Drevenica Jílové

objekt č. 00542
23 osôb
7 spální
8x hodnocení
virtuálna prehliadka
pri lese
sauna
vnútorný krb
maznáčikovia vítaní
luxusné
Zdieľať na
messenger
messenger
whatsapp
whatsapp
telegram
telegram

Popis

Dve nové ROUBENKY s luxusným interiérom a panoramatickým výhľadom ležia na rozmedzí Krkonôš a Jizerských hôr na dosah Českého Raja. Ideálne východiskové miesto na letnú i zimnú dovolenku aj víkendové pobyty.

Roubenky stoja na kraji obce, pri lese a len 250m od zatopeného lomu na kúpanie. V okolí drevenice sú skiareály aj bežecké stopy.

Okolitá príroda to sú lesy, lúky, jazierka i zatopené bridlicové lomy dnes slúžiace na kúpanie, žiadna masová turistika len pokoj a pohoda.

Video z drevenice - odkaz na youtube je tu: [https://youtu. be/moHy3KoEJu4? si=Ty31npSjQYKkKFhu]

Novostavba je celodrevená pravá zrubová chalupa spĺňajúca súčasné najnáročnejšie požiadavky na pohodlné bývanie.

Obe drevenice sú plne vybavené, zabezpečené alarmom, napojené na optický internet a kamerový systém, drevenice sú vzdialené od seba 300 metrov.

ROUBENKA čp 135: kapacita 10 lôžok v 3 spálňach (4+4+2) a prípadne 2 prístelky v obývacej miestnosti.

Parná sauna v podkroví a na prízemí je infra sauna pre 3 osoby, práčka. Výhľad až na hrebene Krkonôš.

ROUBENKA čp 145: kapacita 15 lôžok v 4 spálňach (2+3+3+7). Parná sauna a whrilpool, práčka. Pri lese na rozľahlom pozemku s úchvatným výhľadom na panorámu Krkonôš. Úplné súkromie a jedinečné výhľady.

Aktuálny prehľad voľných termínov a ceny sú na [www. prenajomRoubenky. sk]

Prejsť si dreveničku môžete pomocou virtuálnej prehliadky. Odkazy sú tu:

Roubenka čp 145: [https://goo. gl/maps/GhkUuMvFTWG2]

Roubenka čp 135: [https://goo. gl/maps/MoAU7FL6ABM2]

__________________________________________________________________

R O U B E N K A - č. p. 145

je plne vybavená pravá celorúbená chalupa s luxusným interiérom a panoramatickým výhľadom. Parná sauna, whirlpool.

Dispozícia drevenice: na prízemí je veľká obývacia miestnosť dve sedacie súpravy, kuchyňa s jedálenským stolom, kúpeľňa s parnou saunou, WC, práčkou, jedna spálňa s 2 lôžkami.

Na poschodí sú 3 spálne (7L, 3L, 3L) a kúpeľňa s whirpool vaňou pre 2 osoby a WC. Celkom 15 lôžok + detská postieľka. V každej kúpeľni sú 2 umývadlá.

Luxusný interiér drevenice poteší aj tých najnáročnejších klientov: je tu luxusná parná sauna nemeckej značky "EAGO" s hydromasážou, rádiom a svetelnou terapiou, ďalej je v druhej kúpeľni whirlpool vaňa pre dve značky "EAGO" s vlastným prihrievaním vody, rádiom a svetelnou terapiou.

Po celom prízemí je kamenná dlažba (indická bridlica) s podlahovým vykurovaním, veľké kachľové pece staroružovej farby, benátsky štuk na stenách priečok, kúpeľňa obložená kameňom, mosadzné batérie. Kuchyňa je dubová a plne vybavená značkovými prístrojmi, vysúvací dubový jedálenský stôl pre 15 osôb, chladnička s mrazničkou, vinotéka slúžiaca aj ako druhá chladnička, sklokeramická doska, teplovzdušná rúra, mikrovlnka, umývačka riadu, espressovač na mletú kávu a prekvapkáva , atď.

Interiér drevenice je tvorený masívnym dubovým alebo smrekovým nábytkom; sú tu drevené vyrezávané skrine, dve sedacie súpravy, mosadzné a porcelánové lustre a lampy. Do podkrovia so spálňami vedie dubové schodisko.

