobilov v Lužnej pri Rakovníku (20 km) s reštauráciou, pizzériou a detským kútikom vo vnútri areálu. Zimné športy Zjazdovky - Klínovec a Boží Dar v Krušných horách (40km) V blízkosti chalupy sú mierne stráne, vhodné na sánkovanie a lyžovanie detí, v okolí obce sú pekné terény na bežky lesnými cestami.

Prehľad vybavenia

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • spoločenská miestnosť
 • detská postieľka k dispozícii
 • bezbariérové ubytovanie

Okolie

 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • blízka jazdiareň
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • televízia
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • sprchovací kút
 • klimatizácia

Vonkajšie vybavenie

 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril

Cenník ubytovania

Letná sezóna: 16.6. - 18.9. a štátne sviatky
Zimná sezóna: 1.12. - 20.3..
Letná sezóna
10 000 Kč za celý objekt / týždeň
Letná sezóna
4 000 Kč za celý objekt / víkend
Zimná sezóna
10 000 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
3 000 Kč za celý objekt / víkend
Mimo sezónu
dohodou
Mimo sezónu
dohodou / víkend
Vianoce
5 000 Kč za celý objekt
Cena je za pobyt obsahující Štědrý den 24.12. a Vánoční svátky 25. a 26.12. s příjezdem obvykle 23.12. nebo dle domluvy.
Silvester
6 000 Kč za celý objekt
Příjezd/odjezd dohodou, Cena je za pobyt obsahující Silvestr a Nový rok, příjezd a odjezd je dohodou.
Veľká noc
6 000 Kč za celý objekt
Jarné prázdniny
8 000 Kč za celý objekt

Prevádzka, poplatky, ceny

Prevádzka celoročne. Možnosť ubytovania aj na víkend. Silvestrovské pobyty. Vianočné pobyty.
Záväzná rezervácia sa vykonáva zložením zálohy, výška zálohy je obvykle 50% z ceny pobytu alebo dohodou, možno prevodom na účet alebo poštovou poukážkou. Doplatok je požadovaný pri odovzdaní kľúčov a chalupy na začiatku pobytu.
Mimo ceny pobytu si rekreanti hradia iba spotrebu el. energie podľa elektromeru a poplatok za odpad 50, - Kč.

Kaucia v letnom období je 1.500, - Sk / rodina alebo 2.500, - Sk / skupina osôb vek 15 - 35 rokov, prípadne 500, - Sk / 1 osoba. Je splatná pri príchode a vratná v plnej výške pri riadnom ukončení rekreácie a odovzdaní poprataného a nepoškodeného objektu.
V zimnom (vykurovacom) období je kaucia dohodnutá podľa dĺžky pobytu, minimálne 3000, - Sk.


Pri opakovaných pobytoch možná zľava.
Príjazdové dni a hodiny podľa dohovoru, v letnom období bežne sobota, príchod po 14.hod, odchody do 10.hodiny (dopoludňajšie).

Domáci miláčikovia sú vítaní. Psy môžu byť v domčeku len za prítomnosti majiteľa, nie bez dozoru. Domček je oplotený čiastočne.
Poplatok:
90,- Kč/deň/väčší pes
60,- Kč/deň/pes stredná veľkosť
30, - Sk / deň / malý psík alebo mačička, fretka apod.
Viac ako 2 domáci miláčikovia, veľké psy, bojové rasy a plazy nutné konzultovať vopred s prenajímateľom.

Letná sezóna - pobyty v termíne od 17. júna do 17. septembra
Mimo sezóny - pobyty v termíne od 18. septembra do 16. júna, s výnimkou 20.12.- 5.1.

CENNÍK PRE VÍNNY SKLÍK
spoločnosť do 6 osôb 1.000, - Sk / 24 hod.
nad 6 osôb 2.000, - Sk / 24 hod.
Silvester 3.000, - Sk / 24 hod.
Príchod pred Silvestrom možný po dohovore. Cena nezahŕňa ubytovanie..

Voľné termíny

Poloha a okolie

Podobné kategórie objektov