V podkroví drevenice je pravá masívna dubová podlaha s elektrickým sálavým podlahovým kúrením regulovateľným v každej spálni samostatne, teplo z kachľových pecí prestupuje prieduchmi aj do spální, nie je potrebné v spálňach podlahové kúrenie ani zapínať. Roubenka je dokonale zateplená (trojsklá, 30cm izolácia), spotreba energií je minimálna. Zásoba dreva na zimu tu je.

Je tu optický internet, SMART televízia pripojená na internet aj pozemný TV signál, v kúpeľni je aj práčka, fén na vlasy av oboch kúpeľniach podlahové kúrenie a elektrické sušiaky na uteráky.

Úchvatné sú výhľady z okien cez údolie až na hrebene Krkonôš.

Okolitá príroda to sú lesy, lúky, jazierka i zatopené bridlicové lomy dnes slúžiace na kúpanie, žiadna masová turistika, pokoj a pohoda, srnky chodia pod oknami.

Záhradný nábytok z masívneho agátu ponúka posedenie pre 15 osôb, je tu veľký záhradný gril, ohnisko s ďalším posedením, detské ihrisko s pieskoviskom aj veľká garáž na uskladnenie bicyklov alebo lyží. Okolo drevenice je kamenná dlažba z bridlice.

K dreveniciam patria rozľahlé pozemky s rozlohou viac ako 20 tis m2 zaisťujúce súkromie.

Parkovisko je strážené kamerami a je na vlastnom pozemku pre 5 vozidiel prístupné z miestnej úzkej asfaltovej cesty, ktorá je slepá (končí pri drevenici).

Časopis Rodinný dom popisoval výstavbu oboch zrubov, články nájdete tu: [www. prenajomRoubenky. sk]

_____________________________________________________________________

R O U B E N K A - č. p. 135:

je plne vybavená pravá celorúbená chalupa s krásnym výhľadom až na hrebene Krkonôš.

Sú tu dve sauny, parná sauna a infra sauna pre 3 osoby.

Na prízemí je obývacia miestnosť so zelenou kachľovou pecou, ​​TV, rádio, rozkladacia sedacia súprava, veľký jedálenský stôl, plne vybavená kuchyňa z masívneho dreva, umývačka riadu, chladnička, veľká mraznička, vinotéka slúžiaca aj ako druhá chladnička, espressovač na mletú kávu a prekvapkávač kávy, sendvičovač, mikrovlnka, sklokeramická doska, teplovzdušná rúra, kúpeľňa s vaňou, práčkou a WC, je tu fén na vlasy. Je tu optický internet. Ďalej je na prízemí miestnosť s infra saunou a predsieň.

V podkroví sú 3 spálne (2L, 4L, 4L) a druhá kúpeľňa s WC, parný saunový box nemeckej značky EAGO. Roubenka je dokonale zateplená (trojsklá, 30cm izolácia), spotreba energií je minimálna. Kúriť možno vo veľkých kachľových peciach, prieduchy vyhrievajú aj spálne v podkroví. V kúpeloch je podlahové kúrenie, elektrické

Pozemok 2000 m2 s prekrásnym výhľadom do údolia až na hrebene Krkonôš poskytuje súkromie. Parkovanie na vlastnom pozemku pre 5 vozidiel.

Časopis Rodinný dom sa vo svojich 11-tich číslach venoval podrobne zrubu a celej jej výstavbe. Naskenované články sú tu [www. prenajomRoubenky. sk]

Viac informácií a aktuálne voľné termíny aj ceny sú na [www. prenajomRoubenky. sk].

Ubytovanie

Spálne a izby

ROUBENKA čp 135:

Na poschodí sú 3 spálne, 2x štvorlôžková a 1x dvojlôžková, druhá kúpeľňa s parným saunovým boxom a WC.

Prístelka na prízemí: plnohodnotná pohodlná rozkladacia sedacia súprava Ikea pre 2 osoby. K dispozícii je detská postieľka.

Sociálne zariadenia

RUBENKA čp 135: Na prízemí je kúpeľňa s vaňou, práčkou, WC s podlahovým vykurovaním. V podkroví je druhá kúpeľňa so sprchovacím kútom a parným saunovým boxom a WC. V oboch kúpeľniach drevenice sú elektrické rebríky - sušiaky na uteráky.

Vykurovanie

ROUBENKA čp 135: Veľké zelené kachľové pece na prízemí chalupy vykúria celý objekt. Prieduchy nad kachľami ústia do spální a nie je potrebné ani zapínať kúrenie v spálňach. Zásoba dreva na zimu tu je. V každej izbe drevenice sú úsporné elektrické infra panely regulovateľné samostatne. V kúpeľni je podlahové kúrenie a vykurovacie rebríky. Roubenka je nová a dokonale zateplená (trojsklá, 30cm izolácia), spotreba energie je teda v zime minimálna.

Doprava, parkovanie

Parkovanie je na vlastnom pozemku dobre dostupné z obecnej komunikácie udržiavanej aj v zime. 5 parkovacích miest pri každej roubenky.

Drevenice sú zanesené v internetových mapách, odkaz tu: [https://goo. gl/maps/VWTY2BLH3Y72], na tomto odkaze je aj virtuálna prehliadka dreveníc.

Príchod: v Jílovom prejsť miestnou komunikáciou celou obcou smerom na Jirkov a takmer na konci obce v zákrute po ľavej strane je vidieť zrub čp 135.

Druhá drevenica čp 145 je v stráni na kopci asi 200 metrov od prvej drevenice.

Prejsť si dreveničku môžete pomocou virtuálnej prehliadky. Odkazy sú tu:

Roubenka čp 145: [https://goo. gl/maps/GhkUuMvFTWG2]

Roubenka čp 135: [https://goo. gl/maps/MoAU7FL6ABM2].

Stravovanie

400m od drevenice je krčma.

Výlety, atrakcie, zábava

ROUBENKA čp 135: zelené kachľové pece, TV, satelit, optický internet, DVD prehrávač, rádio/CD, parný saunový box, infra sauna, masívny nábytok, kuchyňa je plne vybavená, sporák - sklokeramická doska, rúra, chladnička, mraznička, mikrovlná rúra s grilom, espressovač a prekvapkávač kávy, vinotéka slúžiaca aj ako druhá chladnička. Záhradný drevený nábytok, ohnisko, gril, ruské záhradné kolky, pre deti hojdačky, pieskovisko, detské ihrisko, malý bazénik pre deti. Viac na [www. prenajomRoubenky. sk].

Výlety, atrakcie, zábava

Drevenice ležia na rozmedzí Jizerek, Krkonôš na dosah Českého Raja a je teda ideálnym východiskovým miestom pre Vaše výlety. V okolí sú nekonečné lesy na prechádzky, hubárčenie a na zber čučoriedok. V najbližšom okolí sú na kúpanie zatopené bridlicové lomy s čistou vodou (najbližšia je 250 m). V údolí tečie rieka Kamenice kde je možnosť rybárčenia a je obľúbeným miestom vodákov. Nové ihrisko s umelým povrchom na tenis a loptové hry je v obci pri krčme (400m). Najbližší lyžiarsky vlek vzdialený 5km v obci Zásada a Plavy aj s nočným lyžovaním a detskou lyžiarskou školou. Ďalšie lyžiarske strediská s požičovňami lyží, lyžiarskou školou sú vzdialené v okruhu cca 11km a sú to: Špičák, Paseky n J., Vysoké n J., Rejdica, Příchovice, Čierna Říčka, Harrachov, Rokytnice n. Jizerou. Turistické trasy a bežecké trate sú v okolí chalupy. Preslávená je turistika aj cykloturistika v oblasti podkrkonoší, Jizerských hôr, podnikať možno výlety do Českého raja (Malá Skala, Prachovské skaly, Klokočské skaly, Trosky), do Krkonôš ale aj do Poľska. V Liberci nájdete ZOO (biely tigre), lanovku na Ještěd, aquacentrum a zábavné centrum Babylon. Bozkovské dolomitové jaskyne sú vzdialené od drevenice len 7km a sú prístupné po celý rok.

Vybavenie chalupy

Všeobecne

 • domáci maznáčik povolený
 • wifi, internet
 • nefajčiarsky objekt
 • detská postieľka k dispozícii

Okolie

 • s parkovaním
 • trávnatá plocha
 • pri lese

Možnosti zábavy

 • cykloturistika
 • tenisové kurty
 • golfové ihrisko
 • rybárčenie

Vnútorné vybavenie

 • krb / krbové kachle
 • televízia
 • DVD prehrávač
 • satelitný príjem
 • rýchlovarná kanvica
 • mikrovlnná rúra
 • chladnička
 • umývačka riadu
 • práčka
 • sprchovací kút
 • vaňa
 • sauna alebo infrasauna
 • vírivka

Vonkajšie vybavenie

 • terasa
 • záhradný nábytok
 • ohnisko
 • gril
 • pieskovisko
 • hojdačka alebo iné detské hry
 • preliezky

Cenník ubytovania

Léto: 1.7.-31.8. týden Roubenka 135 - 26.800Kč // Roubenka 145 - 36.800Kč
Zima: 1.1.-31.1. týden Roubenka 135 - 22.800Kč // Roubenka 145 - 26.800Kč
Jarní prázdniny: 1.2. - 17.3. 24.800 // 29.800
Letná sezóna
26 800 Kč za celý objekt / týždeň
Zimná sezóna
22 800 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
19 800 Kč za celý objekt / týždeň
Mimo sezónu
9 800 Kč za celý objekt / víkend
Vianoce
22 800 Kč za celý objekt
ROUBENKA čp 135 - 10 lůžek: 22.800 Kč, ROUBENKA čp 145 - 15 lůžek: 29.800 Kč, K dispozici stromeček, vánoční ozdoby, osvětlení a stojánek na stromeček, vánoční termín je do 26.12. Od 26.12. do 2.1. je silvestrovský termín.
Silvester
69 000 Kč za celý objekt
Roubenka čp 145: kapacita 15 osob - 69.000 Kč // Roubenka čp 135: kapacita 10 osob - 40.000 Kč, Silvestrovský týden: 26.12. - 2.1. Vánoční týden: 19.12. - 26.12.
Veľká noc
12 800 Kč za celý objekt
ROUBENKA 10 lůžek čp 135 - 12.800 Kč, ROUBENKA 15 lůžek čp 145 - 15.800 Kč, Velikonoce od čtvrtka do pondělí, tj. 4 noci
Jarné prázdniny
24 800 Kč za celý objekt
ROUBENKA čp 135: 10 lůžek - týden za 24.800 Kč - parní sauna a infra-sauna ROUBENKA čp 145: 15 lůžek - týden za 29.800 Kč - parní sauna a whrilpool

Prevádzka, poplatky, ceny

* ROUBENKA čp 135 (kapacita 10 lůžek ve 3 ložnicích), parní sauna a infra sauna:
víkend: 9.800 Kč , prodloužený víkend 15.800 Kč.
Hlavní sezóna letní: 26.800 Kč za týden (od soboty do soboty) červenec až srpen
Hlavní sezóna zimní - leden: 22.800 Kč za týden, ale v lednu je možný libovolný počet dní
Jarní prázdniny: 24.800 Kč za týden (od soboty do soboty)
Mimo sezónu: 19.800 Kč za týden, počet dní je libovolný
________________________________________________________________
* ROUBENKA čp 145 (kapacita 15 lůžek), parní sauna, whrilpool, luxusní interiér, rozlehlý pozemek 20tis m2 u lesa s panoramatickým výhledem:
víkend: 13.800 Kč , proloužený víkend 15.800 Kč.
Hlavní sezóna letní: 36.800 Kč za týden (od soboty do soboty) červenec až srpen
Hlavní sezóna zimní - leden: 26.800 Kč za týden (od soboty do soboty)
Jarní prázdniny: 29.800 Kč za týden, ale v lednu je možný libovolný počet dní
Mimo sezónu: 26.800 Kč za týden, počet dní libovolný
______________________________________________________________________
Pronájem roubenek je možný po celý rok, pronajímá se vždy celá roubenka.
V období letních a jarních prázdnin je možný pronájem na týden od soboty do soboty.
Úhrada za elektrickou energii je podle odečtené spotřeby.
Roubenky jsou dokonale zateplené, trojskla v oknech. Spotřeba energií je minimální. Topit lze také v kachlových kamnech, zásoba dřeva na zimu tu je.

Více informací a ceník s volnými termíny na: www. pronajemroubenky. cz

Voľné termíny

Poloha a okolie

Hodnotenia a recenzie: Drevenica Jílové

Zima 2023 - Klára Ř. s viacerými rodinami
100 %
Plusy: Roubenka je perfektně udržovaná, je nová, čistá, krásně zařízená, kuchyně skvěle vybavená, dlouhý rozkládací jídelní stůl pro 14 osob!, myčka nádobí, vinotéka, dva espresovače na mletou i na kapsle, překapávač kávy, mixér, pračka, fén,... Po lyžích parní sauna, někdy vířivka a pak sklenička vína u krbu. Optický internet tu je rychlý ikdyž se napojí tolik lidí. Okolí chalupy tak to je naprostý klid a výhledy na hřebeny hor, někdy i srnky po ránu pod okny. Prostě vše tu bylo top a přijedeme zase, už víme co nás čeká :-).
Zima 2023 - Klára Ř. s viacerými rodinami
100 %
Plusy: Roubenka je perfektně udržovaná, je nová, čistá, krásně zařízená, kuchyně skvěle vybavená, dlouhý rozkládací jídelní stůl pro 14 osob!, myčka nádobí, vinotéka, dva espresovače na mletou i na kapsle, překapávač kávy, mixér, pračka, fén,... Po lyžích parní sauna, někdy vířivka a pak sklenička vína u krbu. Optický internet tu je rychlý ikdyž se napojí tolik lidí. Okolí chalupy tak to je naprostý klid a výhledy na hřebeny hor, někdy i srnky po ránu pod okny. Prostě vše tu bylo top a přijedeme zase, už víme co nás čeká :-).
Zima 2021 - Kateřina s rodinou
100 %
Plusy: jedna z mála luxusních chalup s tak obrovským pozemkem, jezdíme sem v létě, letos poprvé v zimě s malými dětmi si užívat zimní radovánky na svahu u chalupy. Nechci už více chválit, pak jsou termíny hned obsazené :-)
Odpoveď majiteľa: Děkujeme za návštěvu a za hodnocení.

Podobné kategórie objektov

Podobné ubytovanie v okolí

100 %
1 hodnotení
24 osôb
7 spální
virtuálna prehliadka
pri lese
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Dve nové exkluzívne ROUBENKY s luxusným interiérom a panoramatickým výhľadom ležia na rozmedzí Krkonôš a Jizerských hôr na dosah Českého Raja. Ideálne východiskové miesto pre letné. Viac
12 osôb
3 spálne
krytý bazén
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
luxusné
Horskú chatu Karolína nájdete v pokojnej časti turisticky veľmi navštevovanej obci Koreňov – Příchovice na rozhraní Jizerských hôr a Krkonôš. Obec leží v nadmorskej výške 800.... Viac
100 %
13 hodnotení
12 osôb
4 spálne
virtuálna prehliadka
bezbariérový
pre deti
vonkajší bazén
pri lese
sauna
Romantická wellness chalupa Svätá Panna leží v srdci Českého raja pod magickou horou Kozákov a ponúka nadštandardné ubytovanie. Jedná sa o polorúbenú novostavbu s pol hektárovým. Viac
97 %
5 hodnotení
16 osôb
4 spálne
virtuálna prehliadka
pri lese
vírivka
maznáčikovia vítaní
luxusné
Priestranná rekreačná chalupa sa nachádza na Černostudničnom hrebeni, v samom srdci Jizerských hôr. Štýlovo zariadená chalupa, na polosamote, kde oceníte pokoj a nádherný výhľad. Viac
100 %
2 hodnotení
8 osôb
2 spálne
bezbariérový
pre deti
vonkajší bazén
pri potoku
vnútorný krb
Máj až október - energia v cene pobytu. Vítame Vás v najsevernejšej časti republiky v kraji kde sa neponáhľa, s nádhernou prírodou Jizerských hôr na dosah. Chalúpka so saunou. Viac
12 osôb
3 spálne
bezbariérový
sauna
maznáčikovia vítaní
oplotený pozemok
Chalupa Sejkora sa nachádza v pôvabnom mestečku Vysoké nad Jizerou, ktoré je svojim umiestnením na rozhraní Krkonôš a Jizerských hôr ideálnym východiskovým bodom pre spoznávanie tohto. Viac
4 osoby
2 spálne
pre deti
na samote
sauna
maznáčikovia vítaní
raňajky
Rekreační chalupa se nachází v chráněné krajinné oblasti v Lučanech nad Nisou v srdci Jizerských hor ve výšce 660m nad mořem s neopakovatelným výhledem na okolí od rozhledny... Viac
100 %
2 hodnotení
10 osôb
4 spálne
vonkajší bazén
pri lese
sauna
luxusné
V júli 2023 sme pre vás dostavili chalupu Jizerku v malebnej obci Plavy, časti Haratice. Jizerka sa nachádza na pomedzí Jizerských hôr a Krkonôš a komfortne ubytuje 10 hostí..... Viac
100 %
4 hodnotení
12 osôb
3 spálne
pre deti
pri potoku
sauna
luxusné
Milujete hory ak tomu chcete stráviť Vašu dovolenku v štýlovej roubence? Táto chalupa bola v roku 2014 tvorená s láskou a leží na krásnom mieste 100m od zjazdovky. Chalupa.... Viac